in

Kortların Kraliçesi Steffi Graff’tan Aşk Dersi

1993 senesiydi. Brooke Shields çekim için Güney Afrika’ya gitti ve sık sık faks çekmek için faks makinesinin başındaydı. Uzun ve içten yazdığı faksları sevgilisi Andre Agassi’ye gönderiyordu. Çocukluğunda başlayan tutsaklığın içinde sıkışan Andre Agassi için “Beni annemden uzaklaştırdı ve gerçek özgürlüğü tatmamı sağladı.” diyen Brooke, henüz 14 yaşındayken Vouge kapağına çıktı. Bir çocuk için çok fazla. Hala dünyanın en güzel kadınlarından biri olarak kabul ediliyor. Agassi de babasının baskılarıyla yaşamış ve hiçbir zaman bunu atlatamamış bir adam. Dünyanın görüp görebileceği en iyi tenisçilerden. Bu iki gencin birbirine aşık olma sebepleri kopuk ve zor çocukluklarıydı şüphesiz. Fakat birlikte kırılan ve birlikte tamir olmaya çalışan genç insanlar sonradan birbirlerini de kırmaya başlayabiliyor. Andre ve Brooke çiftinde de aynısı yaşandı. Brooke, Andre için yeterince güçlü olamıyordu ve çift evliliklerinin ikinci yıl dönümünden iki gün sonra boşandılar.

Fransa Açık itirafları

Paris’te bir otel odasında, iki şampiyon oturuyordu. Steffi Graf ve Andre Agassi. Fransa Açık Turnuvası’nın iki şampiyonu, kutlama gecesinde birbirlerine aşık olmuştu ve ilişkileri başlayalı henüz birkaç hafta geçmişti. Agassi, omuzlarındaki yük ve kırgınlık ile hayatta kalıyordu, Steffi ise kendini sevgiyle iyileştirmeye çalışıyordu. Hayatın baskı ile karşıladığı bu iki yetenek, o gece bir daha asla zarar görmeyecek bir ilişkinin güçlü temellerine hazırlanıyordu. Agassi, geçmişte yaşadığı uyuşturucu bağımlılığı problemlerini Steffi’ye anlatıyor ve ikisi de ağlıyordu. “Nelerle mücadele ettiğimi bilmesini istedim.” diyen Agassi hüzünlü ama yargılayıcı bakışlarla onu dinleyen Steffi Graf ile yaşadığı mutluluğu asla kaybetmek istemiyordu.

Birbirine tutunmak

Steffi, karşısındaki gözü yaşlı adama çok aşıktı. Kaybın, acının tanımını çok iyi bilen Steffi bu duyguları kaybetmeyeceğine ve “İyi günde, kötü günde” bu adamın ellerinden tutacağına belki de tam orada karar vermiştir. Bilemeyiz ama bildiğimiz şeyler bizi bu aşkın yoğunluğu ve gerçekliği konusunda ikna etmeye yetiyor. Birlikte geçirdikleri zor günler, Agassi’nin daha sonra dünyaya yayılan itirafları, basının tepelerinden hiç inmemesi gibi türlü mücadeleler sonunda Graf ve Agassi huzuru buldu diyebiliriz. Özellikle hayatlarına katılan iki çocuktan sonra hayatlarındaki mutluluk derecesi arttı ve zorlukların üzerine bir perde çektiler.

SteffiGraf-Andre_Agassi

Agassi tarafı

Hikayeyi Steffi’nin ağzından duyabilecek miyiz belirsiz. Agassi onun hikayesini asla duyamayacağımızı, tamamen kendine saklamak istediğini söylüyor. Agassi-Graf aşkının genel hatlarını Agassi’nin anlattıklarından ve yazdığı kitaptan anlayabiliyoruz. Agassi’nin Steffi için yaptığı konuşmalar, hakkındaki düşünceleri Agassi’nin kusursuz bir huzurla kavuştuğunun göstergesi. 27 yaşında istemediği bir kariyerde ve istemediği bir evlilikte olan Agassi, karanlık geçmişinin üzerine perde çekerken yanında olmasını istediği mükemmel insanı bulduğunu anlatıyor. Hayatta herkesi sevebilirsiniz ama sevmek istediğiniz insanı bulduğunuz zaman ortaya Agassi ve Steffi gibi iç açıcı bir hikaye çıkarırsınız. Kortların kraliçe ve kralından öğrenebileceğimiz en güzel konuların başında da aşk geliyor.

Tatlı Krizini Az Kalorili Tatlılar İle Atlatın!

En Hızlı Koşucular Neden Afrikalı?