in

Nike ile Sanal Ayakkabı Devri Başlıyor!

Nike ile Sanal Ayakkabı Devri Başlıyor!

Moda endüstrisinde NFT ve Metaverse gibi kavramların kullanımı her geçen gün biraz daha artıyor. Nike ise her zamanki yenilikçi ve proaktif vizyonu ile sanal ayakkabı ile ilgili gelişmelerin öncüsü markaların başında yer alıyor. NFT olarak satın alınan ilk Nike sanal spor ayakkabı piyasaya sürüldü bile. Nike gibi öncü markalar Metaverse’in moda dünyasının geleceği olacağına yönelik projelerine hız kesmeden devam ediyor. Peki siz bir sonraki ayakkabınızı Metaverse dünyasında satın almaya ne dersiniz?

Metaverse Nedir?

Metaverse, NFT, blok zinciri, Artırılmış Gerçeklik, Sanal Gerçeklik ve Makine Öğrenmesi gibi en yeni teknolojilere dayalı olarak oluşturulmuş fiziksel dünyasının simülasyonunu temsil eden sanal bir evreni ifade ediyor. Metaverse, çevrimiçi etkileşimlerde bir değişimi temsil ederek iş, oyun ve hatta moda olmak üzere hayatın çeşitli yönlerinde entegre ve sürükleyici bir deneyimin yolunu açıyor. Bu anlamda, özellikle tasarımcılar, markalar ve tüketiciler için yenilikçi bir itici güç olarak moda endüstrisi için eşsiz fırsatlar yaratıyor.

Sanal olarak hazırlanan spor ayakkabılardan markalar ve tüketiciler arasında daha önce benzeri görülmemiş bir entegrasyon ve etkileşim oluşturmaya kadar pek çok kapıyı aralayabiliyor. Bunların hepsi özgür, şeffaf ve sürdürülebilir Metaverse evreninde gerçekleşiyor. Bu nedenle Nike gibi pek çok marka Metaverse evreninde kendi varlığını sürdürmenin çeşitli yollarını sunma yarışına giriyor. Nike’ın başlattığı ilk sanal ayakkabı projesi ise bu işin henüz ayak seslerini temsil ediyor.

Woman with smart glasses futuristic technology

Nike Metaverse’de!

Nike egzersiz alanında öncü olduğu yeniliklere Metaverse ile bir yenisini ekliyor. Bu doğrultuda Nike Metaverse evreninde olduğunun ilk sinyallerini dijital moda evi RTFKT’yi satın alarak başlattı. Ardından Nike’ın ikonik swoosh logosunu taşıyan NFT’ler çıkaran marka modanın sanal dünyadaki ilk ayak seslerini duyurdu.  Bu iş birliğinden sonra Nike Metaverse gezegenindeki varlığını ifade eden projeleri sürdürerek ilk sanal spor ayakkabıyı tanıtıyor.

Müşterileri için kapsayıcı ve entegre bir sanal ekosistem yaratmayı amaçlayan Nike Metaverse evreninde blok zinciri destekli “Swoosh”  projesine de imzasını atıyor. Bu platform kullanıcıların sanal ürünler ve yenilikçi deneyimlerle ilgilenen sporcu ve diğer tüketicilerle buluşmalarına olanak sağlıyor. İlerleyen dönemlerde Swoosh üzerinden kullanıcıların Nike spor ayakkabı ve diğer ekipmanları yaratmaları planlanıyor. Nike’ın sanal spor ayakkabı ile başlayan macerası giysiler ve belki diğer ekipmanlarla devam edecek gibi görünüyor.

Nike’ın ilk Sanal Ayakkabısı

Dünyanın en popüler ve yenilikçi spor markası olan Nike, gerçek dünyada olduğu kadar sanal evrende de pek çok değişimin öncüsü olduğunu kanıtlıyor. Bu amaçla 2022 yılında Nike Dunk silüetinden ilham alınan ilk sanal spor ayakkabısını sunan marka Metaverse gezegenindeki önemli yatırımların sinyallerini veriyor. İşte ilk sanal Nike ayakkabı ve hakkında merak edilenler!

  • 2022 Şubat ayında Nike ve RTFKT iş birliğinin ilk ürünü olan Cryptokicks çeşitli sanal koleksiyonlarıyla Metaverse gezegenindeki yeniliklerin ilk adımlarını temsil ediyor.
  • Farklı dijital görünümlerle değişebilen Nike Dunk silüetini temsil eden ilk sanal spor ayakkabı kullanıcılara geleceğin teknolojilerini vadediyor.
  • Sekiz ayrı dış görünümle kişiselleştirilebilen Nike Cryptokicks Dunk ayakkabı silüetinin her kullanıcıda farklı bir Nike spor ayakkabı deneyimine dönüşmesini sağlıyor.

Metaverse, NFT, AR ve blok zinciri gibi teknolojilere henüz aşina değilseniz Nike gibi pek çok dünyaca ünlü markaların başlattığı bu değişim rüzgarı başınızı döndürebilir. Ancak yenilikleri yakından takip etmeye fiziksel ekipmanlarla başlamaya karar verdiyseniz Nike koşu, yürüyüş, tenis ve daha pek çok ayakkabı modelini Barcin.com ayrıcalıkları ile hemen satın alabilirsiniz!

Basketbol Şut Çeşitleri Nelerdir?

Basketbol Şut Çeşitleri Nelerdir?

Deniz Paraşütü Nedir? Nasıl Yapılır?

Deniz Paraşütü Nedir? Nasıl Yapılır?