Menu
in

Birahanede Maraton Koşan Adam

Connecticut’lı bu değerli adam, gittiği birahaneden sarhoş halde değil, bacak ağrısıyla ve bağış için topladığı parayla ayrıldı.

40 yaşındaki Jimmy Booth, mahallesindeki birahaneye gidip, 5 yıldır yaptığı gibi, bağış parası toplamak için 30 Temmuz gecesi de 42.2 kilometre koştu.

Gittiği meyhaneyi, seçtiği yerel ihtiyaçlara destek olmak için sporla şenlendiriyor. Bu yıl, evsiz askeri gaziler için ev ve yardım sağlayan kar amaçsız bir örgüt olan “Cesurlar için Ev” adına 1300$ topladı.

Booth, “koşu bandında böyle bir şey yaptığında, bu hayli meşakkatli ve sıkıcıdır” dedi.

Zamanı geçirebilmek ve isteğini sürdürmek için, müzik çalarında bu koşu için oluşturduğu çalma listesini dinledi. Bruno Mars’tan hızlı tempolu Uptown Funk şarkısı adımlarını sürdürmesini sağladı ve tabi Bruce Springsteen’den Born to Run’ı da dahil etmesi gerekti.

Bu yılki koşusu 5 saat 50 dakika sürdü ama geçtiğimiz yıllardaki en iyi derecesi 5.5 saat idi. Booth, ilk 27 kilometreyi koşup, kalanını yürüyor, çünkü günün yorgunluğunu atmaya gelen kodamanlara kabalık etmek istemiyor.

Yıl boyu koşan adam, şimdiye kadar 27 maratonu tamamlamış ve açık havadaki en iyi maraton derecesi 4:19 olmuş.

Birkaç bira makinesi görüş alanında olsa da, Booth sıvı alımı için suyu tercih ediyor.

“Komik olan tarafı, koşarken içmiyorum. Eğer yapacaksan, gerçek bir maratonda yaptığın gibi yapmalısın düşüncesinde oluyorum.”

O koşarken, birkaç arkadaşı bara gelip susuzluklarını gideriyor. O noktada Booth’un dikkati dağılıyor.

Elbette koşusu sonunda Booth da bir bardak bira ile koşusunu kutluyor.

Yorum Yazın

Exit mobile version