in

Derrick Rose Crazy Light ile Uçuyor

Daha önce burada adidas’ın yeni basketbol ayakkabısı olan adidas Crazy Light’tan bahsetmiştik. Yalnızca 278 gr ağırlığıyla dünyanın en hafif basketbol ayakkabısı olan adidas Crazy Light, yine dünyanın en hafif kramponu olan F50 adiZero Prime ile aynı teknolojiy sahip. adidas’ın reklam yüzlerinden Chicago Bulls’lı Derrick Rose da bu ayakkabıyı deneyen oyunculardan biri. Indiana Pacers karşılaşmasında adidas Crazy Light ayakkabısıyla oynayan Derrick Rose 39 sayı kaydederken 6 ribaund, 6 asist ve 3 de blok yaparak geceye damgasını vurdu.

adidas Crazy Light basketbol ayakkabısının özelliklerini tekrar hatırlatmak gerekirse, en önemli 3 özelliği hafiflik, dayanıklılık ve rahatlık diyebiliriz. Bu özellikleri kazandıran ise SPRINTWEB ve SPRINTFRAME teknolojileri…

SPRINTWEB: Çok güçlü sentetik materyalin polyestere dikişsiz olarak tutturulmasıyla elde edilen 1 mm’den daha ince SPRINTWEB sağlamlığıyla ayağınıza mükemmel destek sağlar. Ayrıca ince ve hava geçiren malzeme hem ayakkabının nefes almasını hem de çok hafif olmasını sağlıyor.

SPRINTFRAME: adidas’ın ünlü TORSION SYSTEM yer tutuş teknolojisi kullanılarak ayakkabıda maksimum hafiflik, enerji dönüşümü ve hareket kontrolü olanağı sağlanıyor.

adidas Crazy Light’în aşınmaya dayanıklı burun kısmı, özel yapısıyla parmaklara da hareket alanı veriyor. Tabandaki esnek kanallar ani manevralarla keskin dönüşler yapabilmenize imkan veriyor. Üstelik asimetrik şekli, sert dönüşlerde yan kısımlara denge, orta kısımlara esneklik sağlamak üzere tasarlandı.adidas ürün geliştirme takımından spor araştırmacısı Elysia Davis, adidas Crazy Light basketbol ayakkabısını anlatıyor;

Dört dörtlük Air jordan ayakkabılar

adidas’tan ıslak zeminlere özel ayakkabı