in

Sinan Güler: Heyecan Verici Yeni Bir Yaklaşım

Yeniden Euroleague‘de oynamayı sabırsızlıkla beklediğimizi söylemeliyim. Bizi yeniden bu turnuvaya döndüren, bizim için çok büyük bir unvan olan Eurocup şampiyonluğunu unutamayız. Evet çok büyük bir başarıydı ama artık bir şey ifade etmiyor. Bu yeni bir sezon ve başlangıçtan itibaren ve her şartta yeniden başarılı olmanın yollarını aramalı, Euroleague’de kalıcı olduğumuzu kanıtlamalıyız. Euroleague’e döndüğümüze seviniyorum -özellikle taraftarlarımız için- çünkü evimizde daha fazla maça çıkacağız. Herkes onların turnuvanın en geniş topluluklarından biri ve bizim bir parçamız olduklarını biliyor. Yeni formatta 15 büyük takıma karşı oynayacağız ki bu 15 tane iç saha maçı demek ve bu çok heyecan verici bir olay.

AVANTAJIMIZ İÇ SAHA OLMALI

Daha da fazlası ilk 9 maçımızın 6’sı içeride. Bu turnuvayı takip edenler kendi sahanızda oynadığınız maçın ne kadar önemli olduğunu bilir. Heyecan verici bir iç saha atmosferimiz var ve eminim takım arkadaşlarım şimdiden bunun farkında. İç sahada güçlü oynayıp,bunu avantajımıza çevirebilir ve sezona iyi bir başlangıç yapabiliriz. Elbette sezon Aralık ayında sona ermiyor ve vücutlarımıza dikkat edip mental olarak bu mücadeleye hazır olmalıyız. Nisan’a kadar elemeleri düşünmemeli ve aynı zamanda her maçımızı sanki son maçımız, final gibi oynamalıyız.

1844471-38886658-1600-900

YENİLER KULÜBÜN TARİHİNİ BİLMELİ

Bir sezon daha Galatasaray‘ın kaptanı olacağım. Bu size fazlasıyla yük bindiriyor -ki ben omuzlarımda daha fazlasını taşımaya istekliyim- ancak hayatım boyunca unutmayacağım Eurocup gibi kupasını kaldırmak gibi çok güzel anlara da aracı oluyor. İlk olarak bu sezon birçok yeni oyuncunun katıldığı farklı bir takımımız var. Şu an birincil görevlerimden biri yeni oyuncuları sisteme ve takıma en iyi şekilde adapte etmek. Kulübümüz büyük bir tarihe sahip dolayısıyla benim görevim tüm oyuncuların sorumluluklarını anlamalarını ve tarihimizi bilmelerini sağlamak. Aynı zamanda Türk oyuncularımızın da uzun süredir takımda olması güzel bir durum.

d9f769a2608e4c75beffa4033dd6c071

BAŞARI İÇİN GEÇMİŞİNE BAKMALISIN

Yeni oyuncularımız yeni şeyler öğrenmeye açıklar ve bu çok önemli. Herkes birbirine yardım ediyor ve diğerinin sahada daha iyi olması için çabalıyor. Yeni oyuncuların geçiş süreci çabuk olacak buna eminim. Kariyerim boyunca her şeyden biraz vardı. Bazı takımlarım saha dışında ne olursa olsun saha içinde bir arada durdular, örneğin geçen sene olduğu gibi de bazen hem saha içinde hem de daha dışında iyi çalıştık. Takım arkadaşlarım için bunlar birer örnek. Geçmişe bakıp başarılı olmak için ne gerekiyor görmeliyiz.

gs-neptunas-sinan

HERKES ÖNCE TAKIMI DÜŞÜNMELİ

Ergin Ataman,  bu sene Euroleague’de var olmak istiyorsak herkesin önce takımı düşünmesini gerektiğini birçok kez kez bize söyledi. Herkesin bunun farkında olduğuna da eminim. Avrupa’nın ve Türkiye’nin en iyi takımlarına, oyuncularına karşı oynayacağız. Sezon boyunca iyi işler başarmak istiyorsak geniş bir kadroya sahip olmalıyız ki bu sezon özel bir ekibiz. Ayrıca önemli oyuncularımızı da tuttuk. Göksenin Köksal özellikle savunmada geçen yıl yaptığı gibi bize enerji veriyor. Vlado Micov, Blake Schilb ve kendimi geçen yılın omurgası olarak söyleyebilirim. Geçen yıl olduğu gibi aynı enerjiyle oynamamızı, bir arada kalmamızı, güzel akıllı bir basketbol sergilememizi umuyorum.

İLK MAÇ ŞAMPİYONLARIN MAÇI

Sezonun ilk maçında evimizde CSKA Moskova‘yla oynayacağız. Euroleague şampiyonu Eurocup şampiyonuna karşı! Eğer bunu bilerek yapmadılarsa sezona böyle başlamak heyecan verici. Eurocup şampiyonlarını, Avrupa’nın en iyileriyle kıyaslayanlar için iyi bir fırsat! Dürüst olmam gerekirse CSKA, son 15 yılda Avrupa’nın en istikrarlı takımı ve bizim için nerede olduğumuzu görmek için iyi bir test olacak. Kısa bir süre sonra da Fenerbahçe‘yle tarihimizdeki ilk Euroleague maçına çıkacağız. Abdi Ipekci Arena’da çok özel maçlara çıkacağız ve sahamızda yenilmez olmak için her şeyimizi vereceğiz.

sinanguler765606088540561408

İstanbul’dan 4 takımın olması, bu şehrin büyük bir spor şehri olduğunu gösteriyor. Herkesin diğerine saygı duyduğu ve taraftarların zevk aldığı bir sezon olmasını umuyorum. Oyuncu olarak yeni formatın mükemmel olduğunu düşünüyorum. Bunun yanı sıra bu turnuvada uzun yıllardır oynuyorum ve hiç kimse Top 16’ya kalmakla ilgili endişelenmiyordur. Önemli olan her maçını kazanmaya çalışmak. Hepimiz yıllardan bu yana şunu iyi biliyoruz: Play-off’lara kalmak kolay olmayacak ve uzun bir sezon olacak. Ve şunu da biliyoruz aynı zamanda, taraftarlar için de özel olacak, keyif alın!

0

Basketbol Heyecanında 51. Perde

Yürüyebiliyorsan Koşabilirsin: Nike + Run Club