in , ,

Spor Markalar ve Ünlü İş Birlikleri

Dünyanın ünlü spor giyim ve aksesuar markaları, ürünlerini daha iyi tanıtmak ve sporseverlerin gözünde dikkat çekici modeller tasarlamak için dünyaca ünlü isimlerle birtakım işbirlikleri yaparlar. Bu işbirlikleri dünya çapında şöhrete sahip sporcularla birlikte olabileceği gibi farklı dallarda ünlü olan insanlarla da yapılabilir. Dünyanın önde gelen spor markaları Nike, adidas ve Puma gibi markaların ünlülerle yaptığı her işbirliği, spor dünyasında adeta yeni moda akımlarının ortaya çıkmasını sağlıyor. Bu işbirlikleri sayesinde yüz milyonlarca insana ulaşan spor ürünleri, spor ve giyim dünyasında tam anlamıyla kült haline geliyor. Bu yazıda sizler için dünya çapında ses getirmiş önemli işbirliklerini derledik.

adidas – Kanye West

adidas ile Amerikalı müzisyen ve tasarımcı Kanye West arasındaki moda işbirliği, Şubat 2015’ten Kasım 2022’ye kadar sürdü ve adidas Yeezy olarak adlandırıldı. Sınırlı sayıda üretilmek üzere farklı türde ürünleri kapsayan Yeezy adidas koleksiyonunun hikâyesi moda ve iş dünyasını bir hayli etkiledi ve Forbes, 2020 yılında bu işbirliğini “yüzyılın en güçlü perakende hikâyeleri” arasında tanımladı. adidas Yeezy terlik, çorap, çeket, iç çamaşırı ve gömlek gibi pek çok ürünü kapsadı. Yeezy işbirliğinde ön plana çıkan modeller şunlar oldu:

  • adidas Yeezy 350
  • adidas Yeezy 700
  • adidas Yeezy Boost 350
  • adidas Yeezy Bone Slides
  • adidas Yeezy Boost
  • adidas Yeezy Slide
  • adidas Terlik Yeezy

adidas – Beyonce

Dünyaca ünlü pop starı Beyonce, şarkıcı olarak hayranlarını etkilemenin yanı sıra Adidas ile kurduğu işbirliği ile modaya da yön veren isimlerden. adidas ve Beyonce’nin ortak markası olan Ivy Park, 2018 yılında üretime başladı ve adidas Ivy Park ürünleri, beş yıl boyunca çok sayıda şık ve iddialı ürünü moda dünyasına kazandırdı. Canlı renklerle bezenmiş sıra dışı modelleriyle dikkat çeken koleksiyon, spor giyim alanında kendine has bir dokuya sahip oldu ve fark yarattı. Marka ve şarkıcı arasındaki Ivy Park işbirliği 2023 yılında son bulmuş olsa da koleksiyon dahilinde üretilen modeller, uzun yıllar boyunca akılda kalacak gibi.

Puma – Rihanna

Pop dünyasının yıldızlarından Rihanna, dünyanın önde gelen spor markalarından Puma ile birlikte önemli bir işbirliğine imza attı. Rihanna’ya ait Fenty markası ile işbirliği gerçekleştiren Puma, Mart 2023 tarihinde yaptığı bir duyuruda iki markanın yeniden bir araya geleceğini duyurdu. Daha önceki işbirliği sürecinde Rihanna hayranlarına yönelik güçlü bir koleksiyon hazırlayan Puma ve Fenty; çizme modelleri, kürklü terlik modelleri, sırt çantaları, montlar ve 70’lerin modasından ilham alan bodysuit ürünleri gibi pek çok ürünü kapsayan bir işbirliği sürdürmüştü. Rihanna ile Puma işbirliğinde hazırlanan son koleksiyon, 2018 yılının ilkbahar ve yaz sezonları için hazırlanırken beş yıl aradan sonra iki markanın yeniden işbirliği yapacağının duyurulması sporseverlerde ve Rihanna hayranlarında heyecan yarattı.

Nike – LeBron James

Kuşkusuz ki NBA tarihinin en iyi oyuncularından biri olan ve kariyerini faal olarak sürdüren LeBron James, spor dünyasında büyük bir efsane. İkonik kimliğini Nike ile bir işbirliğine dönüştürerek spor modasına kazandıran LeBron James, sahalarda olduğu gibi moda dünyasında da ön plana çıkıyor. Nike LeBron James işbirliği ile tasarlanan ve üretilen basketbol ayakkabısı modelleri LeBron’un imzasını yansıtan ürünler olarak ön plana çıkarken basketbol tutkunu milyonlarca insanın ilgisini çekti. Nike LeBron Witness serisinde özellikle Nike LeBron Witness 4 ve Nike LeBron Witness 5 ürünlerinin bir hayli dikkat çektiği koleksiyon, efsane basketbolcu parkelere veda ettikten sonra da uzun yıllar boyunca büyük ilgi göreceğe benziyor.

Dünya çapında spor giyim markalarının en yeni ve kaliteli ürünlerini hızlı, kolay ve güvenli bir şekilde satın almak için Barcin.com internet sitesini ve size en yakın Barçın mağazasını ziyaret edebilirsiniz.

Antrenman Öncesi Alınabilecek Enerji Verici Besinler

Vegan Beslenme Tarzını Benimsemiş Ünlüler