Menu
in

Galatasaray 2012 formaları tanıtıldı

Geçtiğimiz hafta Fenerbahçe 2011-2012 sezonu formalarını tanıtmıştık. Hemen ardından da Galatasaray’ın formaları tanıtıldı.

17 Temmuz Pazar günü saat 15:00’te yapılan lansmanla basına tanıtılan formalar, daha önceki yıllardan farklı olarak Nike tarafından üretildi.

Galatasaray ruhundan esinlenilen ve kulübün renkleri olan sarı kırmızının bolca kullanıldığı formalar, Galatasaray’ın 106 yıllık ruhunu sahaya taşımak üzere tasarlandı. Metin Oktay Parçalı forma, sarı ve siyah formaların her biri Galatasaray’ın yeni sezonda en büyük silahı olacak.

Nike DriFit teknolojisi

Nike tarafından oyuncuların daha rahat ederek maç boyunca daha iyi bir performans göstermeleri için geliştirilen Nike DriFit özellikli kumaş, terin hızla buharlaşmasını ve vücuttan uzaklaşmasını sağlıyor. Böylece oyuncular maçta daha kuru ve serin kalıyorlar. Ayrıca formanın yanlarındaki file paneller de formanın içindeki hava akımının sağlayarak yine futbolcuların maç boyu serin kalıp rahat etmelerini sağlıyor.

Galatasaray’ın efsanelerinden Metin Oktay’ın anısına üretilen parçalı forma, bu sezon da Galatasaray formaları arasında yerini alıyor. Takımın iç saha maçlarında giyeceği parçalı forma klasik tasarımını Nike’ın yüksek üretim teknolojisiyle birleştirip sarı-kırmızılıların tarihinden güç alıyor.

Deplasman forması olarak tasarlanan siyah forma, takım nereye giderse gitsin Galatasaray ruhunu ve enerjisini oraya taşıyacak.

Üçüncü forma olan sarı forma yaydığı enerjiyle futbolculara güç verdiği gibi aynı zamanda Nike’ın çevre dostu Considered Desing programının bir parçası… %100 geri dönüştürülmüş polyesterden üretilen sarı formalar çevrenin korunmasına ve plastik şişe atıklarından temizlenmesine katkı sağlıyor. Japonya ve Tayvan’da katı atık sahalarına gömülecek ve 500 yılda yok olacak olan plastik şişelerin geri dönüştürülmesiyle büyük oranda çevre kirliliği yaratacak olan atıklar yeniden değerlendiriliyor. Toplanan plastik şişeler büyük makinelerde yıkanıp temizlendikten sonra ince tabakalara ayrılıp eritilerek ince iplikler haline getiriliyor ve bu yöntem, geleneksel polyester üretimine oranla %30 enerji tasarrufu sağlıyor.

Galatasaray’ın 2011-2012 sezonu formalarını Barçın Spor mağazalarında yakından görebilir ve satın alabilirsiniz.

Yorum Yazın

Exit mobile version