in ,

Run İstanbul’da Fark Yaratabilecek 10 Ayakkabı

Run İstanbul yaklaşıyor. 10K uzunluğundaki bu yarışta İstanbul’un yakaları yarışıyor ve hangi yaka daha hızlı olduğunu kanıtlamaya çalışıyor. Bu zorlu yarışta hangi tarafın daha hızlı olduğunu gösterecek olan en önemli faktörlerden birisi de kuşkusuz giyilecek olan koşu ayakkabıları. Performanslara direkt olarak etki edecek olan koşu ayakkabılarından sizler için seçtik ve Run İstanbul’da fark yaratacağını düşündüğümüz 10 koşu ayakkabısını sizler için derledik…

1)      Nike Flyknit Lunar 3

Run İstanbul’da çok göreceğimiz bir diğer ayakkabı da hafifliğiyle ve tasarımıyla kendine hayran bırakan Nike Flyknit Lunar 3 koşu ayakkabısı. Orta siklet koşucular için birebir olan ayakkabının dikişsiz Flyknit üst yapısıyla hafif ama güçlü bir yapıya sahip. Tabanında bulunan kalıplı esnek olukları hareket kabiliyetinizi geliştirir. Kendini kanıtlamış Lunarlon taban teknolojisiyle yumuşak ve hızlı bir tepki veren yastıklama sunarak Run İstanbul’da rahat bir koşu deneyimi sunacaktır.

2)      New Balance 890 v4

New Balance tarihinin en hafif koşu ayakkabısı olma özelliğine sahip 890 serisinin bir modeli olan New Balance 890 v4 koşu ayakkabısı, dikişsiz yüzeyi ile dikkat çekiyor. Abzorb teknolojisi sayesinde topuk ve ön ayak için ileri düzeyde bir yastıklama sunan ayakkabı, bol topuk desteğiyle de Run İstanbul’da rahat bir koşu çıkarmanızı sağlayacak. Ayakkabının hafifliğini ve ayakları daha çok sarmasını sağlayan Fantom Fit teknolojisi sayesinde de yarışta ayakkabınızı hissetmeyeceksiniz.

3)      Asics Gel Noosa Tri 10

Tam bir triatlon ayakkabısı olan Asics Gel Noosa Tri 10 koşu ayakkabısı, hızlı koşular ve yarışlar için tasarlanmıştır. Suyu çok hızlı şekilde emme ve boşaltma özelliğine sahip olmasıyla ıslak ve nemli havalarda oluşan teri veya yağmuru kolaylıkla dışarıya atabilir. Fit koşucular için birebir olan Asics Gel Noosa Tri 10, çorapsız kullanıma da uygundur. Hızlıca giyilmesini sağlayan Elastic Laces teknolojisine sahip koşu ayakkabısı, Open Mash Upper özelliğiyle de Run İstanbul’da nefes alarak ultra konfor sağlamanıza olanak tanır.

4)      Nike Flyknit Racer

Dünyaca ünlü maraton yarışçılarının da tercih ettiği Nike Flyknit Racer koşu ayakkabısı, dikişsiz Flyknit üst yapısı sayesinde tüm yarış boyunca hafif ve rahat bir koşu deneyimi sunuyor. Hafif ve esnek bir yastıklama için ayak önünde bulunan Nike Zoom teknolojisi ve Phylon orta taban teknolojisiyle Nike Flyknit Racer koşu ayakkabısı, Run İstanbul’da tercih edilecek ayakkabılar arasında yerini alacak. Fit koşucuların tercih edeceği ayakkabı, dayanıklı kauçuk dış tabanıyla tüm yarış boyunca en büyük destekçiniz olacak.

5)      Nike Lunarglide 7

Maratonlardan maraton beğenen, kilometreleri hiçe sayan, koşmayı bir yaşam biçimi haline getirenler için birebir olan Nike Lunarglide 7, her koşula uygun yapısıyla dayanıklı koşu ayakkabısı isteyenlere özel tasarlanmıştır. Sunduğu Lunarlon orta taban teknolojisiyle sunduğu destek sayesinde yumuşak bir yastıklama sunar. Orta tabanında yer alan Dynamic Support teknolojisiyle kusursuz bir denge sağlar. Ayağınızın basınç noktalarına göre şekillenen hafif ve dayanıklı, zemine tutunan kauçuk dış tabanıyla Run İstanbul’da performansınıza katkı sağlayacak.

