Menu
in

Güç Cedi ve Arkadaşlarıyla Olsun!

Ali Muhammed (Fenerbahçe): Esas adı Bobby Dixon olan tecrübeli point guard devşirme statüsünde çıktığı Eurobasket 2015’te pek de bekleneni verememişti. Onun skora vereceği katkı Türkiye’nin de kaderini çizecek.

Ender Arslan (Darüşşafaka Doğuş): 1983 doğumlu Ender, yaşıtları Sinan Güler ve Ali Muhammed’le birlikte takımın en yaşlı oyuncusu. Anadolu Efes altyapısından çıkan tecrübeli oyun kurucu 6 Avrupa Şampiyonası, 3 Dünya Şampiyonası oynadı. 13 yıldır A Milli Takım forması giyen Ender 2010’da Dünya ikincisi olan takımın da bir parçasıydı.

Kenan Sipahi (kulübü yok): Çok büyük ümitler beslenen ancak beklenen patlamayı bir türlü yapamayan Kenan, 1995 Priştine doğumlu. Bu sezon Pınar Karşıyaka’da yakaladığı ivmeyi devam ettirirse fark yaratabilecek bir isim. Fenerbahçe’nin serbest bırakması onun için ayrı bir motivasyon olacak.

Melih Mahmutoğlu (Fenerbahçe): Son dönemlerin çıkardığı en önemli şutörlerden biri olan Melih bu sezon Obradoviç yönetiminde sınıf atladı. Bençten geldiği her maçta büyük katkı veren Melih gününde olduğu zaman takımı tek başına sırtlayabilecek bir isim.

Sinan Güler (Galatasaray Odeabank): Basketbolcu, anne, baba ve ağabeyin ardından aynı yolu seçen Sinan parkede olduğu kadar sporcu kimliğiyle de takdir toplayan bir isim. Galatasaray Odeabank’ın ve Milli Takım’ın kaptanı olan Sinan, Türkiye 2010 sevincini yaşamış bir isim. Ailesiyle bir basketbol okulu işleten Sinan sponsorluk işlerine değer vere nadir atletlerden biri olarak dikkat çekiyor.

Cedi Osman (Anadolu Efes): Mirsad Türkcan ve Hidayet Türkoğlu’ndan sonra Balkanlardan Türkiye’ye gelen 3’üncü en önemli isim olan Cedi henüz 21 yaşında. Babası Türk olan Makedonya doğumlu Cedi, annesinin memleketi Bosna’da Efesliler tarafından keşfedildi. 2013 Euro U18 ve 2014 Euro U20’de turnuvanın en değerli oyuncusu seçilen Cedi, Millilerin geleceği parlak oyuncularından biri.

Samet Geyik (Pınar Karşıyaka): Koç Ergin Ataman’ın 4 numarada fazla süre verebileceğini söylediği Samet 23 yaşında. Ataman’ın Milli Takım’daki yardımcısı Ufuk Sarıca’nın Samet’le İzmir’de birlikte çalışması genç oyuncu için büyük şans.

Birkan Batuk (Darüşşafaka Doğuş): Gençler ve abiler arasında orta kuşaktan olan Birkan savaşçı kimliği ve savunmasıyla ön plana çıkıyor.

Furkan Korkmaz (Philadelphia 76’ers): Furkan’ı daha önce size tanıtmıştık. Bu turnuva 19 yaşındaki Furkan’ın NBA gitmeden adını herkese ezberleteceği turnuva olabilir. Doğal bir skorer olan Furkan, Ataman’ın en büyük kozlarından biri.

Ömer Aşık (New Orleans Pelicans): Takımın pota altındaki en büyük silahı olan Ömer 2010 yılından bu yana NBA’de oynuyor. Bulls ve Rockets’da geçirdiği ikişer sezonun ardından kariyerine Pelicans’la devam eden dev pivot da 2010’da gümüş kazanan takımın kadrosundaydı. Son Dünya Şampiyonası’nda ribaunt, blok ve double-double kategorilerinde ilk 10 içerisinde yer alan tek Türk oyuncuydu.

Oğuz Savaş (Darüşşafaka Doğuş): 28 yaşında olmasına rağmen çok büyük tecrübe olan Oğuz, Fenerbahçe’yle ligi domine ettiği döneme birazcık yaklaşabilse çok daha farklı bir Milli Takım izleyebiliriz.

Semih Erden (Darüşşafaka Doğuş): NBA’de kısa da olsa Boston ve Cleveland’da şansını deneyen Semih, Dünya ikincisi kadronun en değerli isimlerinden biriydi. Fenerbahçe yıllarında üst üste üç şampiyonluk yaşadıktan sonra başarıya hasret kalan Semih tek eliyle yaptığı smaçlarıyla rakiplerinin gözünü korkutan bir isim.

Yorum Yazın

Exit mobile version