in

Spor Kıyafet Seçimi, Spor Giyim Nasıl Seçilmeli?

Sağlıklı yaşamın giderek önem kazandığı günümüzde spor yapmak vazgeçilmez aktiviteler arasında yer alıyor. Sıkı bir antrenman programı ve düzenli beslenme ile birlikte formda bir bedene kolayca sahip olunabiliyor. Aktivite esnasında doğru spor kıyafet seçimi yapmak büyük önem taşıyor. Vücudun nem dengesini koruyan ve hareket kabiliyetini destekleyen kıyafetlerle spor yapmak hem motive edici hem de keyifli bir aktiviteye dönüşüyor. Yapılan aktiviteye özel, hafif, esnek ve kullanışlı ürünler seçerek siz de spor seanslarınızı daha verimli hale getirebilir ve antrenmanlarınızı sağlıklı koşullarda gerçekleştirebilirsiniz.

İşte spor kıyafet seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken noktalar;

Nefes Alabilen Kumaşlar Tercih Edin

Spor kıyafeti seçerken nefes alabilen kumaşların tercih edilmesi gerekiyor. Spor sırasında oluşan teri emen ve nefes alabilen malzemeden üretilen modellerin seçilmesi, spor seanslarının daha sağlıklı ve hijyenik koşullarda gerçekleşmesini sağlıyor. Sentetik malzemeler, ter emici özellikte olmadığı ve bakteri oluşumunu artırdığı için bu tip ürünlerden uzak durmak önem taşıyor. Tenin nefes almasını sağlayan, çabuk kuruyan, vücut ısısını koruyan ve akıllı teknolojilerle üretilen türde kıyafetler, hem yumuşaklık hissi vermesi hem de vücudun nem dengesini koruması açısından spor severler tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Takım halinde ya da birbirine uyumlu renklerde seçilen sporcu büstiyeri, t-shirt, tayt ve şortlar, spor salonlarında şık ve dikkat çekici görünmek isteyenlere hitap ediyor.

Spor Kıyafet Seçimi, Spor Giyim Nasıl Seçilmeli

Aktiviteye Uygun Kıyafet Seçimi Yapın

Yapılan aktiviteye uygun özellikte ürün seçimi yaparak aktiviteden tam performans elde etmek mümkün oluyor. Soğuk havalarda, doğada ya da ormanda yürüyüş yaparken termal özellikli kıyafetler tercih etmek antrenman kalitesini artırıyor. Yağmur suyu ve rüzgar geçirmeyen ürünler ise outdoor sporlarda sporculara büyük kolaylık sağlıyor. Özel kumaşlardan üretilen ceket, yelek, mont ve eşofman üstleri sayesinde hava durumuna bağlı kalmadan spor yapmak mümkün hale geliyor. Pilates ve yoga gibi salon aktivitelerinde ise ter emici özelliği olan, esnek ve vücudu saran ürünler sayesinde spor yaparken konfor ve rahatlık elde ediliyor.

Spor Kıyafet Seçimi, Spor Giyim Nasıl Seçilmeli

Vücut Tipinize Uygun Ürünler Seçmeye Özen Gösterin

Vücut tipine göre kıyafet seçimi yaparak daha düzgün ve formda bir görünüm elde edebilirsiniz. Bilekte biten, kalçaları saran ve beli sıkmayan tayt ve şortlar sayesinde antrenmanlarda hareket özgürlüğü sağlamak mümkün oluyor. Koşu gibi sporlarda kalçaları dolgun olanlar için paçalara doğru genişleyen eşofman takımları hayat kurtarıcı rol üstleniyor. Kalçaları dar ve karın bölgesi geniş olanlar içinse karın kısmını toparlayan yüksek belli tayt modelleri iyi bir alternatif oluyor. Kilo sorunu olmayanlar crop top sporcu büstiyerleri ile şık görünme şansı yakalıyor. Üst bölgesi geniş olanların ise akıllı kumaşlardan üretilen t-shirt modellerine yönelmeleri daha formda bir görünüm sunuyor.

Spor Kıyafet Seçimi, Spor Giyim Nasıl Seçilmeli

Spor Aksesuarları ile Ekstra Konfor Sağlayın

Aktivite sırasında spor meraklılarına ekstra konfor sunan spor aksesuarları ile kusursuz bir görünüm yakalamak mümkün oluyor. Spor eşyalarını taşımada kolaylık sağlayan, su geçirmeyen ve cepleri yardımıyla işlevsel bir görev üstlenen spor çantaları sayesinde kıyafetlerinizle uyumlu bir görünüm yakalayabilirsiniz. Pek çok rengi olan saç ve bilek bantları, ter emici özellikleri sayesinde spor seanslarına rahatlık katıyor. Aktiviteye uygun doğru spor ayakkabı seçimi ile sakatlanma riski azalırken spor performansı da artıyor. Pamuksu dokuya sahip spor çorapları ise spor esnasında ayakların terlemesini önlüyor. Ağırlık sporu ile ilgilenenlerin spor eldiveni giymesi elde nasır oluşumunu engelliyor ve spor aletlerinin kullanımını kolay hale getiriyor.

Spor Kıyafet Seçimi, Spor Giyim Nasıl Seçilmeli

Akıllı teknolojiler kullanılarak üretilen, sporu daha zevkli bir aktivite haline getiren spor kıyafetlerini ve aksesuarları Barcin.com üzerinden güvenli alışveriş imkanı ile satın alabilirsiniz.

Beşiktaşın yeni kalecisi Loris Karius

Beşiktaş’ın Kalecisi Loris Karius’u Yakından Tanıyalım

Nike Yeni Sezon Kadın Ayakkabı Modelleri

Nike Yeni Sezon Kadın Ayakkabı Modelleri