in

NBA Oyuncularının Ayakkabı Tercihleri

NBA tarihinde yer eden en iyi performanslarda oyuncuların ayakkabı tercihleri de önemli bir yer tutuyor. Parke üzerindeki kıvraklığı, sıçramayı, hareketlenip ani duruşları sağlayan ayakkabılar, her oyuncunun özelliklerine göre üretiliyor ve yıldızlar neyi yapmak istiyorsa ona odaklanabiliyor. NBA’in en iyi oyuncusu ve en iyi NBA takımları, ayakkabı seçimine özen gösteriyor ve maksimum performansa ulaşmaya çalışıyor. Peki, günümüzün öne çıkan yıldızlarının hangi markaların hangi ayakkabılarını giyiyor?

James Harden: Adidas The Harden Vol. 2

İlk olarak 3 Aralık 2016’da Adidas’ın ürettiği The Harden Vol. 1 modelini kullanan “Bay Sakal” Harden, Şubat 2018’den bu yana ayakkabının ikinci versiyonunu kullanıyor. Adidas’ın ilk ayakkabıdan sonraki teknolojilerinin eklendiği The Harden Vol. 2, özelleştirilebilir bağcıklarıyla dikkat çekiyor ve kullanan kişinin ayağına tamamen uyum sağlıyor. Yukarı doğru uzatılan topuk kısmı da yere daha sert basıp zemini daha iyi tutmak için oyuncuya yardımcı oluyor.

Kyrie Irving: Nike Kyrie 4
nba oyuncularının ayakkabıları
Cleveland’dan huzursuz bir şekilde ayrıldıktan sonra Boston’da kendini bulan Kyrie, 2014’te “Nike’ın özel seri ürettiği 20. basketbolcu” olarak sponsorluk anlaşmasına imza atıp kariyerinin 4. yılından itibaren Nike modellerini giyiyor. Nike’ın 2007’de Kevin Durant için ürettiği özel seriden sonra ilk kez bir isme ait özel seri çıkarması Kyrie Irving’i farklı bir yere koyuyor. Jayson Tatum, JR Smith, Jason Terry gibi isimlerin giydiği Kyrie 4 ve 30’dan fazla sporcunun tercihi bir önceki seri Kyrie 3, NBA’in en popüler ayakkabıları arasında hızla yükseliyor.

Kevin Durant: Nike KD 11

Yıldız skorer, NBA’de forma giymeye başlar başlamaz 60 milyon dolar karşılığında sözleşme imzaladığı Nike’ın ayakkabılarını kullanıyor. Çaylak sezonunda Nike Flight School PE modelini kullanan Durant, sonraki sezondan itibaren kendisi için özel üretilen KD serisini kullanıyor. 2017/18 sezonunda 11. serisi çıkan ayakkabının Ekim 2018’de yeni sezonla birlikte 12. seriye geçmesi bekleniyor. Şutlardan sonraki inişlerde maksimum konforu sağlayan ayakkabı “Dual React” ve “Zoom Air” özellikleriyle fark yaratıyor.

nba oyuncularının ayakkabıları

Stephen Curry: Under Armour Curry 5

2009 NBA Draftı 9. sıra seçimi olarak kariyerine başlayan Curry, Nike anlaşmasıyla başladığı kariyerinde Under Armour ile yola devam ediyor. Yıldız ismi bünyesine katmayı başaran Under Armour, ilk özel modelini 2015’te hayata geçirdi ve Curry o günden bu yana kendi adıyla üretilen seriyi giyiyor. 2015’e dek rakiplerinin gerisinde olan Under Armour, Stephen Curry ortaklığıyla günden güne büyüyor ve Curry 5 modelini yıldız isimle beraber yedi sporcu daha giyiyor.

LeBron James: Nike LeBron 15

Kişiye özel ayakkabı serilerinin kilometre taşlarından olan LeBron James, kendi adına üretilen Nike LeBron serisini kariyerinin ilk yıllarından bu yana giyiyor. 2018 finallerinde LeBron 15 serisi ile devam eden Nike, 2018/19 sezonunda kusursuz serinin 16. modeline hazırlanıyor. LeBron için ayakkabının teknik özellikleri sabit tutuluyor ancak dış görünüşü sıklıkla değiştiriliyor. Bugüne dek Just Do It, South Beach, Black Bright, Four Horseman, Cereal gibi birbirinden farklı görsel düzenlemeleri kullanılan ayakkabıyı LeBron’un yanı sıra Nerlens Noel, JR Smith, Jrue Holiday, Eric Bledsoe, James Johnson gibi birçok farklı isim de tercih ediyor.

Russell Westbrook: Jordan Why Not Zer0.1

NBA’in olay çocuklarından triple-double rekortmeni Westbrook, kendisine özel ilk ayakkabı serisi olan Why Not Zer0.1’i kullanıyor. 2018’deki kendi serisinden önce kullandığı Air Jordan 30.5 ise “Westbrook serisi” olarak adlandırılmasa da sadece kendisinin kullanımı için üretiliyor. Air Jordan 30.5 modeli, 30 ve 31 numaralı modellerin ortak özelliklerini barındırdığı için sıra dışı bir isimle adlandırılıyor. Triple-double makinesinin oyununa katkı sağlayan ayakkabı, şimdilik başka bir isim tarafından giyilmiyor.

NBA’in sayı ve smaç makinelerinin, çağın en büyük yıldızlarının giydiği ayakkabılara güvenli online alışveriş rahatlığıyla Barcin.com üzerinden ulaşabilirsiniz.

krampon seçme rehberi

Krampon Seçme Rehberi

spor ayakkabı bağlama modelleri

Spor Ayakkabı Bağlama Modelleri