Menu
in

Pilates Tutkunlarının Sınır Tanımayan Mekan Seçimleri

Pilates, en özet haliyle kasları kuvvetlendiren, omurgayı düzelten, beden dengesini ve gücünü artırmak için yapılan kontrollü hareket serilerinden oluşan bir spordur. Yapan kişiye inanılmaz bir esneklik ve vücut sıkılığı verir. Üstelik tüm değişimi 1-2 ay içerisinde vücudunuzun tüm bölgelerinde hissetmeye başlarsınız. Daralan vücut yapınız ve uzayan kaslarınız size doğru yolda olduğunuzun sinyalini hızlıca verir.

Spor salonlarına kapanmak zorunda olduğunuz diğer sporlara inatla pilates oldukça özgür bir spordur. Ne eve ne de pilates stüdyosuna kapanmak zorunda değilsiniz. Pilates matınızı alıp gidebildiğiniz yer sizin pilates stüdyonuz olur; aradınız dinginliği bir gün deniz kenarında diğer gün bir Finlandiya’da donmuş bir gölün üzerinde!

Bu özgürlüğün tadına varmış birçok instagram kullanıcısı bu keyifli anlarını profillerinde ölümsüzleştirmiş bile. İşte o özgür ruhlu pilatesçilerin sınır tanımayan mekan seçimleri!

Pilates yapmanın ne zamanı ne de yeri olur. Zaman ve yer, pilates için hep hazırdır!

Yaz tatili denince aklınıza güneş altında saatlerce yatmak geliyorsa, siz ya henüz pilatesle tanışmadınız ya da bu sporu henüz içselleştirememişsiniz.

Ama onlar öylemi? Onlar, yaz tatilini sporla birleştirmiş, tatilin “plajda yatmak” olmadığının kanıtlamışlar.

Bu çılgınlar ne denizde ne de doğada! Yaptıkları tek şey taytlarını giyip, pilatesin her yerde yapılabildiğini kanıtlamak! Bu görüntülere özendiyseniz tarzınıza en uygun taytı buradan seçerek işe başlayabilirsiniz.

İşte pilates tutkusunun zirve yaptığı yerdeyiz. Finlandiya’nın buz tutmuş gölünde de herhangi bir dağın eteğinde de olsa pilates yapmaktan vazgeçmeyen insanlar görmek mümkün.

Yorum Yazın

Exit mobile version