Menu
in

En Sevdiğimiz Fitness Uygulamaları

Spor Sakatlıklarını Önlemeye Yardımcı Kıyafetler

Mobil cihazların vücudumuzun ayrılmaz bir bütünü olduğunu hepimiz kabul ettiğimize göre sıra onları en yararlı ve verimli şekilde kullanmaya geldi. Bu yüzden hem çok popüler hem de çok işlevsel fitness uygulamaları arasında tura çıkmaya karar verdik. Spor yaparken hem motivasyon hem de takip sağlayan bu uygulamalarla performansınızı daha hızlı artırma şansınız var. Fitness uygulamalarının kimisi günlük kalori ihtiyacınızı dengede tutup kilo dengenizi bulmanızı sağlarken kimisi spor sırasında harcadığınız kalori miktarına ve fiziksel aktivitelerinize odaklanıyor. Son dönemde bizim gözümüze çarpan başarılı uygulamaların listesi aşağıda. Bizim gözümüzden kaçıp sizin radarınıza girenleri paylaşırsanız çok daha güzel bir liste olur.

Nike Training Club ve + Running

Nike’ın koşu yapanlar için tasarladığı ve bir web sitesiyle desteklediği Nike +Running, hem Android hem de iOS sürümleriyla karşımıza çıkıyor. Ücretsiz olan uygulama GPS ile sizi izleyerek ne kadar sürede ne kadar mesafe koştuğunuzu harita üzerinde göstermenin yanında kaç kalori yaktığınızı ve kaç adım attığınızı da size söylüyor. Uygulama, koşu sırasında sizi motive edecek müziklerle enerjinizi yerine getirecek bir müzik oynatıcıya sahip. Sosyal medya hesaplarıyla entegre çalışan Nike+ Running uygulaması profillerde otomatik paylaşımlarla çevrenizi de sürece dahil ediyor. Kendinize meydan okumanızı sağlayan özellikleri ve uygulamanın kullanıcıları arasında kurduğu etkileşimle koşuyu sevenlerin mutlaka denemesi gereken uygulamalarda başı çekiyor.

Nike Training Club uygulaması ise evde spor yapanlar için biçilmiş kaftan. Size özel fitness hocanız varmış gibi çalışmanızı sağlayan uygulamada farklı hedeler için hazırlanmış özel paket programlar var. Siz önce güçlenmek mi, incelmek mi, kaslanmak mı istediğinize karar veriyorsunuz daha sonra uygulama size özel bir programla hedefinize ulaşmanızı sağlıyor. Dünyanın en iyi atletleri ve fitness hocaları tarafından çalıştırılmak istiyorsanız mutlaka denemelisiniz. 15, 30 ve 45 dakikalık program arasından seçim yaparken dikkatli olun, çünkü nefesiniz her an kesilebilir;) NTC uygulaması hem iOS hem de Android platformlarında çalışıyor.

Endomondo

Biraz önce bahsettiğimiz Nike+ Running uygulamasının çok benzeri olan Endomondo’nun en önemli farkı koşma dışında yapılan uzun mesafe sporlarının tamamını takip etmenizi sağlaması. Bisiklet, yürüyüş, kayak gibi belli bir mesafe katettiğiniz sporlar sırasında sizi izleyerek gittiğiniz yolu haritada gösteren uygulama performansınızı sürekli takip ederken hem kendinize hem de uygulama kullanıcılarına meydan okumanızı sağlıyor. Web arayüzüyle desteklenen uygulama bu anlamda kullanım kolaylığı sağlıyor. Android ve iOS uyumlu Endomondo’nun hem ücretsiz hem de ücretli Pro versiyonları bulunuyor.

Fitness Buddy

Özellikle fitness salonlarında ve evlerinde spor yapmayı sevenlere özel bir uygulama Fitness Buddy. Mobil cihazınızda kapsamlı bir spor eğitmeni varmış duygusu yaşayacağınız uygulamada 1700’den fazla fitness hareketi, 1000’den fazla HD video, 4000 binden fazla egzersiz fotoğrafı ve animasyonu, temel ekipmanlarla yapılabilecek çeşit çeşit egzersiz var. Kısacası Fitness Buddy çok zengin ve görsel yönden çok güçlü bir fitness kütüphanesi. Uygulamada farklı amaçlara göre hazırlanmış hazır programlar da mevcut. Kilonuzu ve katettiğiniz gelişmeyi takip etmenizi sağlayan uygulama iOS ve Android platformlarına uyumlu, ücretli bir uygulama.

Daily Yoga

Yoga yapanlara özel mobil uygulamlar gün geçikçe artıyor. Bunlar arasında en beğendiklerimizden biri Daily Yoga. Hem sade ve basit arayüzü hem de hareketlerin nasıl yapılacağını fotoğraflarla göstermesi sayesinde bizim ve de yoga severlerin radarına giren uygulamanın Android ve iOS uyumlu sürümleri mevcut. İçerisindeki farklı programlarla başlangıç seviyesinden adım adım ilerlemek mümkün. Bu programlar başlangıç, orta ve ileri seviyeler için ayrı ayrı düzenlenmiş. Daily Yoga’nın içerisinde yoga yaparken dinleyebileceğiniz müzikler ve HD videolar da var. Kısacası hem yogaya yeni başlayanlar hem de ileri seviye olanlar için gayet başarılı bir uygulama.

Calorie Counter

Spor yapanların genel dertlerinde biri olan “kaç kalori” sorusuna cevap veren kabul görmüş bir uygulama. Üç milyondan fazla yemek çeşidinin kalori miktarlarıyla ilgi bilgi veren uygulama yaktığınız kalori ve aldığınız kalori dengesini takip etmenize yardımcı oluyor. Uygulama sayesinde diyetinizdeki ilerlemeyi adım adım takip ederek diğer uygulama kullanıcılarının neler yiyerek ve hangi egzersizleri yaparak kaç kilo verdiğini takip edebilirsiniz. Uygulama daha önce bahsettiğimiz Endomondo uygulamasıyla entegre edilebiliyor. Calorie Counter uygulamasının hem iOS hem Android uyumlu uygulamaları mevcut.

Runtastic Pedometer

Her eve lazım uygulamalardan biri. Yürümek sizin için vazgeçilmez mi veya en azından günde kaç adım attığınızı öğrenmek mi istiyorsunuz? O zaman önerimiz: Runtastic Pedometer. Her insanın günde 10 bin adım atması gerekliliğinden yola çıkarsak gerçeklerle yüzleşme vaktimiz çoktan geldi. Uygulama yürüme, tırmanma ve fitness aktiviteleri sırasında adımları saymaya devam eder. Uygulamayı kurduktan sonra cihazınız cebinizde veya çantanızda olsa da adımlarınız sayılarak ortalama hızınız ve yaktığınız kalori hesaplanıyor. Calorie Counter uygulamasıyla da entegre çalışabilir. Günlük aktivitelerinizi takip etmek ve hareketliliği artırmak için çok faydalı bir uygulama. Runtastic Pedometer hem iOS hem de Android cihazlarla uyumlu çalışır.

Exit mobile version