Menu
in

Sokağın Yükselen Trendi: Topuklu Spor Ayakkabı

Bazılarınızın “Topuklu spor ayakkabı olur mu?” diye serzenişlerini duysak da sokak trendleri modayı belirlemeye devam ediyor. Dolgu topuklu ve yüksek tabanlı spor ayakkabılar rahatlığından taviz vermeden yükselmek isteyen kadınların imdadına yetişiyor. Dışarıdan bakıldığında belli olmayan gizli bir topuğa sahip olan bu spor ayakkabılar, spor yaparken kullanmak için uygun olmasa da sokağın tozunu attırmak için çok uygun. Topuklu spor ayakkabıların bir salgın haline dönüşmesine katkı sağlayan Nike, adidas, Puma ve Converse yeni sezon için çoktan hazırlar. Renkleri ve tasarımıyla en beğendiğiniz modelleri seçmek size kalmış.

Yeni sezonda Nike üç farklı modelle sizi göklere çıkarmaya hazırlanıyor. Nike Dunk Sky High, Nike Force Sky High ve Nike Lunarelite Sky High. Nike Lunarelite Sky High modeli fütüristik görünümüyle oldukça farklı bir tasarıma sahip.

adidas dolgu topuk modeller konusundaki sessizliğini yeni sezonla beraber bozuyor. adidas Originals koleksiyonunda yer alan adidas Amberlight ayakkabılara bu sezon adidas Amberlight Up modelleri eklendi. Renk kombinasyonlarıyla sokak stiline çok uyan bu model çoktan ünlü kadınların ayaklarında fotoğraflandı bile. Bizim de Selena Gomez‘den, Reese Witherspoon‘dan bir eksiğimiz yok yani;)

Puma, PC Extreme ismini verdiği yüksek tabanlı ayakkabılarını metalik renklerle birleştirerek göz alıcı bir sonuç yakaladı. Yüksek taban meselesine daha minimalist bir açıdan yaklaşmak için şahane bir seçim olabilir.

Converse sokağın sesini dinleyerek tabanlarını yükseltme kararı aldı. Klasik modeliyle aklımıza kazınan Converse’i yükselen tabanlarıyla da çok sevdik. Yani artık Converse’den vazgeçmeden topuklu giyme şansına sahipiz. Tadını çıkartın;)

Exit mobile version