6)      adidas Duramo 7

Yüksek performanslı koşular için tasarlanan adidas Duramo 7 koşu ayakkabısı, orta tabanındaki Eva köpük teknolojisiyle esnek yastıklamalar sunar. Kauçuk dış tabanda kullanılan adiWear teknolojisiyle de yükek tempolarda bile üst düzey dayanıklılık sağlar. Run İstanbul’da en çok ihtiyacınız olacak rahat nefes alabilen açık file dış yüzeyiyle rahatlığınızı sağlarken, nefes alan Mesh astarıyla tüm yarış boyunca konforunuzu sağlayacak.

7)      Nike Pegasus 32

Esnek yastıklamaları ve hafif fakat destekleyici yapısıyla en hızlı koşusunu arayanlar için tasarlanan Nike Pegasus 32, daha çevik hareketlere sahip olmanız için dahili liflerden oluşan Zoom Air teknolojisiyle size hareket özgürlüğü verecek. Run İstanbul gibi yarışlarda önemli bir detay olan ve ayağınızın rahatlığını düşünen nefes alan file dış yüzeyiyle tüm yarış boyunca size destek verecek. Ayakkabının yanında, dış yüzeyinde yer alan Flywire kabloları sayesinde ayağınızı sararak güvenli bir uyum sağlar. Cushlon orta taban köpüğü, yarışlarda konforunuzu sağlayacak, yumuşak ve esnek yastıklamaları sağlayacak.

8)      adidas Adizero Adios Boost 2

Koşulardan beklediğiniz maksimum performansı ayak ortasında geliştirilmiş Torsion System teknolojisiyle sunan adidas Adizero Adios Boost 2 koşu ayakkabısı, göz alıcı tasarımıyla da dikkat çekiyor. Attığınız her adımda enerji dönüşümü sağlayan boost köpük orta taban teknolojisiyle, Run İstanbul’da enerjinizi maksimum seviyede tutacak. Hava şartlarına aldırış etmeden güçlü zemin tutuşuna sahip olan koşu ayakkabısı, Quickstrike dış tabanıyla ağırlığı azaltıp, esnekliği ve dayanıklılığı arttırıyor. Özellikle fit koşucular için ideal olan Adizero Adios boost 2, kısa yarışlarda maksimum performans göstermenizi sağlıyor.

9)      adidas Supernova Glide 6

Kilolu koşucular için ideal olan adidas Supernova Glide 6, özel topuk sistemi sayesinde yere doğal bir basış sağlar, bacakta ve dizde oluşacak stresi azaltır. Orta tabanında bulunan Boost teknolojisi sayesinde sağladığı enerji dönüşümüyle Run İstanbul’da harcayacağınız enerjiyi size tekrardan kazandırarak, maksimum performans sergilemenize yardımcı olur. Her türlü hava şartlarına uygun Continental kauçuk dış taban teknolojisiyle de yol tutuşunuzu güçlendirir ve yarışta denge konusunda da size yardımcı olur.

10)  Nike Vomero 10 

Ön ayak bölümünde ve topuk kısmında yer alan Air Zoom üniteleri, sağladığı esnek ve hafif yastıklamalar sayesinde daha hızlı olmanıza olanak tanır. Lunarlon orta taban köpüğü, sorunsuz adım geçişleriniz için ön ve arka kısımlarda daha sert bir yapıya sahiptir. Ayağınızın basınç bölgelerine göre tasarlanan kalın kauçuk dış tabanıyla Nike Vomero 10, Run İstanbul’da konforlu bir deneyim yaşamanızı sağlar. Dikişsiz yapısı ve ayağınızı daha iyi kavramaya yarayan FlyWire kabloları sayesinde rahatça nefes alan ve size sürekli destek veren bir dış yüzey malzemesine sahiptir.

Uzun Koşunuzun Yakıt Seçenekleri

Neden Sabah Koşucuları Daha Mutludur?