in

Spora Yeni Başlayanlar İçin Örnek Egzersizler

Spora yeni başlıyor ve programınıza her yerde yapabileceğiniz etkili egzersizleri eklemek istiyorsanız, bu rehberimiz tam size göre! Spora yeni başlayanlar için örnek egzersizler neler olabilir? Bu soruya cevap aradığımız ve başlangıç seviyesi egzersizlerini incelediğimiz dosyamıza başlıyoruz >>

Egzersizlere başlamadan önce, ısınma hareketlerinin önemini hatırlayalım ve ısınma hareketleri rutinini gözden geçirelim. Ayrıca, spor sonrası hamlık ağrıları yaşamamak için de gerekli önlemleri almak faydalı.

Şınav Hareketi

Spor antrenmanlarının ve başlangıç düzeyi hareketlerin klasiklerinden biri olan şınav hareketine başlamadan önce, egzersiz matının üzerinde yere paralel olarak yüz üstü konum alınır ve ayak uçlarından destek sağlanarak vücudu kaldırma hareketi yapılır. ŞINAV NASIL ÇEKİLİR dosyamızda, şınav hareketi ile ilgili faydalı tavsiyeleri ve püf noktalarını bulabilirsiniz.

Şınav Nasıl Çekilir

Mekik Çekmek

Fit kalmak, kilo vermek ve formdan düşmemek için yapılabilecek, başlangıç düzeyi bir diğer egzersiz ise mekik hareketidir.

Doğru planlandığı ve önemli noktalara dikkat edildiğinde, mekik çekmek ile karın bölgesinde sıkılaşma elde etmek ve yağ yakmak mümkün hale gelecektir. Evde zaman geçirirken daha aktif olmak deneyebileceğiniz bu egzersiz hakkındaki tüm püf noktalara ve yapılışına MEKİK NASIL ÇEKİLİR? yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Squat Egzersizleri

Squat hareketleri, hem başlangıç düzeyinde, hem de ilerleyen seviyelerde yer alan çeşitli versiyonlarıyla uygulanabilen, enerji harcamaya yardımcı başlıca egzersizlerden birisi olarak sayılabilir.

Doğru squat pozisyonunu ayarlamak bu egzersizin önemli noktalarından biridir. Squat egzersizi esnasında, bu egzersizin etkinliğini arttırmak ve hareketi doğru uygulayabilmek için, DOĞRU SQUAT NASIL YAPILIR? yazımızda tüm ipuçlarını bulacaksınız.

Plank Hareketi

Plank, vücut ağırlı ile yapılan, karın kasları başta olmak üzere birçok kas çalışmasını destekleyen, aletsiz yapılan bir egzersizdir.

Plank egzersizinin temel yöntemini doğru şekilde uygulayarak, spor salonuna gitmeden fit kalabilirsiniz. Yüzükoyun yere yatılarak ve 90 derece açıyla açılan dirseklerden destek alınarak, vücudun düz bir şekilde tutulmasını temel alan bu hareketi egzersiz rutininize ekleyebilirsiniz. Bu egzersiz ile ilgili tüm detayları PLANK EGZERSİZLERİ yazımızda okuyabilirsiniz.

por esnasında ihtiyaç duyabileceğiniz evde spor ürünleri ise Barcin.com‘da!

evde boyun egzersizleri

Evde Yapabileceğiniz Boyun Egzersizleri

Meyvelerle Yapabileceğiniz 5 Sağlıklı Tarif