in

Bana Taytını Söyle Sana Yıldızını Söyleyeyim!

Pilatesten koşuya, bisikletten yürüyüşe birçok alanda kullanılan taytları nasıl seçeceğimizi bilmek, bizi “hangi taytı alsam” kararsızlığından da kurtaracaktır. Taytı seçmek için önce hangi amaçla kullanacağımızı belirlememiz gerekiyor. Amacı belirledikten sonra niteliklerini incelemeye geçebiliriz. Ünlülerin seçimleriyle birlikte tayt dünyasın bir göz atalım

Karlie Kloss

Genellikle koşuda tercih edilen taytları günlük hayatında kullanmayı rahatlığın sırrı olarak görüyor. Rahat ve huzurlu bir koşu için bu olanakları sağlayacak bir tayt seçmeniz şart. Soğuk havada koşacaksanız rüzgarı kesecek kaliteli bir kumaştan yapılmış olması da işinize yarayacaktır. Bacaklarınızı saracak kadar sıkı, bacak hareketlerinize göre belinizden düşmeden esneyebilecek kadar da özel bir tayt olmasına özen gösterin. Bu alanda uzmanlaşan markaları tercih ederseniz sorununuz çözülmüş olacaktır.

karlie-kloss

Vanessa Hudgens

Pilates taytını adeta sokak modasına taşıyan isim. Üstelik takım yapmayı da başarmış! Elbette en önemli nokta hareketlerinizi kısıtlamaması. Çünkü pilates hareketleri vücudu çeşitli açılardan zorlamaya ve esnetmeye yönelik hareketler. Bu hem esnekliği hem de dayanıklılığı gerekli kılıyor alacağınız taytta. Bel kısmının düz ve yumuşak olmasına dikkat edin. Kesinlikle düğme ve fermuar bulunmaması gerekiyor taytınızda. Elbette içinize sinmesi ve sizi güzel göstermesi de önemli. Seçiminizde bunu da atlamayın.

vanessa-hudgens

Candice Swanepoel

Fitness ve egzersizde kullandığı taytları tarzının bir parçası yapmayı başaranlardan. Kolaylıkla bulacağınız bu taytlarda önem vermeniz gereken “pijama” olmamasıdır! Ucuz penyeden yapılan taytlar terden ıslanır ve suyu bünyelerinde tutarlar. Üzerinizde başlıbaşına bir rahatsızlık konusu olurlar. Bu nedenle malzeme kalitesiyle kendini kanıtlamış markaları tercih etmek gerekir.

 candice- swanepoel

Miley Cyrus

Spor tarzını dışarıda özgüvenle taşıyan Miley Cyrus bu tarzla özdeşleşmiş bir isim. Spordan alışverişe doğru giderken taytlardan vazgeçmeyen Cyrus’un tercihi tabii ki kendisi gibi renkli taytlardan yana.

miley-cyrus

Kate Beckinsale

Yoganın rahatlığını sokağa da taşıyor ve sokakta antrenman yaparken oldukça konforlu. Yoga yaparken en fazla hareket özgürlüğünü sağlayacak ve rahat taytları seçmek gerekiyor. Yoksa çabanız boşa gidebilir. Bu yüzden özellikle yoga taytlarında, dört yönlü esneyen ve teri kumaş yüzeyine transfer eden kumaşlar ve rahatsız etmeyen düz dikişler olmalı. Yogada renk öne çıkıyor. Çakraları temsil eden renklerin seçimi de önemli görülüyor.

kate-beckinsale

Beşikten Sportmen

Kortların Romantizm Tarihi