Menu
in

Converse Chuck Taylor II: Bildiğiniz Converse’den Daha Fazlası…

Converse, ikonik modeli Chuck Taylor All Star’da 1930 yılından beri ilk kez bir yenileme çalışması yaptı. Yeni tasarım çalışmaları sonucunda karşımıza çıkan Converse Chuck Taylor All Star II modeli görüntüsünün aksine bildiğimiz modelden çok daha fazlası…

İkonik bir ayakkabıyı yeniden tasarlamak riskli gibi görünse de Nike bu işin altından en iyi şekilde kalkmış gibi
görünüyor. (Converse, 2003 yılında Nike tarafından satın alınmıştı.) Ayakkabıya ilk baktığınızda gözünüze çarpmayan değişiklikler detaylarda gizli. Converse Chuck Taylor II’deki en önemli yenilik taban tasarımında yapıldı. Ayakkabı tabanına eklenen Nike Lunarlon köpük, ayağı daha iyi destekleyen bir yastıklama sağlıyor. Ayakkabının daha uzun süre konforlu kullanılabilmesi için yapılan bu değişimle beraber yüzey tasarımı da eskisinden daha şık detaylarla karşımıza çıkıyor.

Öncelikle microsuede üst yüzey Converse Chuck Taylor II’nin daha şık görünmesini sağlıyor. Ayakkabıyla aynı renkteki bağcıklar ve bağcık delikleri daha minimalist bir görünüme imza atıyor. Pedli yeni dil ise yine uzun süreli kullanımlarda konforu artıran detaylardan biri olarak karşımıza çıkıyor.

Converse Chuck Taylor All Star II’nin değişimi hem ikonik ayakkabının fanlarını hem de yeni kullanıcıları tatmin edecek türden desek yanılmış olmayız. Yenilenen klasiği ilk deneyenlerden olmak için hemen Barcin.com üzerinden yeni Chuck Taylor All Star II modellerini inceleyebilirsiniz.

Yorum Yazın

Exit mobile version