Menu
in

Koşuya Uygun 7 Kafa Lambası

TIKKA, PETZL 

2001 yılında Petzl firması, ilk LED’li kafa lambaları olan Tikka ve Zipka’yı tanıtmıştı. Ülkemizde de dağcılar tarafından tanınan firma, kaliteli ürünler yapıyor. Tikka’nın son sürümü 100 lümene kadar ışık gücüne sahip. Cadde ışıkları ve dükkan vitrinlerinin yolu aydınlattığı yerlerde işinizi görebilecek bir ürün ve kullanımı da kolay. Tek düğmeyle 20-100 lümen ışık gücü ayarı arasında seçim yapabiliyorsunuz.

Pilli ağırlığı: 88gram. Pilleri : 3 AAA. Azami yanma süresi (yüksek seçimde): 120 saat.

NEO, LED LENSER 

90 lümenlik gücünü ve 85 gramlık ağırlığını düşündüğümüzde bu kafa lambası harika bir ürün diyebiliriz.  Lamba aynı zamanda pil yuvasının bulunduğu arka tarafında kırmızı bir arka ışığa da sahip. Böyle bir ışıkla #iznikultra gibi bir yarışın parkurunda gün ağarırken rahat bir şekilde ilerleyebilirsiniz.

Pilli ağırlığı: 85gram. Pilleri : 3 AAA. Azami yanma süresi (yüksek seçimde): 10 saat.

ICON, BLACK DIAMOND 

Bu ise arazi yarışlarında güneş battıktan sonra yeterli aydınlatma gerektiği durumlarda işinizi görecek türde bir ürün. Bilmediğiniz parkurlarda koşarken 320 lümenlik çıkışa sahip lamba harika bir konfor ve güven sağlıyor. Tabi bu gücün bir maliyeti de var: Başınızın arkasına fazladan bir batarya ağırlığı ekleniyor. Yine de bataryanın aslında kafa lambasının ön ile arka bölümü arasında denge sağlamaya yardımcı olduğunu söylemeliyiz. Ayrıca şarj etmek için USB’ye ihtiyaç duymuyorsunuz. Pili biterse cebinizde taşıyacağınız 4 AA pil ile karanlıktaki koşunuza saatlerce devam edebilirsiniz.

Pilli ağırlığı:  230gram. Pilleri: 4 AA. Azami yanma süresi (yüksek seçimde): 75 saat.

OLYMPIA, EX550 

Bu bir deniz feneri! Azami güç çıkışı 550 lümen. Yıldızların bile görülmediği karanlık geceler ve şehir dışı koşuları için ideal. Kullanışlılığını ve pil ömrünü artırmak için (yanar söner de dahil) 4 ışıma gücü seçeneği daha bulunuyor. Aynı zamanda inanılmaz bir şekilde bu lamba 153gram ağırlığında. Kilitleme özelliği de bulunan lamba bu sayede kazara açılıp/kapanmasını ve pil kaybını önlüyor.

Pilli ağırlığı: 153gram. Pilleri: 2 CR123A lityum. Azami yanma süresi (yüksek seçimde): 3.5 hours.

FENIX, HL05 

Bu kuş kadar hafif sağlam bir kafa lambası. Yüksek (8lümen), düşük (3lümen), kırmızı (2lümen) ve kırmızı yanar söner (0.2lümen) olmak üzere 4 seçeneği var. En azından farkedilmek için yeterli. Sırt çantanıza veya şapkanıza takabilmeniz için bir klips ile geliyor. Bunun dışında cebinize koyup ihtiyacınız olduğunda da çıkarabilirsiniz.

Pilli ağırlığı: 35gram. Pilleri: 2 CR2032. Azami yanma süresi (yüksek seçimde): 50 saat.

SPRINTER, BLACK DIAMOND 

Bu da 80km gibi bir koşu yarışında işinizi görebilecek bir lamba. 130 lümen çıkışa sahip ve (kırmızı flaşör de dahil) farklı ışık ayarları da var.Kayışları sadece başınızın etrafını dolanmıyor, aynı zamanda üstten de geçerek kafanıza daha iyi oturmasını sağlıyor.

Pilli ağırlığı: 105gram. Pilleri: USB’den şarj ediliyor. Azami yanma süresi (yüksek seçimde): 6 saat.

 

 

Yorum Yazın

Exit mobile version