in

Tarzınıza Uygun Çanta Seçimi Nasıl Olmalı?

Hangi giyim tarzını seçerseniz seçin, her tarzın en önemli ve en işlevsel tamamlayıcısı elbette çanta… Ancak çantanın önemi sporda ve sor tarzda biraz daha öne çıkıyor. Ne var ki özellikle kadınlar çoğu kez çanta seçmekte zorlanıyor. Aslında spor tarzda çanta seçme sıkıntısı abiye ve günlük tarzdaki seçimden biraz farklı. Çünkü diğer tarzlarda tamamen aksesuar olarak kullanıldığı için, zevk, renk ve uyum üç anahtar sözcük. Peki ya spor çantalarda? Spor çanta çeşitlerine biraz yakından bakmak, bunların işlevlerini tanımak seçimleri de kolaylaştıracaktır.

Spor çantalar

nike-spor-canta

Hem spor malzemelerimizi taşımaya hem de günlük çanta ihtiyacımızı karşılamaya uygun bu çantalar birçok ebatta bulunabiliyor. Çeşitli gözleri ufak gereçleri taşımamıza ve kolay bulmamıza yardımcı olurken, bilgisayar koymaya uygun olanları bile mevcut artık. İhtiyaca göre bir boyut seçebilir, spor tarzınızı da bir omuz çantasıyla tamamlayabilirsiniz.

Bowling çantaları

adidas-bowling-canta

İri olanları artık şehir erkeğinin trendi… Gün içinde neye ihtiyaç duyacaksanız yanınızda taşıma ve şık görünme olanağınız var. Bu çantalar da gerek seyahat gerekse günlük kullanıma uygun çeşitli boylarda bulunabiliyor. Daha ufak boyları genç kızların ve kadınların adeta klasiği. Omuz spor çantalarını andırsa da, genellikle deri ve sentetik deri yapılarıyla şıklığı daha ağır basan modeller.

Sırt çantaları

nike-sirt-cantasi

Günlük kullanımın adeta olmazsa olmazı haline gelen sırt çantaları, aslında en konforlu olanlar. Şehirde uzun yürüyüşlere zorunlu kaldığınızda, ayakta seyahat halinde sizi hem yormayacak hem de şık gösterecek bir çanta türü. En çok çeşit de zaten sırt çantalarında mevcut. Her boy, her renk, yüzlerce tasarım… Ama sırt askılarının rahat olduğundan emin olun.

Postacı çantaları

adidas-postaci-canta

Gündelik spor tarzın en iyi tamamlayıcılarından biri. İster omuzda sırttan, ister göğsünüzde isterseniz çapraz asarak kullanabiliyorsunuz. Bazılarının boyutları ufak bir bilgisayar taşımaya bile uygun. Özellikle yazın epey ihtiyaç duyulan çanta türlerinden biri. Bunların bir kısmı belde taşımaya da uygun.

Çok fonksiyonlu spor çantalar

under-armour-canta

Ülkemizde bu tarzı bulmak biraz zor olsa da, hem elde, hem omuzda hem de sırtta taşınabilmeleri açısından oldukça işlevsel çantalar. Kanvastan deriye birçok malzemeden üretiliyor. Bu çantalar da boyutlarına göre ister günlük ister seyahat çantası olarak kullanılabiliyor. Üçü bir arada!

Kilo Almaya Neden Olan Kötü Alışkanlıklar

Her Derde Deva Antoine Griezmann