in

Kortların Romantizm Tarihi

Psikologlara göre iki insan aynı meslektense sağlıklı bir gönül ilişkilerinin olması sıkıntıya girebiliyor. Elbette uzun mesafeler ve ayrı geçirilen süreler de bir hayli etkili bir ilişkinin kötü etkilenmesinde. Bu durumda tenis ilişkilerin katilidir diyebiliriz! Şaka bir yana iki başarılı örnek sonrası bu durumu daha iyi anlayacaksınız. Keyifli okumalar.

Andre Agassi-Steffi Graf

İkili 1999 yılında Fransa Açık’ta yakınlaşmış ve 2001’de evlenmişti. Ancak Alman efsane Graff tanıştıkları yıl sporu bırakmış ve Amerikalı efsanenin maçlarında ona destek olmuştu. İkilinin bir kız bir de erkek çocukları var sadece tenis değil sporcu evliliklerinde de nazar değmesin diye bakılanlardan.

Roger-Mirka Federer

Evet başlığa uzun uzun baktınız biliyoruz! Yaşayan efsane Federer’in eşi Mirka 23 yaşına kadar profesyonel tenis oynamış bir isim. 2 yaşına Çekoslovakya’dan İsviçre’ye göç eden Miroslava Vavrincova’yı tenise teşvik eden isim de Çek efsane Martina Navratilova. 2000 yılında tanışan çift 2009’da evlenirken Mirka 2002’den bu yana Roger’la seyahat ediyor ve eşinin halkla ilişkileriyle ilgileniyor. Çiftin toplam iki ikiz toplam 4 çocuğu var. “Federer mükemmelliği” böyle bir aileyi gerektirdi zaten!

roger-mirka-federer

Ana Ivanovic-Fernando Verdasco

Kortların iki güzel genç gelecek vaat eden insanı bir araya gelince tenisseverler bir hayli heyecanlanmıştı. İlişki sadece altı ay sürdü. Her iki sporcu da kariyerlerinde çok iyi yerlere gelemedi. Ana önce golfçü Adam Scott’la birlikte oldu daha sonra da yıldız Alman futbolcu Bastian Schweinsteiger’le evlendi. Verdasco ise hala bekar ve şu an Enrique Iglesias’ın üvey kardeşiyle birlikte.

verdasco-ivanovic

Gisela Dulko-Fernando Gonzalez

Ivanovic, Verdasco’nun birlikte olduğu tek tenisçi değildi. Arjantinli Gisela Dulko kortlarda başarılı olamamış ve 27 yaşında sporu bırakmış biriydi ancak kort dışında hep sansasyon yarattı. İspanyol Tommy Robredo ve Şilili Fernando Gonzalez’le ilişki yaşayan güzel sporcu aradığı Fernando’yu yeşil sahalarda buldu. Dulko, Boca Juniorslı Gago’ya evli ve bir çocuğu var.

Martina Hingis-Radek Stepanek

İsviçreli Hingis Slovak asıllı ve Stepanek de Çek olunca Çekoslovakya yeniden kurulacaktı! Nişan yüzükleri alındı ama birleşme gerçekleşmedi. Martina daha sonra Fransız binici Thibault Hutin’le başarısız bir evlilik yaptı. Radek ise yine bir tenis oyuncusu olan Nicole Vaidisova’dan boşandı. Bu arada Vaidisova’nun bir önceki nişanlısı tenisçi Jurgen Melzer’di!

stepanek-hingis

Dominika Cibulkova-Gael Monfils

Bu ikilinin bir araya gelmesi herkesi şaşırttı çünkü tam bir kontrast çift olmuşları. Gerçi Dominika’nın topuklarına basarak Gael’i öpmesi ilk başlarda çok sempatik geldi insanlara. Birlikte çiftler maçlarına çıktılar ama Cibulkova’nın menajerinin Monfils’in evlenilecek adam değilmiş açıklamasıyla olay kapandı. Cibulkova aradığı aşkı Jurgen Melzer’de de bulamadı.

monfils-cibulkova

Kim Clijsters -Lleyton Hewitt

İki yıllık bu pembe dizi tenis maçları kadar bir dönemin favorisiydi. Hewitt, Clijsters’a romantik bir tekne yolculuğunda evlilik teklif etti birlikte ünlü hayır maçı “Match of Love”da oynadılar. Ha ayrıldılar ha ayrılacaklar derken ilişki bitti ve her ikisi de başka evliliklerinden çocuk sahibi oldu.

hewitt-clijster

Bana Taytını Söyle Sana Yıldızını Söyleyeyim!

Dayanıklılık Antrenmanı Nasıl Yapılır?