in

Kas Kaybı Olmadan Kardiyo Çalışması

Kardiyo, genel olarak kas kütlelerini artırmak yerine daha çok vücudu ısındırmak ve kalori yakmak için yapılır. Bununla birlikte bazı sporcular kas kütlesinde azalma olmadan kardiyo yapmak istemektedir. Kas kaybı olmadan kardiyo yaparak yağ yakmak ve kilo vermek de belirli antrenman yoğunlukları ile mümkündür. Her egzersizde olduğu gibi kardiyo yaparken de dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan bir tanesi konforlu hissetmektir. Konforlu hissetmeyen sporcular egzersizlerden istedikleri verimi alamayabilir. Üstün kaliteye sahip ürünleriyle maksimum konfor sunan Nike marka ürünlere hemen göz atabilirsiniz. Nike spor ayakkabı seçenekleri özel tasarımlarıyla sizleri beklemektedir.

Kas Kaybı Olmadan Kardiyo Çalışması

Kardiyo Nedir?

Kardiyovasküler kelimesinin kısaltması olarak da kullanılan kardiyo, aerobik tabanlı egzersizlerle kalp, damar ve akciğerlerin çalıştırılmasıdır. Aerobik tabanlı olduğundan kardiyolarda en önemli noktalardan bir tanesi doğru nefes alışverişidir. Kardiyo, iç yapıyı güçlendirmesi sebebiyle diğer egzersizler için de kazanım sağlar. Düzenli olarak yapıldığında vücuda pek çok faydası olan kardiyonun farklı egzersiz seçenekleri bulunur. Birçok türü olan kardiyodan sizin için ideal olanı rahatça bulabilirsiniz. Koşu, ip atlama, bisiklet ve daha pek çok kardiyo türünde en önemli unsurlardan biri ayakkabıdır. Doğru ayakkabı seçimi egzersizlerin daha verimli geçmesini sağladığı gibi sporcu sağlığı açısından da büyük önem taşır. Doğru ayakkabıyı seçmeniz yoğun koşu veya bisiklet egzersizi sonrası ayak ağrısı yaşamanızın önüne geçer. Nike ayakkabı modelleri de gerek ortopedik taban yapıları gerekse spor türüne özel tasarımlarıyla dilediğiniz konfora ulaşmanızı sağlar.

Kas Kaybı Olmadan Kardiyo Egzersizinin Önemi Nedir?

Kardiyo ve kas kaybı kalıpları aynı cümle içerisinde sıklıkla geçmektedir. Bununla birlikte kardiyo yapmak kas kütlesi kaybına neden olmanın aksine kazanmaya da fayda sağlayabilir. Sporcuların diyet dönemlerinde yoğun kardiyo antrenmanları yapması sonucunda kalori yakma süreci hızlanır. Ortada bulunan yanlış anlaşılmanın en büyük nedenlerinden bir tanesi de bu sebeptendir. Kardiyo yoğunluğunu yakmak istediğiniz kaloriye de bağlı olarak kendiniz için ayarlayabilirsiniz. Toparlanma süreci öncesi ve yoğun antrenmanlardan önce düşük yoğunlukta yapılacak kardiyo size istediğiniz sonuçları sunar.

Kas Kaybı Olmadan Kardiyo Çalışması

Aynı zamanda kas kütlesi kaybetmeden vücudunuzu aktif bir şekilde dinlendirebilirsiniz. Böylelikle kas kütlesi kazanmak için yaptığınız antrenmanların verimini de artırabilirsiniz. En yaygın kardiyo türlerinden olan koşu, doğru giyim ile çok daha rahat bir hal alır. Nike koşu ürünleri gerek vücudunuz gerekse ayaklarınız için üstün kalite sunar. Nike spor ayakkabı modelleri arasından tarzınıza ve ihtiyacınıza uygun seçeneği bulabilir ve benzersiz bir deneyim fırsatı yakalayabilirsiniz.

Nike Spor Ayakkabılar ile Kardiyo!

Kardiyo egzersizlerinin vazgeçilmezi olan konforlu ayakkabılar her açıdan kazanım sağlamanıza katkıda bulunur. Her ürünüyle farkını ortaya koymayı başaran Nike, spor ayakkabı seçenekleriyle de kalite standardını sürdürür. Nike koşu ayakkabısı modelleri konforlu tabanları ve ayağınızı saran iç yapısıyla kalitesini her fırsatta gözler önüne serer. Aynı zamanda konforlu dış yapısı sayesinde ayakların rahat hissetmesini sağlar. Birbirinden kaliteli Nike erkek koşu ayakkabısı ve Nike kadın koşu ayakkabısı modelleri arasından tercihinizi yapabilirsiniz. Nike Revolution koşu ayakkabısı serisi, her modeliyle kullanıcılardan tam not almayı başarmaktadır. Özel taban yapısıyla farkı her adımda hissedebilirsiniz. Yoğun ilgi gören modellerden bir tanesi olan Nike Renew ayakkabıları da birbirinden konforlu ve estetik tasarımlara sahiptir. Nike Downshifter, Nike Runallday, Nike Star Runner ve daha pek çok koşu ayakkabısı modelini inceleyebilir ve birbirinden başarılı ürünlerden birine hemen sahip olabilirsiniz.

Kas Kaybı Olmadan Kardiyo Çalışması

Sevilen markanın % 100 orijinal ürünlerine Barcin.com üzerinden kolayca ulaşabilirsiniz. Birbirinden avantajlı Nike spor ayakkabı fiyatları arasından bütçenize uygun olan seçeneği rahatça bulabilirsiniz.

Crossfit Antrenmanı İçin Giyim Önerileri

Crossfit Antrenmanı İçin Giyim Önerileri

Egzersizlerde İstikrar ve Alışma Sürecini Artırmak İçin Nike Giyim