in

Evde Spor Yapmanın Hızlı ve Etkili 5 Yolu: 20 Tekrarla Vücudunuz

Spor salonuna düzenli olarak gitmemek, evde spor yapamayacağınız anlamına gelmiyor! Üstelik sadece 20 tekrarla mucize değişimi vücudunuzda hissedeceksiniz.

Birkaç pratik ev egzersizi yaparak sanki spor salonuna gitmişsiniz gibi etkili bir vücuda sahip olmak imkansız değil elbette. Burada unutulmaması gereken tek bir konu var! O da sporun düzenli ve günden güne yoğunluğu artırılarak yapılan bir şey olduğu gerçeği. Yani bir hafta 5 gün spor yaparken ertesi hafta hiç spor yapmamak, kas gelişimi anlamında size hiçbir fayda sağlamaz. evde spor yapıyor olsanız bile mutlaka bir rutininiz olmalı ve o programdan şaşmamalısınız. İlk etapta 20 tekrar olarak başlayabilir, devam eden haftalarda bu sayıyı artırarak kendinizi zorlamalısınız. 20 sayısı başta az gibi gelebilir ancak düzenli spor yapmaya alışık olmayan kaslarınız için emin olun bu sayı başlangıç için oldukça iyi bir seviye. Ancak daha fazlasını yapabileceğinizi düşünüyorsanız sayıyı kendi sınırlarınız doğrultusunda artırabilirsiniz elbette.

Hazırsanız, hiçbir ağırlık gerektirmeden yalnızca vücut ağırlığınızla evde spor yaparken kullanabileceğiniz 5 egzersiz hareketini anlatmaya başlıyoruz!

Bonus bilgi: Kendi ağırlığınızla yaptığınız sporun neden diğer sporlardan daha etkili sonuçlar verdiğini ise yazının sonunda anlatıyoruz. 😉

Çocuklar ile Birlikte Yapılabilecek 5 Spor

Yoga

Dosya: Evde Yoga Nasıl Yapılır?