in

Evde Kilo Verme Yöntemleri

Fit bir görünüme sahip olmak herkesin hayali… Ancak fazla kilolardan kurtulmak ve çok daha estetik bir görünüme sahip olmak için biraz çaba sarf etmek gerekiyor. Modern yaşamın koşturmacasında spor veya egzersiz yapmaya zaman bulabilmekse her zaman mümkün olmuyor. Neyse ki spor salonuna gitmeye veya dışarı çıkıp spor yapmaya vakit bulamayanların da tercih edebileceği bazı kilo verme yöntemleri var. Evinizden dışarı çıkmadan yalnızca birkaç ufak alışkanlığınızı değiştirerek hatırı sayılır miktarda kilo vermeyi başarabilirsiniz. İşte evde kilo verme yöntemleri:

Yemeklerden Önce Mutlaka Su İçin

Su içmenin kilo vermek ve sağlıklı bir bünyeye sahip olmakla doğrudan ilişkisi olduğu aşikar. Ekstra bir çaba sarf etmeye gerek kalmadan evde veya herhangi bir yerde yiyeceğiniz yemeklerden önce bir bardak ılık su içerek metabolizmanızı hızlandırabilirsiniz.

Yağ Oranını Düşürmek İçin Tüketebileceğiniz 6 Yiyecek genel

Ayrıca gün içerisinde de sık sık su tüketmeniz hem vücudunuzun yenilenmesini sağlayacak hem de kalori yakmanıza yardımcı olacaktır.

İşlenmiş Şekere Dikkat

Vücutta en fazla yağ ve fazla kilo yapan şeylerden biri işlenmiş şeker. Kalp rahatsızlıkları açısından da zararlı etkileri olan işlenmiş şekeri hayatınızdan çıkardığınızda kısa sürede kilo vermeye başladığınızı fark edeceksiniz.

Diyet Akşam Yemeği Hazırlamak için Öneriler tatli

Aynı zamanda şeker içeren meşrubatlar da fazla kilo şikayetlerinin en önemli sorumlularından bir tanesi. Tatlı ihtiyaçlarınızı doğal meyvelerle, içecek ihtiyaçlarınızı ise şekersiz meşrubatlarla gidererek günlük kalori alımınız konusunda önemli bir fark yaratabilirsiniz.

Yemeklerden Sonra Diş Fırçalayın

Diş fırçalamak ağız ve diş sağlığı için tabii ki çok önemli ancak bu eylemin tek faydası bu değil. Birçok diş macununun içerisinde bulunan nane aromasının iştahı kapattığı ve doyma hissini ortaya çıkardığı araştırmalar tarafından kanıtlanmış. Yemeklerden hemen sonra dişlerinizi fırçalarsanız gün içerisinde tükettiğiniz yemek miktarını önemli oranda azaltabilirsiniz.

Evde Yapılabilecek Egzersizleri İhmal Etmeyin

Kilo vermek için yapabileceğiniz en temel şey olabildiğince fazla kalori yakmak. Kalori yakmak içinse kardiyo egzersizleri birebir. Spor salonuna gitmeye veya dışarıda koşmaya vaktiniz yoksa evde yapılabilecek kardiyo egzersizlerini tercih edebilirsiniz.

egzersizde-su-icmek

Günlük rutininizin bir parçası haline getireceğiniz basit kardiyo hareketleri hem kalori yakımınızı hızlandıracak hem de zihinsel anlamda daha sağlıklı hissetmenizi sağlayacaktır.

Lifli Yiyecekleri Tercih Edin

Bağırsak ve mide sağlığı için en kritik öneme sahip gıdalar lif içeren yiyecekler. Aynı zamanda bu tipteki yiyecekler kilo vermenize de yardımcı olacaktır. Uzun süre tok tutma etkisi olan lifli gıdalar evde kilo verme yöntemleri içerisinde tercih edebileceğiniz metotlardan bir tanesi.

lif-tahıllar

Kahvaltıya Önem Verin

Gün içerisindeki en önemli öğünlerin başında kahvaltı geliyor. Sabah erken saatlerde yapacağınız sağlıklı ve besleyici bir kahvaltı, gün içerisinde ihtiyacınız olan kalori miktarını önemli oranda azaltacaktır. Aynı zamanda düzenli kahvaltı yapma alışkanlığı edinmeniz gün içerisinde çok daha fazla enerjiye sahip olmanızı da sağlayacak. Bu sayede de daha fazla kalori yakma şansı elde edeceksiniz.

kahvalti-yag-yakma-hizini-etkiler-mi-kahvalti

Uzun Süre Aç Kalmaktan Sakının

Uzun süreli açlıklar kan şekerini düşürüyor. Bu durum da uzun açlıkların ardından gelen yemeklerde gereğinden fazla porsiyon tüketilmesine sebep oluyor. Gün içerisinde uzun süre aç kalmaktan sakınmalı ve ara öğünleri atlamamalısınız. Ancak ara öğünlerde hazır atıştırmalıklar tercih etmeniz de kilo almanıza sebep olabilir. Bu yüzden ara öğünleri oldukça dikkatli bir şekilde planlamak çok önemli.

Kilo vermenin birçok farklı yolu var. Tüm bunları uygularken en önemli şart ise oldukça kararlı olmak gün içerisinde yeterli miktarda egzersiz yapmak. Onlarca farklı spor türü için sayısız kıyafet ve ekipmana Barcin.com üzerinden ulaşabilir, çok daha fit bir görünüme sahip olmanın kapılarını aralayabilirsiniz.

koşu ayakkabı

Yeni Sezon Koşu Ayakkabı Modelleri

karın çalıştırma aletleri

Karın Çalıştırma Aletleri Doğru Kullanımı