in

En Popüler Su Sporları Nelerdir?

Hiç kuşkusuz birçok insan suda vakit geçirmekten büyük keyif alır. Suda vakit geçirmek eğlenceli olduğu kadar rahatlatıcı bir aktivitedir. Özellikle su sporları ile ilgilenen insanlar ise hem eğlenip hem de rahatlarken bir yandan vücudunun daha fit ve dengeli olmasını sağlarlar. Bu sebeple pek çok insan su sporlarına alıştıktan sonra bu alışkanlığından kolay kolay vazgeçemez. Siz de hayatın yoğun ve tempolu akışı arasında hem eğlenmek hem de spor yapmak için su aktivitelerini tercih etmek istiyorsanız gelin hep birlikte su sporları nelerdir inceleyelim.

Yüzme

Yüzme, su sporları arasında en popüler olan alandır. Genel olarak da en sağlıklı ve sevilen sporlar arasında yer alan yüzme sayesinde vücudunuzu her zaman dinç tutabilir ve eklem ağrılarının önüne geçebilirsiniz. Yüzme sporunda çok sayıda farklı stil vardır. Serbest yüzme, kurbağalama, sırt üstü yüzme ve kelebek gibi pek çok stil ile gerçekleştirilebilen yüzmede, ayrıca paletli yüzme diye ayrı bir stil bulunur. Eğer sürekli olarak fit ve enerjik olmak istiyorsanız, su sporları arasında yüzmeyi tercih ederek ilk adımı atabilirsiniz.

Sutopu

Takım sporları arasında en eğlenceli branşlardan biri olan sutopu, kaleci dahil 7 kişilik takımlarla oynanan bir oyundur. Havuzda oynanan ve eğlenirken spor ihtiyacını da gideren sutopunda amaç, topu kaleye sokarak elde edilen skorlarla galibiyet elde etmektir.

Dalış

Dalış sporunun birden fazla dalı vardır.

En Popüler Su Sporları Nelerdir Yüzme

Tüplü Dalış: Eğer denizlerin altında yatan güzellikleri ve canlıları merak ediyorsanız tüplü dalış tam olarak aradığınız spor. Maviliklere süzülerek harika keşifler için yolculuğa çıkabileceğiniz tüplü dalış, kademe kademe ilerlenmesi gereken zahmetli bir spordur. Bu nedenle tüplü dalışta mutlaka uzman desteği ile hareket etmeniz ve güvenliğinizden taviz vermemeniz gerekir.

Şnorkelli Dalış: Tüplü dalışa zaman ve enerji harcamak istemeyenler için alternatif bir dalış türü olan şnorkelli dalış, denizin altındaki balıkları ve kayaları incelemek için ideal bir spor dalıdır. Şnorkelli dalış, tüplü dalışa nazaran daha düşük bütçeli bir spordur.

Sörf

Sörf sporu; rüzgar sörfü, uçurtma sörfü ve kürek sörfü olarak üçe ayrılır.

En Popüler Su Sporları Nelerdir Yüzme

Rüzgar Sörfü: Rüzgarın gücünden yararlanılarak yapılan ve yelkenli sörf tahtası kullanılan bir daldır. Rüzgar sörfünde güçlü dalga kırılmalarına ihtiyaç yoktur. Bu nedenle bu sporun yapılması için gerekli koşullara ulaşmak nispeten kolaydır. Rüzgar sörfü en keyifli su sporlarından biri olarak çok sayıda insan tarafından yapılır.

Uçurtma Sörfü: Uçurtma sörfünde de rüzgarın gücü önemlidir fakat burada rüzgar sörfünden farklı olarak sporcular, ellerinde tuttukları uçurtmanın yardımıyla suyun üzerinde kayarak ilerler. Özellikle heyecan ve hız tutkunları için rüzgar sörfüne oranla daha ilgi çekici bir spor olan uçurtma sörfü, adrenalin vadeden bir spordur.

Kürek Sörfü: Adı üstünde bir kürek yardımı ile denizin üzerinde ayakta durarak ilerlenen bir spor türüdür. Kürek sörfü, rüzgar sörfüne göre daha az teknik beceri gerektirir. Bu yönüyle çok daha fazla sayıda insana hitap eden kürek sörfünde ihtiyaç duyulan temel ekipmanlar, kürek sörf tahtası ve küreğidir. Kürek sörfü yapmak isteyen kişiler, kendi boylarından yaklaşık olarak 15 ila 20 cm daha uzun olan tahtaları tercih etmeliler. Kürek sörfü ekipmanlarında güvenliği sağlayan kayışlar da bulunur.

Su sporlarının her biri, özel kıyafet ve aksesuarlar yardımı ile yapılır. Eğer siz de su sporlarına başlamak istiyorsanız en kaliteli su sporu ekipman ve aksesuarları için Barçın’ı tercih edebilirsiniz. Ayrıcalıklı hizmetlerimizden yararlanmak için hemen internet mağazamızı ziyaret edebilirsiniz.

Jimnastik Nedir? Jimnastiğin Dalları Nelerdir

Jimnastik Nedir? Jimnastiğin Dalları Nelerdir?

Vücuda Göre Pantolon Seçimi Nasıl Yapılmalı

Vücuda Göre Pantolon Seçimi Nasıl Yapılmalı?