in

Boston Maratonunda Öptüğü Yabancı Adamı Arıyor

Boston Maratonu geleneği devam ettikçe, maratonu koşan Wellesley kadınları yarış esnasında kendilerine verilen bütün öpücükleri alıyorlar.

Fakat içlerinden biri, kızlarının da üzerine bahse girip teşvik etmeleriyle geleneği tersine çevirip yarış esnasında Wellesley’li bir adamı öptü.

54 yaşındaki cesur kadın Barbara Tatge, gazeteye verdiği demeçte, yarışı 4:15:21’de bitirmek için döndüğü yol ayrımında kendisine “Ara beni!” diye seslenen bu ismi bilinmeyen erkeğini bulmak istediğini söyledi.

“Wellesley’de kızları geçtim ve 2.5km daha koştum. Wellesley’nin dışında olduğumu sanıyordum fakat uzun boylu, iyi görünümlü bir adama odaklandım ve bazen düşünmeden önce nasıl konuştuğunuzu bilirsiniz ya, işte öyle ben de adamın dudaklarına yapıştım.” dedi.

Adama hangi semtte olduklarını sordu ve adam hala Wellesley’de olduğunu söyledi. Ardından kadın, cesaretini gösterip adamı öptü ve bunu kanıtlaması için fotoğraflanmasına ihtiyacı vardı.

Adam öpücüğünü alırken, beraber yarışı izlediği yanındaki adam da fotoğrafını çekti.

“Fotoğrafımızın çekildiğinden emin olana kadar birbirimizi öpmeye devam ettik.”

Tatge’nin kızı, kendisinin bu hafta kutlanacak olan 55. Doğum günü hediyesi olarak bu ismi bilinmeyen adamı arayacağını söyledi.

“Önce şaka olduğunu sanıyordum fakat her neyse. Fotoğraflardan birini gazeteye e-posta ile gönderdi.” dedi.

Bu cesur kadın, koşmaya 50 yaşına bastığında, yani 5 yıl önce başlamış ve bir maraton koşmayı kendine hedef olarak belirlemişti. Aynı zamanda 25 yıllık evliliği yeni sonlanmış ve kanseri yenmesini kutlayan bir bekar kadındı.

“Koşmak benim için tamamiyle yeni bir sosyal hayatı başlattı. Bütün arkadaşlarım artık birer koşucular ve koşucular kulübünde sorunlu ergenler için gönüllü hizmeti veriyorum.”

Tatge geçtiğimiz yıl, 14 dakika fark atarak Boston Maratonu elemesini geçti.

“Boston için hedefim, süre olarak büyük bir derece elde etmek değil ama tecrübe olarak büyük bir kazanım elde etmekti. Fakat kızlarım benim en ilgi duyduğum şeylere daima gözcülük ediyorlar ve ben de hep macerayı yakalayan oluyorum.” diye ekledi.

“Başlangıç çizgisine geldiğimde bir adamı öpeceğimi bilmiyordum ama Wellesley’de kızları geçince, kendi kendime, ne olmuş yani? Bir adamı öpeceğim ve eğer beni gaza getirirseniz yaparım diye kızlarıma göstermek istedim ve yaptım. Neden geleneği tersine çeviremeyelim?” diye düşündüm.

İş için Boston’a ayda bir defa seyahat eden Tatge, öpücükten sonra yarışın geri kalanı boyunca hızını artırıp, adamın numarasını unutmamayı dilemiş. İyi tarafı ise “o rastgele öpücük, ayakkabılarıma kanat taktı.”

Şimdi Tatge, yüzünde büyük bir gülümsemeyle bilinmeyen adamını bulmak istiyor.

“Eğer öptüğüm adam benimle görüşmek için müsait biriyse bu beni mutlu ederdi. Fakat değilse, onun hayatını perişan etmek istemiyorum” dedi.

Eğer bu haberi okuyorsa, Tatge onun bu mesajı almasını istiyor: “Eğer yalnız ve müsait biriysen, numaranı alamadığıma pişmanım.”

Triatletler Sağlık Koşucularından Daha mı Güçlüdür?

adidas Park Run İlk Kez İzmir’de!