Menu
in

Vücuda Göre Pantolon Seçimi Nasıl Yapılmalı?

Vücuda Göre Pantolon Seçimi Nasıl Yapılmalı

Her ortamda şık ve zarif bir görünüm yaratmak için doğru parçalarla kombin oluşturmak önemlidir. Vücut tiplerine göre pantolon seçerek, daha orantılı bir beden görünümü yaratabilirsiniz. Elma, armut, kum saati, dikdörtgen gibi farklı vücut tipleri için farklı kıyafet seçenekleri bulunur. Özel etkinliklerde ve günlük yaşamda etkileyici bir tarz yaratmak için kendi bedeninizi en iyi şekilde analiz etmeli ve uygun parçaları tercih etmelisiniz.

Vücut Tipimizi Nasıl Anlarız?

Her beden yapısı farklılık gösterir. Genel olarak yapılan beden sınıflamaları arasından kendi vücudunuza uygun olanı tespit edebilir ve dolabınızı ona göre düzenleyebilirsiniz. Eğer kalçalarınız omuzlarınıza göre geniş ise armut vücut tipli beden yapısına sahipsiniz demektir. Elma veya dikdörtgen tipi vücutlarda ise bel kıvrımı çok net belli değildir. Göğüs kalça ve bel yaklaşık olarak aynı ölçülerde bulunur. Kum saati vücut yapısı, kıyafet seçiminde şanslı olan gruptur. Göğüs ve kalça orantılı, bel daha ince bir yapıda olan kum saati vücutlarda her kıyafet ideal bir görünüm yakalar.

Vücut Tiplerine Göre Pantolon Seçimi Nasıl Olmalı?

Günlük hayatta ve davetlerde sık tercih edilen pantolon modelleri, beden yapısına uygun olarak seçildiğinde cool bir görünüm yaratır. Pantolon tipleri arasından tercih yaparken öncelikle boyunuza, kilonuza ve bacak kalınlığınıza dikkat etmeniz gerekir. Kalın bacaklar için pantolon seçimi riskli bir tercih olur. Her vücut tipine uygun olan pantolon tasarımları bulunur. Farklı stile sahip alt ve üst parçaları bir kombinde buluşturarak özgün tarzınızı ortaya çıkarabilirsiniz.

Armut Vücut Tipine Göre Pantolon Seçimi

Omuzları dar, kalçaları geniş olan armut vücut tipine sahip kişiler, pantolon seçerken daha sade modellere yönelmelidir. Etkileyici bir kombin oluşturmak için odak noktasını doğru belirlemek gerekir. Orantılı bir vücut görünümü yaratmak için güvendiğiniz bölgeleri ön plana çıkarmalısınız. Armut vücut tipine sahip olan insanlar, kalçalarını geri planda tutmak için üst beden bölgesini daha gösterişli parçalarla tamamlamalıdır. Göğüs dekolteli bluzlar, omuz detaylı gömlekler, işlemeli yaka kazaklar ile geniş kalçaları dikkat noktasından uzaklaştırabilirsiniz.

Elma Vücut Tipine Göre Pantolon Seçimi

Geniş üst ve alt bölgelere sahip olan elma vücut tipi, yüksek belli pantolonlar ile İspanyol paçaları kullanabilir. Bel bölgesinde belirgin bir kıvrım olmayan elma vücut tipinde önemli olan hatları ortaya çıkarmaktır. Bol ve geniş pantolonlar bu vücut tipi için uygun değildir. Dar ve boru paça pantolonları da değerlendirebilirsiniz.

Dikdörtgen Vücut Tipi için Pantolon Seçimi

Dikdörtgen vücut tipi olarak da sayılan elma vücut tipine sahip kişiler, göbeği açıkta bırakan iki parçalı kombinleri kullanabilir. Dikdörtgen vücut tipi için pantolon seçimi, bel detayları olan seçenekler arasından yapılmalıdır. Pantolon kullanımında kemer ve bağlama aksesuarları ile bel hatlarınızı daha belirgin hale getirebilirsiniz.

Kum Saati Vücut Tipi İçin Pantolon Seçimi

Geniş omuz, ince bel ve ideal kalçalar ile orantılı bir vücut tipi olan kum saati, her pantolon modelinde şık görünür. Özellikle son dönemlerin trendi olan havuç pantolonlar, modern bir duruş sergiler. Çok dar ve bol olmayan pantolonları rahatlıkla kombinlerinizde kullanabilirsiniz.

Boy Uzunluğuna Göre Pantolon Nasıl Seçilir?

Pantolon modellerinin şık ve etkileyici görünmesi için boyunuzun uzunluğu önemlidir. Kısa ve uzun boylu kişiler, kendi vücuduna uygun parçaları tercih ederek kusursuz bir kombin yaratabilir. Klasik, jean, keten gibi farklı pantolon çeşitlerinden seçim yaparken vücudunuzun kıvrımlarını ortaya çıkaran seçeneklere yer verebilirsiniz.

Kısa Boylular için Pantolon Seçimi

Kısa ve minyon tipli kişilerin bacak boyu üst bölgeye göre daha az görünür. Bu nedenle yüksek belli pantolonlar ve havuç modeller, bacak boyunu uzun göstermek için idealdir. Dar bluz ve tişörtler ile kombini tamamlayabilirsiniz.

Uzun Boylular için Pantolon Seçimi

Uzun boylu kişiler, İspanyol paça pantolonları tercih edebilir. Ama burada dikkat edilmesi gereken nokta, armut vücut tipi İspanyol paça için uygun değildir. Eğer hem uzun boylu hem armut vücut tipine sahip iseniz kargo ve jogger model pantolonları kullanabilirsiniz.

Her vücut tipine uygun olan trend spor giyim modellerini Barcin.com’da inceleyebilir, beğendiğiniz seçeneği hemen satın alabilirsiniz.

Yorum Yazın

Exit mobile version