in

Sırt Çantası Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Sürekli yanımızda taşıdığımız sırt çantamızı seçerken dikkat etmemiz gereken konular var. Sırt çantası alırken bulunduğumuz ya da gideceğimiz yere ve kullanım amacımıza göre düşünüp, o şartlara uygun sırt çantası seçmeliyiz.

Okul İçin Sırt Çantası

Okula giderken kullanacağımız sırt çantasında ilk dikkat etmemiz gereken konu, sırt çantasının defter ve kitapları sığdırabilecek büyüklükte olmasıdır. Okul ortamında fazla göz önünde bulunduramayacağımız için ayrıca sırt çantasının dayanıklı olmasına da dikkat etmeliyiz.

Outdoor İçin Sırt Çantası

Outdoor aktiviteleri için bir sırt çantası almak istiyorsanız ilk dikkat etmeniz gereken konu, çantanın dayanıklılığı ve aktivite sırasında size lazım olacak tüm aletleri sığdırabileceğiniz bir büyüklükte olmasıdır. Tüm aktivite boyunca sırt çantanızı sırtınızdan ayıramayacaksanız çantanızın belinize tam oturduğundan ve uzun süre boyunca sizi rahatsız etmeyecek bir çanta olmasına dikkat etmeniz gerekir.

Spor İçin Sırt Çantası

Çoğu kişi de sırt çantasını spora giderken kullanır. Spor için sırt çantası alacaklar için en önemli özellik spor malzemelerin çantaya rahat bir şekilde sığması ve çantanın yapısının nefes alan bir yapıda olması.

Spor Giyimin Nabzını ‘Barcincom’ Youtube Kanalımızda Tutuyoruz!

BCAA Mesafe Atletlerine Faydalı mı?