Menu
in

Kilo Verme Egzersizleri

Kilo Verme Egzersizleri

Fit ve sağlıklı bir vücuda sahip olmak için ideal kiloyu korumak oldukça önemlidir. Yeterli ve dengeli bir beslenme programı kişiye uygun fiziksel aktivite programı ile desteklendiğinde kilo verme süreci hem daha hızlı hem de daha sağlıklı bir hal alır. Diyetin yanı sıra bazı egzersiz programlarını günlük yaşamınıza ekleyerek kalori harcama miktarını artırabilir, ayrıca yağ yakımı ve metabolizma hızında artış sağlayabilirsiniz. Bunlara ek olarak düzenli fiziksel aktivite yapmak ruh halinde iyileşmeye, daha güçlü kemik ve kas yapısına sahip olmanıza ve kronik hastalıklara yakalanma riskinin azalmasına yardımcı olur. Hangi aktivite tarzını seçerseniz seçin antrenmanların daha konforlu ve rahat  geçmesi için seçtiğiniz spor giyim ürünleri de önemlidir. Spor giyim dünyasının lider markalarından biri olan Nike kıyafetleri ile kilo verme antrenmanlarını daha keyifli hale getirebilirsiniz.

Kilo Verme Egzersizleri Nelerdir?

Kilo vermek için günlük alınan kalorinin harcanan kaloriden daha az olması gerekir. Günlük kalori harcamasını artırmanın en etkili yolu da kalp atım hızını artıran ya da kas gelişimi sağlayan antrenmanlardır.

İşte, kilo vermenize destek olabilecek egzersiz önerileri…

  • Tempolu Yürüyüş Yapmak: Özellikle yeni başlayanlar için ideal bir egzersiz olan yürüyüş yapmak özel bir ekipman gerektirmez ve eklemleri zorlamaz. Haftada 3 kez 45 dakikalık tempolu yürüyüşler yaparak diyetinizi destekleyebilirsiniz.
  • Koşmak: Tıpkı yürüyüş yaparken olduğu gibi koşu egzersizlerinde de özel bir ekipmana ihtiyaç yoktur. Egzersiz zamanını kendiniz belirleyebilirsiniz. Haftada 3-4 kez 20-30 dakikalık bir koşu egzersizi özellikle karın bölgesindeki yağların erimesine yardımcı olabilir.
  • Bisiklet Sürmek: İster spor yapmaya yeni başlamış olun isterseniz de profesyonel bir sporcu, bisiklet sürmek her seviyedeki sporcuya uygun ideal bir egzersizdir. Haftada 3-4 kez 30 dakika bisiklet sürmek yağ yakım ve metabolizma hızını artırarak kilo verme sürecini kısaltabilir.
  • Ağırlık Antrenmanı: Kişiye özel olarak bir fitness uzmanı tarafından planlanan ağırlık antrenmanı kas gelişimi sağlar. Vücut kas oranı arttıkça dinlenme metabolizma hızı artar ve antrenman sonrası da vücut kalori harcamaya devam eder.
  • İnterval Egzersizler: Yüksek yoğunluklu aralıklı antrenman (HIIT) olarak bilinen interval antrenman, 10-30 dakika arasında değişen ve yüksek kalori harcaması ve yağ yakımı sağlayan bir egzersiz çeşididir. Birçok antrenman çeşidine adapte olabilen interval egzersizler etkili bir kilo verme stratejisidir.
  • Pilates ve Yoga: Pilates ve yoga, kilo vermenize yardımcı olabilecek etkili egzersiz çeşitleridir. Kilo vermenin yanı sıra duruş bozuklukları ve eklem ağrılarına iyi gelir. Denge, esneklik ve kas gücü sağlayarak genel zindeliğin artmasına da yardımcı olur.

Kilo Verme Egzersizleri Sırasında Nasıl Giyinilmeli?

Hemen hemen tüm kilo verme egzersizleri için spor kıyafet seçiminde kendinizi rahat hissetmeniz önemlidir.

  • Bisiklet sürerken hareket kabiliyetini artıran esnek kumaş dokusuna sahip giyim ürünleri ideal bir seçimdir. Teri vücuttan uzaklaştıran Nike tişört çeşitlerini tercih ederek sadece antrenmana odaklanabilirsiniz.
  • Kasların güçlendirilmesini hedefleyen ağırlık antrenmanları için terlemeyi önleyen ve hareket kabiliyetini artıran spor giyim ürünlerine yönelin. Geniş kesim eşofman altları yerine vücudu saran Nike tayt modelleri, özel basınç teknolojileri sayesinde kasların kontrollü bir şekilde hareket etmesine yardımcı olur. Daha rahat hareket etmeyi sağlayan Nike crop çeşitleri de ağırlık antrenmanlarında en çok tercih edilen modeller arasında yer alır.
  • İnterval egzersizler, yüksek yoğunluklu antrenmanlar olduğu için terleme miktarı fazladır. Terlemeyi önleyen özel kumaş dokusu ve file paneller içeren Nike modelleri tercih edebilirsiniz. Rahat kesimli, ayarlanabilir bel bantlı ve hareket kabiliyetini destekleyen kumaş dokusuna sahip Nike şort çeşitleriyle performansı maksimuma ulaştırabilirsiniz.
  • Pilates ve yoga egzersizleri vücut esnekliğini arttıran antrenman programlarıdır. Her iki spor çeşidi için özel olarak üretilen Nike erkek ve kadın spor giyim ürünleriyle özgürce hareket edebilir, antrenman programındaki tüm egzersizleri rahatlıkla yapabilirsiniz. Pilates ve yoga aktivitelerinin vazgeçilmezi Nike kadın spor giyim ürünlerinden biri olan büstiyer çeşitleri ile egzersizlere konfor katabilirsiniz. Özel kumaş dokusu sayesinde teri vücuttan uzaklaştıran Nike büstiyer modelleri, modern tasarımlarıyla da her durumda şık görünmenizi destekler.

Nike Spor Ayakkabılar ile Kilo Verme Egzersizleri!

Kilo verme egzersizleri genellikle kalp atım hızını artıran kardiyo egzersizleri ya da hem kardiyo hem de direnç egzersizlerinin kombinasyonundan oluşur. Bu antrenmanları yaparken en çok kullanılan giyim ürünlerinin başını spor ayakkabılar çeker. Yüksek tempolu egzersizler için tasarlanan Nike ayakkabı modelleri ile HITT ve ağırlık antrenmanlarında ihtiyaç duyduğunuz esnekliğin ve rahatlığın keyfini çıkarabilirsiniz. Destek katmanları ve yastıklama özelliği sayesinde atlama, zıplama gibi hareketlerde ayağınızın sabit kalmasını destekleyen modeller, ayağınızı sıkıca kavrayarak antrenman performansını en üst noktaya taşır. Yürüyüş ve koşu sırasında ayakları yormayan bir ayakkabı seçmelisiniz. Nike markasına özgü yenilikçi teknolojilerle donatılan Nike spor ayakkabı modellerini tercih edebilirsiniz.  Özel olarak tasarlanan Nike koşu ayakkabısı ya da yürüyüş ayakkabısı çeşitleri hafif yapısı ve esnek tasarımıyla antrenmanları daha keyifli hale getirebilir.

Kilo verme egzersizleri sırasında ihtiyaç duyduğunuz rahat ve konforlu Nike giyim ürünlerine Barcin.com üzerinden ulaşabilir, dilediğiniz modelleri güvenli alışveriş imkânı ile hemen satın alabilirsiniz.

Yorum Yazın

Exit mobile version