Menu
in

Terle Barışık Olmak İçin 7 Sebep

Sıcakların sizi dışarı çıkmaktan alıkoymasına izin vermeyin: Bir koşuyu sırılsıklam terlemiş şekilde bitirmek utanılacak bir şey değildir.

Yaz mevsimi hala devam etmekte ve her koşucunun sık sık ağzından düşürmediği şey, sıcakta koşmakla ilgili şikayetler oluyor.

İster normal bir koşucudan daha fazla terliyor olun, isterseniz terlemekten endişe ediyor olun, Yazın koşmak fazladan endişeye sebep olabilir. Koltukaltı lekeleri! Üstünüzün tuzla kaplanmış olması! Berbat kokan kıyafetler!

Fakat ter utanılacak bir şey değildir. Bilakis başarının bir işaretidir ve gurur duyulmalıdır! O zaman sizlere terinizle gurur duymanız için 7 sebebi paylaşalım.

1) Terlemek sizi serinletir

Bazı insanlar normal bir şekilde terleyemezler (anhidrosis durumu denir) ve onlar sıcak çarpmasına daha meyillilerdir. Terleyip vücudunuzu doğal olarak soğutabildiğiniz için kendinizi şanslı saymalısınız.

2) Herkes sizin sıkı çalıştığınızı söyleyebilir

Koşucular etrafındakileri etkilemeyi severler. İşte bu yüzden koşucuların antrenmanlarına, yedikleri yemeklere ve bitiş sürelerine dair detaylarla dolu bir sürü internet hesabı vardır. Vücudu tamamen terletecek kadar çalıştırmak kadar ne etkileyici olabilir?

3) Bir antrenmandan sonra kıyafetlerinizin ne kadar ağırlaştığını görmek ilginçtir

Sıcakta koştuktan sonra en hafif kıyafetinizin bile ne kadar ağırlaştığını hissetmek ilginçtir. Bunu bir de kış kıyafetleriyle düşünün.

4) Ve ne kadar su kaybettiğinizi görmek

Kendinizi susuz bırakmayın!

5) Tuzla kaplanmış bir vücuda sahip olmanın keyfini ilginç bir şekilde yaşayabilmek

Size ilginç veya iğrenç gelen bu durum evcil hayvanlarınız (ve sokak hayvanları) için bir keyif fırsatıdır! 🙂

6) Beğendiğiniz tuzlu abur cuburların keyfini çıkarmak için mazeretiniz olur

Kaybetmiş olduğunuz sodyumu yerine koymalısınız, değil mi?

7) Sonbaharda sıcaklıklar düştüğünde birçok rakibi alt edersiniz

Yazın o sıcaklarda ektiğini biçme zamanı sonbaharda gelecektir!

Yorum Yazın

Exit mobile version