in

Tabata Antrenmanı İçin Giyimin Önemi

Adını 1996 yılında iki gruba ayrılan bisikletçi deneklerle çalışan İzumi Tabata’dan alan antrenman, profesyoneller için bile oldukça zorlu fakat yağ yakımında da bir o kadar etkilidir. Bu yorucu ve heyecan verici deneyimi yaşarken kaliteli ürünleriyle Nike yanınızdadır. Nike giyim ve ayakkabı modelleri ile bu yorucu deneyimde rahat ve konforlu hissedersiniz. Tabata antrenmanına uygun Nike kıyafetleri ile şıklıktan ödün vermeden kilo verebilirsiniz.

Tabata Antrenmanı Nedir?

Tabata Protokolü olarak da bilinen antrenman düzeni HIIT olarak geçer. HIIT açılım olarak high intensity interval training, yani yüksek şiddetli aralıklı antrenman anlamına gelen bir kelimedir.

Tabata Antrenmanı İçin Giyimin Önemi

 • Toplamı 14 dakika süren bu yüksek sürate ve kondisyona dayalı antrenmanı yapan kişilerin, antrenmanı bıraktıktan 36 saat sonra hala yağ yakımına devam ettiği belirlenir.
 • Nike giyim ürünleri her türlü aktif sporu yaparken ihtiyaç duyduğunuz özelliklere sahiptir.
 • 5 dakika ısınma ve soğuma ile 4 dakika şiddetli antrenmana uyum sağlayan konforlu Nike spor ayakkabı seçenekleri vardır.
 • 20 saniye aralıksız çalışma, 10 saniye dinlenme süresi takip edilerek 8 tekrarla hareketler yapılırken Nike modelleri ile özgür hissedersiniz.
 • Hareketin yoğun olduğu ve tam yapılmasının önemsendiği antrenman programında Nike tayt gibi kıyafetler işlevseldir.
 • Başlangıç için kişinin yaşı, kilosu ve spor geçmişi göz önünde tutularak daha hafif bir program belirlenirken süreç ilerledikçe antrenman ağırlaşmaya başlar.
 • Nike erkek ve kadınlar için olan konforlu ürünleri ile Tabata gibi yüksek tempolu antrenmanlarda da rahat hissetmenize yardım eder.
 • Nike kadın ve erkek modellerini en zorlu Tabata antrenmanında bile tercih ederek tarzınızı tamamlayabilirsiniz.

Tabata Antrenmanının Faydaları Nelerdir?

Tabata Antrenmanı İçin Giyimin Önemi

 • Yüksek tempolu Tabata antrenmanı yapmanın birçok avantajı bulunur. Egzersiz sırasında vücut sıcaklığınız oldukça fazla yükseleceği için Nike büstiyer gibi açık giysileri tercih ederek dengeleme yapabilirsiniz.
 • Erkeklerin Nike tişört ve şort kombini ile katılabileceği antrenman sırasında kollarınızı ve bacaklarınızı rahat hareket ettirmeniz önemlidir.
 • Esnekliği oldukça fazla artıran Tabata sayesinde kendinizi dinç ve zinde hissedersiniz.
 • Hızlı ve etkili kilo verme yollarından biri olan Tabata temposuna vücut alışmaya çalışırken kendi sınırlarını zorlar ve metabolizmayı hızlandırır.
 • Hızlanan metabolizma yağ yakımına katkı sağlarken hareketlerin sürekliliği kasları gererek esnemesini ve boylarının uzamasını sağlar.
 • Öncesi ve sonrasında yapılan soğuma hareketleri sayesinde omurganız açılarak dik bir duruşa sahip olursunuz.
 • Aerobik ve anaerobik seviyenizi yükselten yoğun tempolu Tabata antrenmanları ile her daim kendi sınırınızı ileriye taşıyabilirsiniz.
 • Kolay kilo vermeye, vücudun sıkılaşıp toparlanmasına ve kat kütlesinin belirgin hale gelmesine yardımcı antrenmanı yaparken Nike crop ve Nike tayt modelleri ile şık görünürsünüz.
 • Tabata antrenmanlarının yüksek temposunda Nike şort gibi rahat kesimli modellere yönelebilirsiniz.

Tabata Antrenmanı İçin Nike Giyim!

Antrenman programı olarak hangi tarzı uygularsanız uygulayın her daim ayaklarınız ve bedeninizin rahat etmesi, hareketin kısıtlanmaması başarıya giden adımlar arasındadır. Nike spor ayakkabı yastık taban teknolojisi ile adımlarınızı ne kadar güçlü atsanız da sarsılmayı ve acıyı aza indirir. Kauçuk tabanlı özel modeller spor sırasında yere iyi bir şekilde tutunarak kayarak düşmenin önüne geçer. Nefes alabilen yapıda özel tekstilden üretilen Nike spor kıyafet ve ayakkabıları teri dışarı atarak mantar ve alerji oluşmasını engeller.

Tabata Antrenmanı İçin Giyimin Önemi

Tabata antrenmanının yoğun temposunda bisiklete binme, ip atlama ve benzeri hareketleri uygularken Nike tişört ve Nike atlet modelleri ile kollarınızın hareketi kısıtlanmaz. Bacaklarınızı tam saran ve kıyafete takılmayı engelleyen Nike tayt ve Nike şort modelleri ile hareketleri güvenli bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Kadınlar için zıplamalı hareketler sırasında Nike sporcu sütyeni kullanımı destek sunar. Tabata antrenmanında özgürce hareket etmenizi sağlayan Nike modellerine Barcin.com üzerinden hemen erişebilirsiniz.

Takım Elbise Altına Giyilebilecek Nike Ayakkabı Modelleri

Takım Elbise Altına Giyilebilecek Nike Ayakkabı Modelleri

Antrenmanlarda Nike Dri-FIT Teknolojisi

Antrenmanlarda Nike Dri-FIT Teknolojisi