in

ALCAT Test Nedir?

ALCAT Test Nedir?

Herhangi meyve, toz, güneş ve hatta su bile alerjiye neden olabilecek bileşenler içerebilir. Ayrıca alerjiler doğuştan olabileceği gibi sonradan da gelişebilirler. Bu nedenle genellikle alerji testleri yapılır ya da herhangi bir maddeye reaksiyon verdiğinizde fark edebilirsiniz. Bununla birlikte alerjenler düşünüldüğü kadar masum değildir. Çünkü bazı bileşikler ciltte sadece kızarıklığa neden olmaz, nefes darlığı yapabilir ve hatta ölüme sebebiyet verebilir. Bunun için önceden alerji testleri yaptırmanız önemlidir. Bu testleri yapabilen klinik ve hastanelerde cildinizin bir bölümüne çeşitli alerjenler verilir ve tepkiniz ölçülür. İşlem sonunda ise kaçınmanız gereken alerjenlerin bir listesine sahip olabilir, sonunda ise sağlıklı beslenme listesi oluşturabilirsiniz. Ancak pek çok farklı alerji testi mevcuttur ve ALCAT test bunlardan biridir. ALCAT testi diğerlerinden ayıran bazı özellikleri vardır. Gelin ALCAT test ne işe yarar ve nasıl yapılır birlikte göz atalım.

ALCAT Ne Demek?

ALCAT testi, gıda duyarlılığını belirlemek için kullanılan çok popüler bir testtir ve sadece bir damla kan gerektirir. Aslında, küçük bir kan örneği, doktorların 400’e kadar farklı gıda intoleransı ve kimyasal duyarlılığı tanımlamasına yardımcı olabilir. Bu hassasiyetleri belirlemenin en önemli yanı ise tedavi edilmediği takdirde ciddi sağlık sorunlarına ve diğer uzun vadeli kronik durumlara yol açabilmeleridir.

ALCAT testi, çeşitli yiyecek türlerine maruz kaldığında vücudunuzun beyaz kan hücrelerinin tepkisini ölçmek için tasarlanmış tescilli bir teknoloji kullanır. Bu test, vücudunuzun doğal olarak tepki verdiği gıdaların hangileri olduğunu belirlemenize yardımcı olur, böylece tolere edemediğiniz gıdaları beslenme programınızdan çıkarabilir ve gıda hassasiyetinin etkilerini önleyebilirsiniz. Sonucunda ise proteinden yağa kadar sporcu beslenmesine benzer diyetler oluşturabilirsiniz. Ayrıca egzersizler yaparak vücudunuzu daha dinç hale getirmeniz de mümkündür. Bunun için Adidas egzersiz giyim ürünlerine göz atabilirsiniz.

ALCAT Testi, tüm mekanizmaların son ortak yolu olan tam kandaki lökosit hücresel reaktivitesini doğru ve objektif bir şekilde ölçtüğü için diğer gıda alerjisi veya intolerans testlerinden farklıdır. Test, elektronik, son teknoloji hematolojik enstrümantasyon kullanır. Deri testi veya RAST gibi standart alerji testleri, gıdalara ve kimyasallara karşı gecikmiş tip reaksiyonlar için doğru olmadığından ALCAT bu konuda güvenilir bir yöntemdir.

ALCAT Test Nelere Çözüm Olabilir?

ALCAT gıda duyarlılığı testi, otuz yılı aşkın bir süredir dünyanın her yerindeki doktorlar tarafından kullanılmaktadır. Beyaz kan hücrelerinizin belirli bileşiklere nasıl tepki verdiğini ve doğuştan gelen bağışıklık sisteminizin farklı gıda maddelerine nasıl tepki verdiğini kontrol etmeyi amaçlar. Gıda intoleransınızın nedenlerini belirledikten sonra, sindirim problemlerini önlemek ve aynı zamanda bağışıklık sisteminizi güçlendirmek çok daha kolaydır.

ALCAT gıda intoleransı testini kullanmanın birincil avantajı, doğru olması ve kan kullanmasıdır. Bu nedenle alerjenler direkt olarak vücudunuzda denenmemiş olur. ALCAT test sonucunda elde edebileceğiniz avantajlar ise şunlardır:

  • Hangi yiyeceklere doğal olarak alerjiniz olduğunu bilmek cilt sorunları, alerjiler veya diyabetle mücadelenize yardımcı olur. En son teknikleri kullanarak bu hassasiyetleri tespit edebilir ve hayatınızı etkilemesinin önüne geçebilirsiniz.
  • Yediğiniz her yiyecek bağışıklık sisteminizi harekete geçirebilir ve doğru şekilde beslendiğinizden emin olmak için ALCAT testi tercih edebilirsiniz. Bu sayede kendiniz için sağlıklı beslenme programları oluşturabilirsiniz.
  • İntoleransınız olan yiyecekleri hayatınızdan çıkardığınızda daha zinde hissedebilirsiniz. Bu sayede yapmak isteyip de imkan bulamadığınız egzersizlere de başlayabilirsiniz. Kadın egzersiz malzemeleri sayesinde daha konforlu bir başlangıç yapmanız mümkün.

ALCAT Test Nasıl Uygulanır?

Geleneksel gıda duyarlılığı testi, bir kişi belirli bir gıda türünü tükettikten veya bunlarla etkileşime girdikten hemen sonra dilin veya dudakların şişmesi gibi ani aşırı duyarlılık tepkilerine odaklanır. Klasik testler doğru olmasına rağmen, hasta için daha yüksek bir risk oluşturur. ALCAT testi ise sadece vücudunuzun belirli gıda türlerine karşı aşırı duyarlılık tepkilerini belirlemeye odaklanır. ALCAT testi, bu hassasiyetleri çok daha derin bir düzeyde belirleyebilir. Sadece bir damla kan ile laboratuvar ortamlarında yapılır. Herkes için uygundur, çünkü vücuda direkt herhangi bir madde girişi söz konusu değildir. Kan vererek yaptırabilirsiniz. ALCAT test fiyatı ise kliniğe göre değişkenlik gösterir ancak oldukça uygun aralıklara sahiptir.

ALCAT test yaptırdıktan sonra daha enerjik ve yeni bir başlangıç için sağlıklı beslenmeye başlayabilir ve vücudunuzu egzersizlerle destekleyebilirsiniz. Egzersiz giyim ürünlerinizi dikkatli seçtiğinizde ekstra konfor sağlar ve daha rahat hareket edersiniz. Tüm egzersiz ürünlerine ve ekipmanlarına Barcin.com avantajlarıyla sahip olabilir, Nike egzersiz ürünleri gibi popüler tasarımlar arasından seçim yapabilirsiniz.

Şeker Hastalığının Önüne Geçilmesi İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Şeker Hastalığının Önüne Geçilmesi İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Whey Proteini Nedir?

Whey Proteini Nedir?