Menu
in

Kampa Gitmeden Göz Atman Gereken Kamp Malzemeleri Listesi

Şehir hayatının keşmekeşinden uzaklaşmak ve doğanın farklı noktalarını keşfetmek için gerçekleştirilen kamp aktiviteleri macera tutkunlarının vazgeçilmezi. Doğanın iyileştirici gücünü arkanıza alacağınız kamp deneyiminde kendinizi yenilenmiş ve tazelenmiş hissederek iş motivasyonunuzu geri kazanabilirsiniz. Özellikle sevdiklerinizle ve ailenizle hafta sonlarında yapabileceğiniz kamp kaçamakları için yaz kamp malzemeleri listesi oluşturarak gerekli eşyaların tamamını yanınıza alabilirsiniz. Eksiksiz kamp malzemeleri listesi için notlar almak ve eşyaları evden çıkmadan önce kontrol etmek de yapabilecekleriniz arasında. Peki, çadır kampa giderken yanımıza ne almalıyız? Bu içeriğimizde “Kampta kullanılan kamp malzemeleri nelerdir?” sorusunu sizin için yanıtladık.

Çadır

Hem yaz hem kış kamp için gerekli malzemeler listesinde başı çeken çadır sizi her hava koşuluna karşı korumayı sağlar. İçinde uyuyabileceğiniz formda ve genişlikte üretilen çadırları kişi sayısına göre seçerek konforlu bir kullanım elde edebilirsiniz. Sonbahar ve kış aylarında çıkacağınız kamp yolculukları için ürünlerin ısı yalıtım özelliklerini de incelemenizde fayda var.

Mat

“Kamp çadırı içine ne serilir?” sorusunun cevabı olan matlar çadır içinde rahat uyumanızı ve hareket etmenizi sağlar. Eğer trekking gibi uzun süreli doğa aktivitelerine çıkacaksanız ısı izolasyonu ve yalıtım imkanı sunan matları tercih ederek soğuklara karşı kendinizi koruyabilirsiniz. Matların üzerine koyacağınız şişme yataklarla keyifli bir uyku deneyimi yaşamanız mümkün. Kısa süreli doğa yürüyüşü turlarında ise daha ince mat çeşitlerini seçebilirsiniz.

Uyku Tulumu

İlk defa kamp yapacaklar için malzemeler listesinde yer alan uyku tulumları yaz-kış kullanılan eşyalardan. Bahar ve yaz aylarında katılacağınız aktiviteler için en az 10-15 derece sıcaklığa dayanıklı olan ürünler yeterlidir. Kış aylarında ise sizi eksi derecelerde dahi sıcak tutacak kalitede modellere yönelerek vücut ısınızın düşmesini önleyebilirsiniz. Uyku tulumu seçiminde geniş kesimli olanları seçerek daha rahat hareket edebilirsiniz.

Kamp Ocağı ve Pişirme Ürünleri

Kamp aktivitelerinde doğada yemek yeme keyfinize yardımcı olacak kamp ocakları zorlu maceralar sonrası kolayca yemek pişirmenize imkan tanır. Doğanın kucağında sıcak yemek ve ızgara türlerinin tadına bakmak için portatif kamp ocaklarından yararlanabilir, pişirme tavası, buzluk ve termos gibi diğer yeme-içme eşyalarını da yanınıza alabilirsiniz. Ayrıca kamp programınıza göre yanınıza yeterli miktarda su ve yiyecek almayı da unutmayın.

İlk Yardım Çantası

Kamp sırasında başınıza gelebilecek tatsız durumlar için yanınıza küçük bir ilk yardım çantası almaya çalışın. Çantanın içine sargı bezi, ilaçlar ve yara bandı gibi temel malzemelere ek olarak sık kullandığınız ilaçları da koyabilir ve acil durumlarda hemen müdahale etme şansı yakalayabilirsiniz.

Katlanabilir Sandalye ve Masalar

Kamp keyfinizi ikiye katlayacak eşyalardan olan masa ve sandalyelerle doğanın içinde dinlenebilirsiniz. Yemek yerken, kahvenizi yudumlarken de kullanabileceğiniz ürünlerin rahat ve hafif olmasına özen gösterebilirsiniz. Dilerseniz yanınıza minder ve örtü alarak eşyaların konforunu artırabilirsiniz.

Sinek Kovucu Sprey

Doğa demek diğer canlılarla bir arada zaman geçirmek demek. Özellikle bahar ve yaz aylarında katılacağınız kamp etkinliklerinde yanınıza mutlaka sivrisinek kovucu spreyler alın. Doğal içeriğe sahip ürünler tercih ederek cildinizi zararlı kimyasallardan koruyabilir ve sinek ısırıklarının önüne geçebilirsiniz.

Ekstra Kıyafet ve Aksesuarlar

Kampta yanınıza mutlaka tişört, yelek ve ceket gibi ürünler alarak katmanlı giyinmeye özen gösterin. Yazın sıcaktan kışın ise soğuktan koruyan, yalıtımlı malzemelerden üretilmiş olan giysiler seçerek iyi bir kamp deneyimi geçirebilirsiniz. Ekstra giysilerin yanında güneş gözlüğü, şapka ve bere gibi ekipmanları da mevsime göre seçerek doğanın beklenmedik hava değişimlerine kolayca adapte olabilirsiniz.

Siz de eşsiz manzaralara doyacağınız zevkli kamp aktiviteleri için yukarıdaki temel malzemeleri hazırlayarak sevdiklerinizle eğlenceli zaman geçirebilirsiniz. Kamp sırasında ihtiyacınız olan nitelikli kıyafet ve ekipmanları Barcin.com üzerinden inceleyerek hemen satın alabilirsiniz.

Yorum Yazın

Exit mobile version