in

Bahar Detoksu İle Yenilenmeye Hazır mısın?

Bahar temizliği vakti geldi çattı, şimdi detoks zamanı!

Detoks içecekleri ile zayıflamak mümkün mü? Ah o kış aylarında yenilen hamburgerler, içilen o sıcak çikolatalar… Her biri bağışıklık sistemini dengesiz hale getirerek yorgunluk ve halsizlik gibi sonuçlara sebep oluyor. Vücuttaki zararlı toksinlerden kurtulmanın en iyi yolu ise, su içmekten geçer. Sağlıklı bir yaşam için gün içinde en az 6 bardak su içilmesi gerekir. Madem su bu kadar önemli, madem bol bol içmek şart, biz de su içmeyi eğlenceli hale getirelim dedik. Suya tat vermekle kalmadık, vücuttaki etkilerini artırdık.

 1. Zayıflatan Detoks Suyu

bahar_detoksu_ile yenilenmeye_hazir_misin_2

2 litrelik bir sürahiye; yarım salatalık, yarım limon, yarım greyfurt ve yarım misket limonu dilimlenir. İçine bir kaç tane nane yaprağı atılır. Ve buzdolabına… Bir kaç saat buzdolabında bekler ve meyveler kendilerini iyice salar. En iyi sonuç için günde 2 litre içilir. Taze olması için her gün yenisi yapılır. Toksinleri atmanın ötesinde, kilo vermeye yardımcı olan bu içecek, salatalık sayesinde iyi bir idrar söktürücüdür ve vücuttaki fazla suyu atar.

2. Yenileyen Detoks Suyu

bahar_detoksu_ile_yenilenmeye_hazir_misin_1

Armut, yaban mersini, misket limon, salatalık, dilimlenmiş greyfurt ve birkaç ahududu… 2 litre suya hepsi atılır ve dolapta bekletilir. Bu sırada tüm malzemelerin aroması birbirine geçer. Taze olması için her gün yenisi yapılır. Metabolizmayı hızlandıracak bu içecek, uyuşukluğu yok ederken, toksinleri de vücuttan atar.

3. Yağ Yakan Detoks Suyu

bahar_detoksu_ile_yenilenmeye_hazir_misin_3

350 ml suya, arındırıcı özelliği olan 1 yemek kaşığı taze limon suyu, iştah kesmeye yarayan 1 çay kaşığı toz tarçın ve sayısız faydası olan 2 yemek kaşığı elma sirkesi konulur. Bu karışım blender’da ortalama 10 saniye boyunca karıştırılır. Yarım elma dilimlenerek suyun içine atılır ve detoks suyu içime hazır!

4. Arındırıcı Detoks

bahar_detoksu_ile_yenilenmeye_hazir_misin_5

Özünü salatalık ve limon suyundan alan lezzetli ve çok faydalı bir içecek var sırada… 8 bardak suya, bütün 1 salatalık ve 1 limon dilimlenir. İçine nane yaprakları eklenir. Sürahide hepsi karıştırıldıktan sonra, 1 gece boyunca dolapta bekletilir. Limon vücudun toksinlerden arınmasını sağlarken, bağışıklık sistemini de güçlendirir. Salatalık ise, hem vücudun susuz kalmasına engel olur, hem de iltihap sökücüdür. Nane sindirime yardımcı olurken, içeceği tatlandırdığı için fazladan şeker tadı da aranmaz.

5. Cilt Güzelleştiren Detoks Suyu

bahar_detoksu_ile_yenilenmeye_hazir_misin_4

2 bardak küp küp kesilmiş karpuz, 1 bardak çilek ve biraz biberiyenin üzerine su eklenir. Hafifçe karıştırılır ve birkaç saat buzdolabında bekletilir. Etkileri de, sürahideki görünümü gibi oldukça iddialı. İltihap sökücü bileşenler ve vitaminler içeren bu son tarif, vücudun yeterli miktarda su almasını sağlarken, cildin ciddi bir boyutta güzelleşmesini sağlar.

İlkbaharda doğayla birlikte canlanmak ve yenilenmek için, çözüm “bahar detoksu”nda. Detoks suları ile önce bedenini, ardından ruhunu arındır!

Kiss Cam Tarihine Geçen En Komik Anlar

Spor Kıyafetlerinizin Bakımını Nasıl Yapmalısınız?