in

Sağlıklı Yaşam İçin Kullanmanız Gereken Akıllı Telefon Uygulamaları

Teknolojinin de gelişmesiyle artık pek çok şey tek tıkla ayağımıza kadar geliyor.

Önceleri dışarıda yemek yemek için evden çıkarken, şimdi uygulamalar sayesinde dilediğimiz restorandan dilediğimiz yemeği evimize kadar getirtiyoruz. Taksi bulmak için yolu bir aşağı bir yukarı yürümek yerine, yine tek tıkla taksiyi kapımızın önüne kadar çağırabiliyoruz.

Teknolojik gelişmeler hayatımızı kolaylaştırdığı gibi, eskiden hareket etmemizi sağlayan bazı aktiviteleri de aslında rutinimizden biz farkında olmadan yok ediyor.

Fakat diğer yandan, aslında tam da tersi bir yerden olaya bakacak olursak, bizi hareket etmeye ve sağlıklı yaşamaya motive eden uygulamalar da tek tıkla hayatımıza yön veriyor. Gün içinde ne kadar adım attığımız, kaç kalori yaktığımız, spor salonuna gidecek vakit bulamıyorsak evde yapılacak egzersizleri izleyebileceğimiz birçok uygulama sizi hareket etmek için motive ediyor.

İşte faydaları saymakla bitmez ‘sağlıklı’ uygulamalar:

1 – Nike+ Run Club

saglikli-yasam-uygulamalari-nike-run-club

Nike+ Run Club; GPS ile koşu ayrıntıları takibi yapar, hedeflerine uyan ve ilerleme durumuna uyum sağlayan kişiselleştirilmiş antrenör planları sunar ve daha sık koşmak için ihtiyacın olan her şeyi sağlar. Seni motive eden milyonlarca koşucu ve attığın her adımda yanında olan uzman rehberlikle hedeflerine eğlenerek ulaşmana yardımcı olur.

iOS, Android

2 – FitWell

saglikli-yasam-uygulamalari-fitwell

Zayıflamak, kaslarını geliştirmek ve vücudunu şekle sokmayı hedefleyen; sağlıklı zayıflama ve fitness anlayışını benimseyen herkesin kolayca kullanabileceği, sonuç veren bir uygulama. Vücudunu analiz eder ve hedef belirlemeni sağlar. Sana özel beslenme ve egzersiz programları hazırlar. Düzenli raporlar, hatırlatmalar ve ipuçlarıyla sürekli motive eder ve hedefine ulaşmanı sağlar.

iOS, Android

3 – Endomondo

saglikli-yasam-uygulamalari-endomondo

İster koşun, ister bisiklete binin, ister yürüyün, isterseniz tamamen farklı bir şey yapın… Endomondo sizi hep motive eder ve daha da önemlisi ne yaparsanız yapın her hareketinizi eğlenceli kılar. Rotalarınızı izler, istatistiklerinizi kaydeder ve antrenmanlarınızı paylaşır.

iOS, Android

4 – Argus

saglikli-yasam-uygulamalari-argus

Argus ile yediklerinizden aldığınız kalorileri kaydedebilir, tüm hareketlerinizi GPS desteğiyle görüntüleyebilir ve kolayca uygulayabileceğiniz egzersizler öğretir. Ayrıca kalp ritminizi ölçer, uyku performansınızı görüntüler, hatta gıdaların barkodlarını okuyarak besin değerlerini gösterir.

iOS, Android

5 – Carrot Fit

saglikli-yasam-uygulamalari-carrot-fit

Diğer uygulamaların aksine, kullanıcıları başarısız olduklarında bu durumu yüzlerine vurarak motive eden Carrot Fit, biraz acımasız olsa da kullananlar çok memnun. Egzersiz önerilerinde bulunan ve kilo takibi yapmanızı sağlayan Carrot Fit, kilo veremediğinizde veya aldığınızda sizinle alay ediyor! Hedeflere ulaşıldığında ise uygulama yükselterek veya abur cubur yemeye izin vererek kullanıcılar ödüllendiriliyor.

OS

Dünyanın En İlginç 10 Sporu

Ankara’nın Koşu Parkurları