in

Yeni Sezon Koşu Ayakkabı Modelleri

Sonbahar koşmak için en iyi mevsim olarak kabul edilebilir. Doğa yeşilden kahverengiye dönerken ve havadaki taze esintiyi hissederken koşmak en güzelidir. Maraton takviminin yoğunluğu da sonbaharın koşu için en iyi mevsim olmasını kanıtlar niteliktedir. Sonbahar beraberinde birçok yeni koşu ayakkabı modelini de getirir. Tek ihtiyacınız olan size eşlik edecek bir çift ayakkabı seçmektir.

Birçok sporun aksine koşmak az sayıda ekipman desteği gerektiren bir spordur. Nefes alabilen kıyafetler, doğru seçilmiş bir koşu ayakkabısı ve biraz da motivasyonunuz varsa koşmaya hazırsınız demektir. Ancak bu aynı zamanda hedeflerinize doğru giden yolda en basit ürünleri seçmelisiniz demek de değildir. Özellikle mevsim değişirken havalar daha erken kararmaya başlayıp sıcaklıklar tahmin edilemez bir noktaya geldiğinde koşu eşyalarınızı gözden geçirmenin ve konforunuza destek olacak ürünlere yönelmenizin zamanı gelmiştir.

Unutmayın, en mükemmel koşu ayakkabısı diye bir şey yoktur. Koşu söz konusu ise birden fazla unsuru göz önünde bulundurmak ve ona göre karar vermek gerekir. Kilonuz, koşacağınız zemin, ayağınızın şekli hepsi seçiminizi etkileyen faktörlerdir. Kısacası her koşu ayakkabısı herkese uymayabilir. Ayrıca tecrübelendikçe ayakkabınızı seçerken size uygun özellikler zamanla değişebilir. Ancak konfor, bir koşu ayakkabısında aramanız gereken en temel seviye ihtiyaçtır. Yeni sezonda ayakkabınızı seçerken bu noktayı hatırlamanızda fayda vardır.

Konforlu, destekli, nefes alan, enerji depolayan, modaya uygun veya renkli… Nasıl bir ayakkabı hayal ediyor olursanız olun, 2019 sonbahar koşu modelleri işinizi kolaylaştırıyor ve aradığınız tüm özellikleri bir arada sunuyor.

koşu ayakkabı

Nike Air Zoom Pegasus 36 

Tüm zamanların en çok satan koşu ayakkabı modeli Nike Air Pegasus modelinin yeni versiyonu sonbahar sezonunda raflardaki yerini aldı. Son iki modelden çok büyük farkı olmayan Pegasus 36 için daha ince ve havalı dersek yanılmış olmayız. Yıllardır üretilen modelin yeni versiyonu konfor ve ayağa uyum açısından daha iyi tasarlanmış. En önemli değişikliklerden biri ise ayakkabının dil kısmında yapılmış. İnceltilmiş daha hafif bir dile ayağı kavrayan bir dizayn eklenirken bileğin koşarken daha rahat hareket etmesi hedeflenmiş.

koşu ayakkabı

Neredeyse hiç dikiş olmadan file materyalden üretilen üst bölümü ürüne temiz ve rahat bir görüntü sağlıyor. Çoğu koşu ayakkabısında standart olan altı delik bu versiyonda beş delik olarak karşımıza çıkıyor. Böylece beş delik ön ayağa ekstra bir rahatlık sunuyor.

Nike Air Zoom Pegasus 36 Özellikleri

 • Markanın gelmiş geçmiş en çok satan koşu ayakkabısı modelidir.
 • Oldukça hafif ve her gün kullanıma uygun bir koşu ayakkabısıdır.
 • Üst bölümde bulunan file örgüdeki boşluklar ayağın nefes almasını sağlar.
 • Bağcık boşluğundaki elastik ipler sayesinde ayakkabı ayağınıza daha çok oturur ve hızınızı artırmanıza yardımcı olur.
 • Taban ve dil kısmı daha rahat bir koşu tecrübesi için inceltilmiştir.

Nike Zoom Structure 22

koşu ayakkabı zoom structure 22

Koşu ayakkabıları piyasasında uzun süredir kendine iyi bir yer edinen Nike Zoom Structure 22, markanın yüksek kaliteli modellerinden biridir. Topuk ağrısı çeken veya düz taban sıkıntısına sahip insanlar için ideal yapıya sahiptir. Taban kavisi içe bükülmeleri engelleyecek şekilde üretilmiştir. File üst kısmı sayesinde koşu sırasında ayaklar nefes alır. Konforlu ve etkili bir koşu için dizayn edilmiştir. Sağlam yapısı sayesinde salon, yol ve hafif orman alanları için uygun bir ürün olma özelliği taşır.

Nike Zoom Structure 22 Özellikleri

 • Üst file örgüsü ayağın nefes almasını sağlar.
 • Zoom Air yapısı sayesinde oldukça hafiftir.
 • Flywire lastikleri sayesinde bağcıklar ön ayağın genişliğine göre esner ve daha iyi kavramasına yardımcı olur.
 • Sağlam ve uzun ömürlüdür.
 • Günlük kullanım için uygundur.

Nike Zoom Gravity

Nike Zoom Gravity, hem koşucular hem de profesyonel sporcuların kullanımına uygun ve herkese hitap etmek üzere üretilmiştir.

koşu ayakkabı

Nike Zoom Gravity Erkek Spor Ayakkabı, hızlı tepki veren Zoom Air birimiyle dikkatleri üzerine toplayan bir tasarıma sahip. Benzersiz itiş gücü sağlayan bu birim, esnek olmasıyla da beğeninizi kazanacak.  Rahat ve destekleyici köpüklere sahip olan Nike erkek spor ayakkabı; esnek dış taban kauçuğu, ayağı saran ve destekleyen yan kısımları ve çok daha fazlasıyla koşu performansınızı maksimum seviyelere çıkarıyor. Aynı zamanda ürün, ince ve minimalist bilek kısmı sayesinde zarif bir görünüm sağlıyor.

Nike Zoom Gravity Özellikleri

 • Nike Erkek Spor Ayakkabı, Zoom Air birimine sahip olduğundan benzersiz itiş gücü sağlar ve esnekliği en üst seviyelere çıkarır.
 • Sert taşıyıcı içine yerleştirilmiş yumuşak çekirdekten oluşan çift yoğunluklu köpük, rahatlık sunar.
 • Topuk bölgesinde yer alan esnek dış taban kauçuğu sayesinde dayanıklılığı artırır ve farklı zeminlerde yüksek tutuş özelliği sunar.
 • Daha yüksek topuk ve köpük yan kısımlar, ayağı sarar ve destek sunar.
 • İnce ve minimalist bilek kısmı hafif kavis yapar ve keskin bir stil sunar.
 • Yükseltilen orta taban kısmı yastıklama için daha geniş bir yer bırakır ve böylece darbelere karşı koruma sağlanır.

Yeni sezon koşu ayakkabı modellerine Barcin.com üzerinden kolayca ulaşabilirsiniz.

spora nasıl başlanır

Spora Nasıl Başlanır, Diyenler için 6 Motivasyon

evde kilo verme yöntemleri

Evde Kilo Verme Yöntemleri