in

Havuzun First Lady’si Ledecky

HİÇ YARIŞ KAYBETMEDİ

Dört yıl önce 15 yaşındayken 800 metre serbestte Olimpiyat şampiyonu olan Ledecky, bugüne kadar uluslararası turnuvalarda 15 altın madalya aldı. Genç sporcu şu ana dek hiç yarış kaybetmedi. 6 yaşındayken, 25 metre yarışını kaybettiği söyleniyor!

SÜREKLİ REKOR KIRIYOR

Ledecky 400, 800 ve 1500 metre serbestte dünya rekorlarının sahibi. Bugüne kadar tam 11 kez dünya rekoru kırdı.

SERBESTİN FIRST LADY’Sİ

Ledecky’nin lakabı serbest stilin First Lady’si. Nedenini tahmin etmek çok da zor değil! 200, 400, 800 ve 1500 serbestte bir dünya şampiyonasında dört altın alan ilk ve tek sporcu.

ERKEKLERE KAFA TUTUYOR

Ledecky, Olimpiyat Elemeleri’nde 400 ve 1500 metre serbestteki dereceleriyle ABD Erkek Olimpiyat Yüzme Takımı’na girebilirdi! Ünlü yüzücü Ryan Lochte “Her geçen gün dereceleri gelişiyor. Beni yenince kendi kendime ‘Ne oluyor?’ dedim” açıklamasını yaptı.

TIME’IN LİSTESİNDEKİ EN GENÇ KİŞİ

Dünyanın en etkileyici 100 kişisi arasında gösterilen Ledecky, listenin en genç ismi olarak dikkat çekti.

EĞİTİMDE AİLESİNİN İZİNDEN GİDİYOR

ledecky-stanford

Ledecky’nin Çekoslovak asıllı babası David Harward ve Yale mezunu. Yine Harward mezunu amcası Jon, New York Islanders bu hokeyi takımının sahiplerinden biri. Ondan etkilenerek yüzmeye başladığı ağabeyi Michael de bu yaz Harward mezunu oldu. Bu yaz üniversitede ilk senesini bitiren Kate ise Stanford’ı tercih etti.

MICHAEL JORDAN’IN KUCAĞINDA

ledecky-jordan

Michael Jordan, Washington Wizards’ı satın aldığında baba Ledecky’de hukuki işlerde basketbol efsanesiyle çalışmış. Bir Wizards maçı öncesi Jordan 2 yaşındaki Kate’le fotoğraf çektirmiş.

HAVUZUN ROCKY BALBOA’SI

ledecky-rocky

Ledecky haftada 30 saat çalışıyor. Bunun 25 saati havuzda 5 saati spor salonunda geçiyor. Antrenörleri onu “Sanki yemek veya kalacak yer bulmak için yüzüyor” diye tanımlıyor.

HENÜZ EHLİYETİ YOK

Ledecky ilginçtir bir türlü sürücü lisansını alamamış. Antrenmana ailesi götürüp getiriyor

ESKİ BİSİKLETLERİ TAMİR EDİYOR

Ledecky, Bikes for the World adında bir yardım kuruluşuna üye. Bu organizasyon eski bisikletleri tamir edip gelişmekte olan ülkelere yolluyor.

Donkey Kick Egzersizi Nasıl Yapılır?

Olimpiyat’ta Günün Menüsü – 08.08.2016