in

Beş “kısa” NBA oyuncusu

Bu aralar NBA’in en çok konuşulan oyuncularından olan Boston Celtics oyun kurucusu Isaiah Thomas, özellikle sergilediği performans ve kayda değer istatistikler ile NBA tarihindeki birçok kısa boylu oyuncunun yeniden hatırlanmasını sağlamıştı. Basketbol dünyasında belki de çok daha net hatırlanan “uzun” boylu oyuncuların aksine, bu kez NBA tarihinde iz bırakmış beş kısa boylu basketbolcuyu sıralıyoruz.

Muggsy Bogues – 1.60

Muggsy Bogues

14 yıl basketbol oynadıktan sonra koçluk yapmaya başlayan Muggsy Bogues, kendinden tam 71 cm uzun olan ve tarihteki en uzun oyunculardan Manute Bol ile aynı takımda, Washington Bullets’ta 1987-1988 sezonunda forma giymişti. Oynadığı takımlarda asist istatistikleri ile dikkat çeken Bogues, 2010 yılında hayatını kaybeden 2.31 boyundaki Manute Bol ile birlikte yer aldığı kareyle hatırlanır.

Isaiah Thomas – 1.73

barcin_basket_4

NBA izleyen birçok kişinin, aynı zamanda oynamayı en sevdiği oyunlardan biri haline gelen NBA 2K’in 2018 versiyonunun kapağında yer alacağı konuşulan Isaiah Thomas, daha şimdiden herkesin gönlündeki isim oldu bile. Bir maçta triple-double yapan en kısa oyuncu olma unvanını kazanan Thomas’ın şu an maç başına sayı ortalaması 22.2. Gelecek vadeden oyuncu, henüz 28 yaşında ve 2011’den beri NBA’de mücadele ediyor.

Nate Robinson – 1.75

barcin_basket_3

NBA tarihinde üç kez slam dunk yarışmasını kazanan en kısa oyuncu unvanı ile anılan Nate Robinson, 2005’te New York Knicks forması giyerek başlattığı basketbol kariyerini daha sonra Boston Celtics, Oklahoma City Thunder, Golden State Warriors, Chicago Bulls ve daha birçok NBA ve Avrupa takımında forma giyerek sürdürmüştü.

Kay Felder – 1.75

barcin_basket_2

Geçirdiği parlak kolej yıllarında, asist istatistikleri ile anılan ve kısa sürede gözde isimlerden biri haline gelen Kay Felder, geçtiğimiz yıl itibariyle Cleveland Cavaliers forması giymeye başlamıştı. Henüz 21 yaşında olan Felder, konferans ligi olan Horizon League’de birden fazla kez “En İyi Oyuncu” seçildi.

Calvin Murphy – 1.75

barcin_basket_1

Basketbol tarihinde iz bırakan isimlerin yer aldığı Basketball Hall of Fame’de yer alan en kısa oyuncu olan 1948 doğumlu Calvin Murphy, bu sene başına kadar “All Star’a seçilen en kısa oyuncu” unvanını da taşıyordu (Bu unvanı 2017 All-Star kadrosuna Isaiah Thomas seçilmesiyle elinden kaybetti). Murphy, şu anda Houston Rockets maçlarını bir televizyon programında analiz ediyor.

Hakan Yangın’la Tenis Tutkusunu Konuştuk

Aletli Pilates Yapanların Vücutlarındaki 4 Mucize Değişim