in

Peki, Bu Sene Olacak mı?

Arsene Wenger’i nasıl bilirsiniz? Bu sorunun cevabını net şekilde verebiliyorsanız, ya eksiksiz bir Arsene aşığısınız ya da azılı bir düşmanısınız demektir; ortası yok!

Yaptığı ve aslında daha çok da yapmadığı transferlerle her sezon farklı hikâyeleri kaleme alan Arsene Wenger’in Arsenal’i, Premier League’de geride kalan 25 haftanın ardından –her zaman olduğu gibi- taraftarlarına bir ışık yakmayı başardı. Sürpriz lider Leicester City’nin 5 puan gerisinde olan ve bu hafta ağırlayacağı rakibiyle aradaki puan farkını 2’ye düşürme şansı olan Gunners, tuhaf geçen PL sezonunda aradan sıyrılmanın hesaplarını yapıyor.

2004 baharından bu yana şampiyonluk diye sayıklayan, bu süre zarfında FA Cup’larla teselli bulan ve şerefli üçüncülüklere ambargo koyan Arsenal, Mesut Özil’in estetize futboluyla umudunu koruyor. Sezon sonunda ya “Paraya kıyıp bir forvet alamadık!” ağıtları yakılacak ya da Arsene Wenger’in dehasına methiyeler düzülüyor olacak. 66 yaşındaki Fransız futbol adamı hafta içinde Leicester City’nin başarısından bahsederken, “Demek büyük yıldızlar olmadan da oluyor” diyerek kendi stratejilerini meşrulaştırmaya çalışıyordu; şimdi artık Arsenal taraftarları felsefe değil, icraat bekliyor.

Artık büyük sona sadece 13 hafta kaldı. Belki de tarihe geçecek bu Arsenal sezonuna kırmızı-beyaz renkler içinde tanıklık etmek istiyorsanız, linke tıklayabilirsiniz.

Tenis Sezonunu Açtınız mı?

“Rüzgâr Gibi Geçti”deki Özne Olmanın Sırları