in

McDonalds’dan 1500Metre Dünya Şampiyonluğuna

Sadece 2 yıl önce McDonalds’ta çalışan Boris Berian, Portland Oregon’daki IAAF Dünya Pist Şampiyonasının 3.gününde 800 metre erkekler yarışını kazanarak, pist koşularındaki beklenmeyen yükselişine devam etti.

Başlama işareti verildiği andan beri yarışı yöneterek, ilk 200 metreyi 23.92’de geçip, 400 metreye ulaştığında arada 10 metrelik boşluk oluşturdu. Burundi’li Antoine Gakeme, son turda boşluğu daraltsa da Berian onu tekrar geride bırakarak 1:45:83 gibi harika bir sürede yarışı tamamladı.

“Son 150 metrede zorlanmaya başlamıştım ama kalabalığın tezahüratı ile devam ettim ve altın madalyayı kazandım.”

Gakeme, 1:46:65 ile ikinci geldi, Amerikalı Erik Sowinski ise son turdaki atağıyla 1:47:22’de bitirip üçüncü gelerek bronz madalyayı kazandı.

Sowinski, “Bu harika bir şey adamım! Kelimelerle anlatılmaz.” dedi.

2014’te McDonalds’taki işinden ayrılıp California’daki Big Bear Track Club’a katıldığında her şey değişmiş. İki hafta önce USATF Pist Şampiyonasında ilk ulusal derecesini kazandıktan sonra, geçtiğimiz Cumartesi Berian, Sindirella gibi hikayesini tamamlamış.

Bu galibiyetiyle 40.000$ para ödülü kazanan Berian, hala bir ayakkabı firmasıyla bir kontrat imzalamamış fakat gelecekteki sponsorluğuyla ilgili kafa yormayı da reddetmiş. “Bu konuları yardımcımın yönetmesine karar verdim. Ben sadece yarışmaya devam edeceğim.” dedi.

Başarının Reçetesi – Rıdvan Dilmen: 25 Futbol Topuna Kariyeri Başladı

Basketbolda Beyaz Başkaldırı: Larry Bird