Menu
in

Bu Ünlüler Kaç Yaşında? Gençliğini Spora Borçlu Ünlüler!

Bazı insanlar aşırı genç görünüyor, kabul ediyoruz ama neden? Bu insanların bir sırrı olmalı diye düşünüyorsanız, bilin ki yalnız değilsiniz. Bu sadece “genetik” diye açıklanabilecek bir şey değil. Evet genetik yatkınlık olabilir ancak birçok ünlünün güzelliğini ve gençliğini doğru beslenme, düzenli uyku ve sporla koruduğu da bir gerçek. Ancak şu nokta çok önemli. Doğru beslenen hiç kimse kendini hem düzenli uyumak hem de spor yapmak zorunda hissetmiyor, hissedemiyor. Aynı durum sadece düzenli uyuyanlar için de geçerli. Lakin spor yapanlarda ise durum tam tersi. Düzenli spor yapan biri, vücudundaki değişimleri hızlı görür ve bağlantılı diğer konularda da hızlı aksiyon almaya çok daha meyilli olur. Bu durum, düzenli spora başlamış birinin neden hayatının birçok noktasında iyileşmeye gittiğinin de açıklamasıdır aslında. Spor insana düzen getirir. Tabii ki bu da vücutta fark edilir bir iyileşme sağlar. Cildiniz güzelleşir, vücudunuz sıkılaşır ve daha genç bir görünüme sahip olursunuz. Eh hazırsanız, bu ünlüler kaç yaşında diyeceğiniz, öğrenince şok olacağınız genç gösteren ünlüler listemize bir göz atalım!

Halle Berry – 49

49 yaşında olan Berry, 30’undan 1 gün almış gibi durmuyor mu? Uyku, beslenme ve sporun sayesinde böyle genç ve dinamik olduğunu belirten Berry, günde 8 saat uyuyup, her sabah bir bardak meyve suyu içtiğini, kesinlikle fast food ve şeker tüketmediğini belirtiyor. Enerjisinin kaynağı ise her gün 45 dakika yaptığı egzersizler.

Sandra Bullock – 51

Birçoğumuzun Hız Tuzağı’ndan hatırlayacağı Bullock bugün 51 yaşında ve hala o filmdeki kadar genç görünüyor. Aksiyon filmlerinde de görmeye alışık olduğumuz Bullock, fiziğini nasıl koruduğunu ve nasıl genç kaldığını şöyle anlatıyor: “Henüz genç bir kızken düzenli spor yapmaya başladım. Her sabah kendime 15 dakika ayırıyor ve gerilme hareketleri yapıyorum. Düzenli beslenmeye dikkat ediyorum, sebze, pirinç ve meyve suyu tüketiyorum. Ayrıca kickbox ve jogging yapıyorum.” diyor.

Julia Roberts – 48

Hayatımıza “Özel Bir Kadın” olarak giren, güzelliği, sadeliği ve gülümsemesiyle hepimizi büyülen Julia 48 yaşında. Julia Roberts, genç ve dinamik olmasının sırrını mutlu olmak ve aktif yaşamak olarak açıklıyor. Hergün çok sıkı bir kahvaltı ile güne başlayıp, doyurucu bir öğle yemeği ve hafif bir akşam yemeği yediğini belirtiyor. Ayrıca düzenli şekilde egzersiz yapıyor ve paten yapıyor.

Sharon Stone – 59

Yıllar geçtikçe güzelleşen ve her daim formda olan Stone, 59 yaşında. Shape dergisine verdiği röportajda, 40’lı yaşlarında başladığı düzenli egzersiz ve esneme hareketleriyle daha zinde ve genç hissetmeye başladığını söylüyor. Egzersiz yapmak için spor salonlarını, özel hocaları tercih etmediğini belirtiyor ve her yerde spor yapabileceğini söylüyor. Vücut esnemeleri, kuvvet egzersizleri, yoga ve dans ile gününü dolduruyor. Düşük kolesterol ve düşük tansiyonu olan Stone, kırmızı et ağırlıklı besleniyor.

Kırmızı et yani protein ağırlıklı beslenmenin yağsız kas kazanımındaki rolünü anlattığımız yazımızı buraya Yağsız Kas Kazanmak için En İyi Protein Kaynakları tıklayarak okuyabilirsiniz.

Madonna – 59

Pop müziğin kraliçesi Madonna 59 yaşında ve hala çok genç görünüyor. Madonna genç görünmesinin sırrını yıllardır uyguladığı diyetlere, spor disiplinine, sağlıklı yaşam koşullarını seçmesine ve sağlıklı yeniliklerle güzelliğini korumasına bağlıyor.

Ajda Pekkan – 71

Daily Mail gazetesinde “Kaç Yaşında” başlığı ile haberi çıkan Süperstarımız Ajda Pekkan 71 yaşında. Evet tam 71!

Yaşına rağmen bu kadar genç ve dinamik görünen Pekkan’ın sırrı yediklerine dikkat etmesi. Kebap ve balık yemeği çok sevdiğini belirten Pekkan, sevdiği yemekleri kararınca yediğini ve düzenli spor yaptığını söylüyor. Alkolsüz bir yaşamı tercih eden Süperstar, susuz bir hayat düşünemiyor ve düzenli egzersizlerin yanı sıra bol bol yürüyüş yapıyor.

Yorum Yazın

Exit mobile version