in

Tenis Sezonunu Açtınız mı?

Ocak ayı takım sporlarının sezon ortasını ifade etmekle birlikte, bireysel sporların belki de en çok ilgi çekeni olan tenis için taptaze başlangıçlar anlamına geliyor.

18-31 Ocak tarihleri arasında oynanan ve teklerde Novak Djokovic ve Angelique Kerber’in şampiyonluklarıyla ve banka hesaplarına kişi başı 3.4 milyon dolar daha eklemeleriyle nihayetlenen Avustralya Açık, bizim coğrafyamızdaki tenis severleri iki hafta boyunca umarsızca sabahlattı.

Yeni sezonu bizler gibi iple çeken bir isme geçelim… Kötü geçen 2015’in ardından sezona Katar finaliyle başlayan, ardından Avustralya’da henüz ilk turda Verdasco kayasına toslayan Rafael Nadal, Brezilya merkezli bir de Olimpiyat mücadelesinin yer alacağı sezona –en klişe tabirle- umutla bakıyor. Pekin 2008’de boynuna taktığı altın madalyanın ardından, 2012 Londra Olimpiyatları’nı sakatlığı nedeniyle pas geçmek zorunda kalan 29 yaşındaki İspanyol, an itibariyle Arjantin’de mücadele ediyor ve bol bol Latin Amerika havası alıyor.

Bu hafta içinde Del Potro’nun kortlara dönüş haberiyle sevinip Roger Federer’in sakatlık haberiyle üzülecek kadar sportmen bir karaktere sahip Nadal, tüm sakatlık çilelerine rağmen 14 şampiyonluk ile tenis tarihinin en çok Grand Slam kazanan üç erkek oyuncusundan biri olma özelliğini hala koruyor; hem de tenis sporunu tek başına domine eden Novak Djokovic’in tam 3 şampiyonluk önünde!

Tenis sezonu her zamanki gibi izlenmeye değer hikâyeler vadediyor. Eğer sadece olan biteni izlemekle yetinmeyip elinize bir de raket geçirip duvar dövme niyetindeyseniz, şu link ayaklarınızı yere daha sağlam basmanıza yardımcı olacaktır.

Hope Solo’nun Rio Yolunda En Büyük Engeli Zika

Peki, Bu Sene Olacak mı?