in

Nike The Chance’te son 100 sporcu belli oldu

Nike’ın tüm dünyada, gelecek vaad eden genç futbolcuları keşfetmek ve dünya futboluna kazandırmak amacıyla sürdürdüğü program The Chance kapsamında finale kalan en iyi 100 genç belirlendi.

Dünya çapında 40 ülkeden 75.000 amatör gencin katılımıyla başlayan The Chance’te seçilecek en iyi 8 oıyuncu Nike Academy’e katılarak, kendilerini hem zihinsel hem fiziksel olarak geliştirebilecekler, profesyonel birer atlet gibi antrenmana çıkabilicekler ve yeteneklerini tüm dünyaya gösterebilecekler. Arsenal menejeri Arsene Venger, Premier lig destekli Nike Academy’den  genç yetenekler için eşsiz bir fırsat değerlendirmesinde bulundu.

40 ülkeden 100 finalistin izleneceği 3 günlük hassas deneme sürecinde oyuncular dünya çapında eğitmenler ve profesyoneller tarafından değerlendirilecek. Son 8 içinde kalan oyuncular İngiltere’ye yerleşerek önümüzdeki yaz başlayıp bir yıl sürecek eğitim programı kapsamında Nike Academy’de tam zamanlı eğitim alacak, yüksek standartlı tesislerde, seçkin antrenörler, beslenme uzmanları, psikologlar ve kondisyonerlerin gözetiminde kendilerini geliştirecekler.

100 finalist 19 Ocak’ta Londra’ya hareket edecek. 3 günlük eğitim ve yarışma sürecinden sonra 8 şanslı gencin kim olacağına karar verilecek. Bu 3 günlük sürede oyunculara uluslar arası antrenörler ve profesyonel oyuncular tarafından kişisel deneyimler aktarılacak

The Chance’in 100 finalisti arasında Türkiye’den de 3 genç yer alıyor.

Dünya Kupası topları – 1934 İtalya

Nike Delorean ile Geleceğe Dönüş