Menu
in

Spor Kulüplerine Ortak Olup Kendini Şımartan Ünlüler

Oyuncu, müzisyen, politikacı, sporcu… Bu isimler arasında kimi ararsan var.

Bir zamanlar, “spor” bu kadar popüler değildi. Spor kulübüne sahip olmak içinse, hafif başarılı bir iş adamı olmak yeterliydi. Sporun bir akım haline gelmesiyle beraber, değeri de inanılmayacak derecede arttı. Bahsettiğimiz bu değer, günümüzde yüz milyonlarca ve milyarlarca dolara kadar ulaşıyor. Bunu karşılayabilecek yegâne kişilerse, cüzdanlarını biraz daha doldurmak isteyen milyarderler. İşte o ünlü isimler…

Magic Johnson

Earvin “Magic” Johnson, tüm zamanların en efsane basketbol oyuncularından. NBA tarihinin En İyi 50 Oyuncusu listesine seçilen Johnson, kariyerindeki sayısız başarı sayesinde, inanılmaz derecede zengin bir sporcu haline geldi. Varlığı ile, Los Angeles Dodgers ve Los Angeles Sparks takımlarına sahip olan yatırımcı grupların sağlam bir bölümünü oluşturuyor.

Michael Jordan

Herkesin kendine özel bir favori basketbol oyuncusu vardır elbet. Fakat şimdi 30’lu yaşlarında olan birçok kişiye soracak olursanız, hiç şüphesiz birçoğundan aynı cevabı alırsınız: Michael Jordan! Jordan, Chicago Bulls’la birlikte beş kez MVP ödülünü kazanmış ve takımı 6 kez şampiyonluğa çıkarmış bir olağanüstü bir yetenekti. 2006’da Hornets takımının büyük bir hissesini satın aldı ve takımın kısmen sahibi oldu. Jordan, günümüzde 1 milyar dolardan fazla varlığa sahip.

Nelly

2000’lerin başında, hip-hop müzik dendiğinde akla gelen ilk isimlerdendi Nelly. 2004 yılında, Hornets takımının ortak sahiplerinden biri haline geldi. Müzik kariyeri hala devam etse de, şöhretini yitirdiği apaçık ortada Nelly’nin. Fakat doğru yatırımlarla, popülaritesini olmasa da, mal varlığını koruduğunu söyleyebiliriz.

Russell Crowe

Avustralyalı ünlü aktör Russell Crowe’un, oyunculuk kariyerinde 30 senesi doldu. En çok ses getiren filmlerinin çoğunu 2000li yılların başında çekti. A Beautiful Mind (Akıl Oyunları) ve Gladiator (Gladyatör) filmlerindeki oyunculuğu ile, sayısız ödül kazandı ve ününe ün kattı. Hollywood Bulvarı’nda yıldızı olduğunu da söylemeden geçmeyelim. Crowe, South Sydney Rabbitohs takımının ortağı. Savunmada lig şampiyonu olan takım, Avustralya Ulusal Rugby Liginden. Doğduğu ülkede yatırım yapmayı tercih eden Crowe, belli ki nereden geldiğini unutmayanlardan.

Usher

Usher’ın ilk albümü 1997 yılında çıktı desek inanır mısın? Koskoca 19 sene, su gibi akıp geçmiş adeta. 8 Grammy ödüllü R&B sanatçısının, dünya çapında 65 milyon albüm satması yetmezmiş gibi, şarkıları da uzun süreler boyunca müzik listelerinin başındaydı. Kendisi gibi ünlü bir takım olan Cleveland Cavaliers’in hisse sahiplerinden biri olan Usher, payını satın almak için 375 milyon dolar harcadı ve LeBron James’i takıma geri döndürdü.

Justin Timberlake

1990’ların sonundaki en büyük olay, pop müzikte ortaya çıkan “boy band”lerdi. Zamanın en büyüklerinden biri NSYNC’ti ve grubun gözdesi Justin Timberlake’ti. Timberlake’in şöhretinin artması NSYNC’in dağılmasına yol açtı. Diğer tüm üyeler arasında, başarılı bir solo kariyere sahip olan tek kişi Justin oldu. Ödüllere doyamadı, 2 kere Time dergisinin “En Etkili 100 İnsan” listesine girdi. Yatırımları ve girişimleri saymakla bitmeyecek Timberlake ve oyuncu eşi Jessica Biel; favori NBA takımları olan Memphis Grizzlies’in maçlarına gitmekle kalmadılar, takıma da ortak oldular.

Will Smith

Yarı zamanlı rapçi, yarı zamanlı aktör ve çok iyi bir baba. Kimden bahsediyoruz? Tabii ki Will Smith! Yarı zamanlı dediğimize bakmayın siz, ne yapsa hakkını verenlerden kendisi. 5 Altın Küre ve 2 Akademi Ödülü’ne aday olurken, 4 tane de Grammy Ödülü kazandı. Yaptığı filmlerin her birinin gişe rekoru kırmasıyla, Guinness Rekorlar Kitabı’na girdi. Anlayacağınız üzere, her iki alanda da oldukça başarılı bir kariyere imza attı. Her yıl zenginler listesinde yer alması haliyle şaşırtmadı. Smith ve eşi, 2011’de NBA’dan Philadelphia 76ers takımına ortak oldu.

Geçmişte spor kulüplerine ortak olmuş, fakat zaman içinde bu işten elini eteğini çekmiş ünlüleri de unutmuyoruz elbet. George Bush’tan Jay-Z’ye, Jennifer Lopez’den Elthon John’a kadar uzanıyor isimler. E ne diyelim? Darısı başımıza… 🙂

Yorum Yazın

Exit mobile version