in

Takım Sporları ile Spor Yapmayı Keyifli Hale Getirin

Spor, çoğu zaman yalnız yapıldığı için özellikle yeni başlayan kişilere sıkıcı gelebiliyor. Bu durum, hayatına sporu yeni entegre etmeye çalışan birçok insanın kolayca vazgeçmesine neden oluyor. Sporu hayatının bir parçası haline getirmek ve bundan maksimum keyif almak isteyenler ise genellikle takım sporları arasından kendilerine en uygun olanı tercih ediyor. Birbirinden farklı alanlarda ve kurallarla yapılan takım sporları, hem arkadaşlarla bir araya gelinecek bir aktiviteyi hem de sağlıklı yaşam için gerekli hareketi hayatınıza katıyor. İşte en çok tercih edilen sporlar…

Tüm Dünyanın Ortak Zevki: Futbol

Futbol, hemen hemen her erkeğin çocukluğunda en sık oynadığı oyunlardan biri. Fakat yaş ilerledikçe bu spor yalnızca izlenen bir eğlenceye dönüşüyor. Çocukluk günlerini yeniden hatırlamak ve aynı heyecanı yaşamak için en fazla yapılan takım sporlarından biri de futbol oluyor. Çeşitli taktikler uygulayabileceğiniz ve bulunduğunuz pozisyonu değiştirebileceğiniz bu spor, tekdüzelikten uzak olması ile eğlencenin de üst seviyede yaşanmasına imkan veriyor.

takım sporları

Genel olarak erkeklere yönelik bir spor olduğu düşünülse de futbol, son yıllarda kadınların da ilgi alanında. Bu durum izlemekten öteye geçerek halı sahada kadınların da görülmesine neden oluyor. Adrenalini yüksek bu spora ilgi duyuyorsanız, hemen bir takım kurarak dilerseniz halı saha, dilerseniz de salon futbolu olarak adlandıran futsalda yerinizi alabilirsiniz.

Hafta Sonu Eğlencesi: Paintball

Eğer paintball size bir spor gibi gelmiyorsa bu, muhtemelen daha önce o renkli boyalarla vurulmadığınız anlamına geliyor. Açık ya da kapalı alanlarda oynanabilen paintball, stratejinin yanı sıra atiklik de gerektiriyor. Sürekli hareket haline olmanız gereken bu spor, oyun süresi boyunca fark etmeden de olsa fazlasıyla yorulmanıza ve kalori yakmanıza yardımcı oluyor.

takım sporları 2

Kadın ve erkeklerin rahatlıkla bir arada oynadığı paintball, farklı sahalar ve stratejilerden dolayı her seferinde farklı bir şekilde oynanabilme avantajına sahip. Bu da sporun her seferinde farklı bir heyecan ve eğlence sunmasına yardımcı oluyor. Paintball’a yeni başlıyorsanız, size verilen ekipmanları dikkatli giymeyi ve yönlendirmeleri takip etmeyi ihmal etmeyin.

Bir File ve Topla Gelen Eğlence: Voleybol

Neredeyse her yaştan insanın rahatlıkla oynayabileceği voleybol, vücudun tüm kaslarını çalıştırması ve kolayca öğrenilebilen kuralları sayesinde fazlasıyla tercih ediliyor. Ortaokul ve lise yıllarından aşina olunan bu spor, hayatına hareket katmak isteyenlerin de favorisi. Kadın, erkek veya karışık takımlarla gerçekleştirebileceğiniz sporda kendinizi en rahat hissettiğiniz mevkiyi seçebileceğiniz gibi, sürekli farklı mevkilerde de yer alabilirsiniz. Ne de olsa önemli olan kazanmak değil, eğlenmek.

takım sporları 3

Her mevsim kapalı salonlarda oynanan voleybol, yaz aylarında plajların da vazgeçilmezi. Şehirden uzaklaşıp dinlenirken spor için vakit bulamayacağınızı düşünüyorsanız, hemen hemen her sahilde görebileceğiniz filenin başına geçip tatilinize biraz hareket katabilirsiniz. Üstelik takımınıza katılmaya gönüllü birilerini de kolayca bulabilirsiniz.

Parkeler Sizi Konuşsun: Basketbol

Dünyada en çok takip edilen ikinci sporun basketbol olduğu biliniyor. Özellikle gençlerin yoğun ilgi gösterdiği basketbol, son dakikaya kadar süren çekişme sayesinde en heyecanlı takım sporları arasında. Michael Jordan’ı izlemiş neslin kalbinde bambaşka bir yeri olan bu sporun yaşı olmadığını söylemek mümkün. 5’erli takım halinde oynayabileceğiniz oyuna kısa sürede alışabilir, yeteneğinizi geliştirebilir ve parkelerin tutkunu haline gelebilirsiniz.

takım sporları 4

Eğer boyunuzun yeteri kadar uzun olmadığını ve potanın size göre çok yüksek kalacağını düşünüyorsanız, çoğu salonda pota boylarının ayarlanabildiğini hatırlatmakta fayda var.

Sporu hayatınızın bir parçası haline getirmek ve bunu arkadaşlarınızla yapmak için takım sporlarına yöneldiyseniz, seçeceğiniz spora uygun malzemeler edinmeniz gerekiyor. Her sporun kendine özel kıyafetleri ve ayakkabıları bulunuyor. İhtiyacınız olan tüm malzemelere Barcin.com üzerinden oluşabilir, arkadaşlarınızla benzer ürünleri alarak takımınızın uyumlu görünmesini sağlayabilirsiniz.

spor salonuna gitmeden

3 Egzersizle Spor Salonuna Gitmeden Forma Girin

özel kahvaltı tarifleri

Sporcular İçin Özel Kahvaltı Tarifleri