in

Outdoor Giyim Seçiminin Püf Noktaları

Açık alanda yapılan sporlar, yaz aylarında olduğu kadar kış aylarında da spor tutkunlarına keyifli zaman geçirme şansı tanır. Yürüyüş, koşu, bisiklet, trekking ve dağ tırmanışı gibi birçok aktivite, doğa ile baş başa zaman geçirmek için idealdir. Hafta sonları düzenlenen gezi ve kamp etkinlikleri de maceracı ruha sahip olanlar için zevkli bir outdoor deneyimi olarak sayılabilir.

Outdoor Giyim 4

Açık alan sporları ve çeşitli doğa etkinliklerinde mevsime ve hava koşullarına uygun giyinmek önem taşır. Aktivite sırasında sizi hava şartlarından koruyabilecek ve performansınızı üst seviyede tutacak outdoor giyim ürünleri ile hem daha rahat hareket imkanı elde edebilir hem de keyifli bir aktivite süreci geçirebilirsiniz. Spor sırasında vücut ısısını dengede tutacak ürünler seçmek ve içten dışa doğru katmanlar halinde giyinmek konfor ve rahatlık konusunda size fayda sağlar.

Yeni kumaş teknolojileriyle üretilmiş ve açık alan sporlarına uygun olarak tasarlanan outdoor giyim ürünleri ile birlikte adrenalin ve macera dolu aktivitelere katılabilirsiniz.

İşte outdoor giyim seçiminin püf noktaları:

Vücudu Saran ve Nefes Alabilen Yapıda Bir Polara Yatırım Yapın 

Hafta sonlarını doğada geçirmeyi seven bir aktivite düşkünüyseniz kaliteli bir polar sweatshirt ya da ceketle konfor dolu anlar yaşayabilirsiniz. Yenilikçi teknolojiler kullanılarak üretilen polar üstler, yumuşacık yapılarıyla rahatlık ve sıcaklık hissi verir. Yarım ve tam boy fermuar özellikleri ile çeşitlendirilen ürünler, kullanıcılara spor sırasında kolaylık sağlayarak işlevselliği artırır.

Outdoor Giyim 2

Isı ve bakteriye dayanıklı özellikler sergileyen yeni nesil kumaşlar, vücut ısısını dengelerken aktivite sırasında oluşan nemin dışarı atılmasına yardımcı olur. Polar seçiminde vücudu sıkmayan ama bedeni saran ürünler seçmek gerekir. Böylece vücutla tam temas halinde olan giyim ürünleri, fonksiyonel kumaş özelliklerini doğru biçimde sergiler. Streç kumaşlı ürünler, bedeni mükemmel bir şekilde kavrama kabiliyeti gösterir. Nefes alabilen yapıdaki polarlar, Fleece veya sentetik yün karışımı kumaşları ile spor esnasında üstün performans vadeder.

Her Mevsim Giyilebilen Bir Mont Seçin

Her mevsim kullanılabilme özelliği sunan outdoor mont modelleri, özellikle kışın açık alanda efor gerektiren sporlar için kurtarıcı görevi üstlenir. Sağlam ve dayanıklı kumaş kalitesi ile soğuğa karşı tam yalıtım sunan montlar; ayarlanabilir kapüşon, cepler ve kol manşetleri gibi detaylarla kullanım konforunu artırır. Suya dayanıklı ve leke tutmayan Omni Shield teknolojisine sahip mont çeşitleri ile soğuk ve yağışlı havalarda rahat hareket imkanı elde edilir. Zorlu hava koşulları için üretilen outdoor montlarda termal ısı özelliği de önemli yer tutar.

Outdoor Giyim 3

Rüzgâr ve yağışlı havada üşümeden spor yapmaya olanak tanıyan bu özellik, kış aylarında ayrıcalıklı bir kullanım imkanı sunar. Mikro delikli havalandırmaya sahip nefes alabilen ürünler, terin ve ısının kolayca dışarı atılmasına yardımcı olarak vücudun aktivite boyunca kuru kalmasını sağlar. Outdoor mont çeşitlerinde yer alan cepler ise spor sırasında kişisel eşyaların taşınmasında sporseverlere avantajlı kullanım imkanı tanır.

Rahat Kalıplı Outdoor Pantolonlar Tercih Edin

Uzun bir trekking ya da dağ tırmanışı macerasına katılacaksanız bedeninizle uyumlu ve rahat kalıpları olan bir outdoor pantolona ihtiyacınız var demektir. Pantolon seçerken pantolonun dar veya bol olmamasına özen göstermelisiniz. Bedeninizle tam uyumlu olan bir model, size aktivite boyunca kolay hareket kabiliyeti kazandırır. Streç kumaştan üretilmiş modeller, bedeni sararak rahat bir kullanım vadeder. Outdoor pantolon seçiminde de üst giyimde olduğu gibi nefes alabilen ve bedeni kuru tutabilen modellere yatırım yapmak gerekir. Su ve leke tutmayan, çabuk kuruyan kumaşlar adrenalin dolu anlarda kullanıcıları dış etkenlerden korur. Güneşin zararlı ışınlarından koruma teknolojisi olan Omni Shade özellikli pantolonlarla, gün boyu açık alanda spor yaparken cilt hasarı ve güneş yanıklarından korunabilirsiniz. Elastik özellikli bel kesimi olan, esnek yapılı kumaş pantolonlar seçerek uzun süreli kullanım imkanı elde edebilir ve spordan maksimum konfor sağlayabilirsiniz.

Outdoor Giyim 1

Outdoor sporları için zengin ürün çeşidi ile öne çıkan Barcin.com‘da mont, polar ve outdoor giyim pantolon modellerini inceleyebilir, güvenli alışveriş imkanı sayesinde beğendiğiniz ürünleri hemen satın alabilirsiniz.

Gece Atıştırmasını Önleme

Gece Atıştırmasını Önleme İçin 6 Yol

Spordan Önce Kahve Tüketimi ve Önemi

Spordan Önce Kahve Tüketimi ve Önemi