Menu
in

Muslera’nın Galatasaray İçin Vazgeçilmez Olmasının Sebepleri!

Son günlerde sosyal medyada sıkça tartışılan konulardan biri de “Efsane kaleci Fernando Muslera Galatasaray’dan ayrılacak mı?” sorusuydu. Hem futbol tutkunlarının, hem de fanatik Galatasaraylılar’ın cevabını beklediği bu soru için neyse ki çok geçmeden yanıt alındı.

Galatasaray Sportif A.Ş. tarafından Kamuoyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) gönderilerek yapılan açıklamayla giderilen soru işaretleri, yapılan basın açıklamasına göre Muslera’nın 2021 yılına kadar “evim” diye nitelendirdiği Galatasaray’da oynamaya devam edeceği belirtildi.

Fernando Muslera, sözleşmesinin yenilenme sürecinde, Florya Metin Oktay Tesisleri’nde düzenlenen törende yaptığı açıklamalarla Galatasaray’a olan bağlılığını şu cümlelerle ifade etmişti:

“Çok mutluyum. Her fırsatta ‘Evimde gibiyim, burada kendimi evimde hissediyorum.’ Diyordum. Evimde kalmaya devam ediyorum. Bu nedenle başkanıma ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. İlk günden beri Galatasaray camiası bana çok şeyler verdi. Oyuncu olarak ve insan olarak ve insan olarak hep daha iyi noktalara gitmemi sağladı.”

Peki, Fernando Muslera Galatasaray taraftarı için neden bu kadar önemli?

Futbol Dünyasında İz Bırakmak

Galatasaray camiasından gelen ve içimizi ısıtan bu haberi sizlerle paylaştıktan sonra, taraftarın çılgınca tezahürat edip adını kalbine yazdığı Galatasaraylı sporcuları şöyle bir düşündük. Metin Oktay, Turgay Şener, Hagi, Hakan Şükür, derken bir sürü isim beliriverdi değil mi sizin de aklınızda? Peki, bu oyuncuların diğerlerinden farkı neydi? Galatasaray’a olan sadakatleri ve bağlılıkları ortak noktaları olan bu isimler, aynı zamanda “aileleri” olarak gördükleri takımları için canla başla çalışan insanlar… Defalarca sakatlık yaşamış olsalar da düştükleri yerde yeniden ayağa kalkabilecek ve taraftarın karşısında dimdik durabilecek potansiyelleriyle tribünlerin asla unutamayacağı isimler olarak kaldılar.

Galatasaray’ın kalbindeki yerinin bambaşka olduğunu belirten ve kovulana kadar gitmeyeceğinin de altını çizen Muslera ise sadece Galatasaray’ın değil, her seferinde heyecanlandıran yüksek performansıyla tüm dünyanın konuştuğu bir isim… Efsane kalecinin Galatasaray için vazgeçilmez olmasına sebep olan performansları;

Galatasaray & Östersund Maçı – Müthiş Bir Öngörü ve Çeviklik

Galatasaray & Östersund maçının en kritik anların birinde kaleden uzaklaşarak yaptığı bu hamleyle taraftarı kelimenin tam anlamıyla çıldırtmıştı.

Galatasaray’a Turkcell Süper Kupa kazandıran penaltı kurtarışlarıyla ise Muslera, rüştünü ispatladı desek abartmış olmayız.

Turkcell Süper Kupa – Analitik Zeka ve Refleks

Galatasaray Spor Kulübü başkanı Dursun Özbek’in yaptığı açıklamalar da Muslera’nın başta Galatasaray olmak üzere futbol dünyası için nasıl bir kazanım olduğunu şu sözlerle ifade etmişti:

“Muslera, Galatasaray’ın çok önemli bir oyuncusu. Sadece Galatasaray için değil dünyada marka olmuş, herkesin zevkle izlediği bir oyuncumuz. Hiçbir zaman Galatasaray’dan ayrılmasını yönetim olarak düşünmedik. Söz konusu dahi olmadı. Basın bunu tahrik edici yayınlar yapmıştı. Nando çok iyi bir Galatasaraylı. Bu kulüpte yetişmiş gibi. Uzun yıllar hem sporcu olarak hem de ilerleyen dönemlerde antrenör ve yönetici olarak hizmet edebilecek biri. Nando bizim evladımız. Galatasaray’da kalması şahsımı ve yönetimi sevindiren bir olay. Kendisine bundan sonraki dönemlerde de başarılar diliyorum. Uruguay’a direkt uçuş olmadığı için Nando’nun buradan gitmesi de çok zor. İhtiyarlayana ve saçları beyazlayana kadar burada kalacak.” şeklinde konuştu.

Efsane kalecinin tüylerimizi diken diken eden performanslarından oluşan bir kolajı da sizinle paylaşmadan edemiyoruz!

En İyi 10 Kurtarış! – Hız, Güç ve Tutku


Muslera’nın kariyerindeki başarılar saymakla bitmez, boşuna “efsane” olarak nitelendirmediğimiz oyuncunun “Bir Kaleciden Daha Fazlası” olduğuna dair inancımız tam. Takımını ailesi gibi benimseyen başarılı oyuncunun Türkiye’de kalışına ve Galatasaray gibi tarihine hayranlık duyduğumuz bir takımın parçası olmaya devam edecek olması son günlerde aldığımız en güzel haber…

Bonus:

Muslera’nın Hayat Öyküsü

Yorum Yazın

Exit mobile version