in

NBA Ödülleri Sahiplerini Buldu!

Geçtiğimiz gün New York’ta düzenlenen ödül töreni ile tamamlanan sezonun en iyilerine verilen NBA Ödülleri, bu sene ilk kez gerçek bir ödül töreni seremonisi ile gerçekleşti. Amerika’nın en popüler müzisyenlerinden olan ve basketbola olan ilgisi ile tanınan Drake’in sunduğu ödül töreninde En Değerli Oyuncu, “Yılın Smacı”, “En İyi Antrenör”, “Yılın Çaylağı” ve daha birçok kategoride ödül sahiplerini buldu. Her kategori için belirlenen 3 aday içinden seçilenlere yakından bakıyoruz.

En Değerli Oyuncu: Russell Westbrook – Oklohama City Thunder

russell_westbrook

Bu senenin şüphesiz en çok konuşulan oyuncularından olan Russell Westbrook, her ne kadar takımını finallere çıkaramasa da sezon içindeki performansı ile göz doldurmuştu. Finallerin oynandığı dönemde bile sezonun en çok konuşlan oyuncusu olan Westbrook, bu yılı olağanüstü bir şekilde 31.6 sayı ortalamasıyla tamamladı. 10.7 ribound ortalaması ve 10.4 asistle, gerçekten insan üstü bir performansa imza atan Westbrook, önceki iki yılda Stephen Curry’nin aldığı “En Değerli Oyuncu” ödülüne layık görüldü. Önümüzdeki sezon Oklohama City Thunder’da izleyeceğimiz Westbrook, basketbolseverleri şimdiden heyecanlandırıyor.

Diğer adaylar:

James Harden – Houston Rockets

Kahwi Leonard – San AntonioSpurs)

Yılın koçu: Mike D’Antoni – Houston Rockets

mike_d_antoni

Houston Rockets, her ne kadar finalleri görememiş olsa da bu senenin izlemesi en keyifli takımlarından biri oldu. James Harden’ın geçtiğimiz sezon biraz şahsi oynamasıyla dikkat çekmesi, mutlak değişikliklerin yapılmasını gerektiriyordu. Bu sene koç Mike D’Antoni’nin Harden’a farklı görevler vererek takımı sahiplendirmesi ile ortaya çıkardığı şahane basketbol, bu sezonun en çok dikkat çeken detaylarından oldu. Bu stratejiyle takım odaklı bir lider haline gelen James Harden’lı Houston Rockets, konferans yarı finalinde San Antonio Spurs’e 4-3 yenilerek finallere veda etmişti. Mike D’Antoni, hücum odaklı bir Houston Rockets’la basketbolseverlere adeta her maç ayrı bir şölen sundu.

Diğer adaylar:

Gregg Popovich – San AntoniSpurs

Erik Spoelstra – Miami Heat

Yılın En iyi Defans Oyuncusu: Draymond Green – Golden State Warriors

draymond_green

Geçtiğimiz yıldan bu yana sergilediği performansı ile Golden State’in başarılı isimleri arasında yerini alan ve özellikle takıma yaptığı katkılar ile dikkat çeken Draymon Green, yıl içinde defansı ile göz doldurdu. Golden State Warriors’ın şampiyonluğuyla tamamlanan 2016-2017 sezonunda 7.9 ribound ortalaması ile oynayan Green, finallerde de rakip takımların korkulu rüyası haline gelmişti. NBA’in son birkaç sezonuna defansı ile damgasını vuran oyuncularından Kahwi Leonard’ın takımı San Antonio Spurs ile Batı Konferansı finalinde karşılaşan Golden State Warriors, Leonard’ın ilk maçta sakatlanmasından dolayı oldukça avantajlı bir duruma geçmişti.

Diğer adaylar:

RudyGobert – UtahJazz

Kahwi Leonard – San Antonio Spurs

Gecenin diğer ödülleri ise şu şekilde:

Yılın çaylağı: Malcolm Brogdon – Milwaukee Bucks

Gelişme gösteren oyuncu:GiannisAntetokounmpo – Bucks

(Twyman – Stokes) En iyi takım arkadaşı ödülü: Dirk Nowitzki – Dallas Mavericks

Centilmenlik ödülü:KembaWalker – CharlotteHornets

Yaşam boyu başarı ödülü: Bill Russell – Boston Celtics

NBA Cares topluluk ödülü:Isaiah Thomas – Boston Celtics

Yılın yöneticisi: BobMyers

Gecenin en keyifli anlarından biri de Shaquille O’Neal’ın da aralarında yer aldığı Inside the NBA ekibi ve onlar tarafından açıklanan ödüllerdi. Bu ödüller daha çok sezonda akıllarda kalan anlara yoğunlaştı.

Yılın asisti:
Stephen Curry –KevinDurant

Yılın en iyi anı:
Kevin Durant – Golden StateWarriors

Yılın en iyi performansı:
Klay Thompson – Golden State Warriors

Yılın smacı:
Victor Oladipo – Dwight Howard

Yılın bloğu:
Kawhi Leonard – James Harden

Yılın en iyi maç kazandıran şutu:
Russell Westbrook –Oklohama City Thunder

göbek eritme

Göbek Eritmek İçin Etkili Yöntemler: Ona Bye Bye Diyebilirsiniz!

Zayıflatan Yoga Pozları