in

Yağmurlu Havada Bile Spor Yapmanızı Engellemeyecek Yağmurluklar

Yağmurlu Havada Bile Spor Yapmanızı Engellemeyecek Yağmurluklar

Spor, fiziksel olduğu kadar zihinsel sağlık için de büyük önem taşıyor. Düzenli olarak egzersiz yaparak bir taraftan güçlü ve zinde bir vücuda sahip olabilir, bir taraftan da hastalıklara karşı bağışıklığınızı artırabilirsiniz. Vücut dayanıklılığını artıran, vücuda esneklik kazandıran,, kemik yoğunluğunu yükselten ve hatta kalp hastalıklarının önleyici gücü olduğuna inanılan spor, sadece spor salonu aktiviteleri ile sınırlı değil. Açık havada yürüyüş yapmak ya da koşmak da vücut sağlığınızı korumak için yapabilecekleriniz arasında. Yürüyüş ya da koşuyu düzenli hale getirerek kendi spor programınızı oluşturabilirsiniz. Açık havada spor yapanlar için en büyük engel olarak ise hava koşulları oluyor. Ancak yağmurlu havalarda bile kendi spor programınıza uyabilirsiniz. Sizi ıslanmaktan koruyacak erkek ve kadın yağmurluk modelleri, planlarınızı ertelemenizi önlüyor. Barcin.com’da yer alan kadın ve erkek ceket çeşitleri ile yağmur artık spor yapmanıza engel değil.

Yağmurluk Modelleri

Yağmurlu günlerde dışarıda olanlar için en pratik koruyucu, yağmurluklar oluyor. Yağmurluk modelleri genel özellikleri göz önüne alınarak şu şekilde sıralanıyor.
• Su geçirmez yağmurluklar: Su geçirmez yağmurluk modelleri, özel kumaş yapıları sayesinde yağışlı günlerde yağmur suyunu kumaş yüzeyinden içeri girmesini engelleyerek kuru kalmanıza ve ıslanmadan hareket etmenize imkan veriyor.
• Yağmurluk montlar: Yağmurluk mont çeşitleri sayesinde hava durumu spor yapmak için bir dezavantaj olmaktan çıkıyor. Kısa ya da uzun yağmurluk tasarımları arasından dilediğinizi tercih edebilir ve özgürce yürüyüş yapabilirsiniz.
• Rüzgar korumalı yağmurluklar: Bazı yağmurluk modeller rüzgara karşı da koruma sunarak esintili günlerde rahatça dışarıda zaman geçirmenize destek oluyor.
• Tam ya da yarım fermuarlı yağmurluklar: Tam fermuarlı yağmurluklar boydan boya fermuar kapama sistemine sahipken, yarım fermuarlı modeller sweatshirt tarzı tasarımları ile öne çıkıyor.

Yağmurluk Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Yağmurluk satın alırken dikkat edilmesi gereken en önemli unsur, kumaş teknolojisi oluyor. Yağmurluğun kumaşının suyu yüzeyde tutacak ve içeri sızmasını engelleyecek özellikte olduğundan emin olmanız gerekiyor. Kumaş yapısı gibi dikiş kısımlarından da yağmurun sızmaması için önem taşıyor.

Yağmurluk seçiminde öne çıkan diğer bir unsur ise tasarım. Yağmurluk seçerken, tasarımda kullanılan fermuar sistemine, iç ya da dış kısımlardaki cep detaylarına ve renk seçeneklerine dikkat etmelisiniz. Örneğin, ceket tarzı kullanımdan hoşlanıyorsanız boydan boya fermuar kapamasına sahip modelleri inceleyebilirsiniz. Telefon, kart ya da para gibi küçük eşyalarınız için yanınızda çanta taşımak istemiyorsanız, yağmurluğun yeterince cebi olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Renk alternatiflerini değerlendirirken ise günlük kombinlerinizde hangi renkleri daha çok tercih ettiğinizi aklınızda bulundurmalısınız. Farklı renk seçenekleri ile her zevke hitap eden çeşitler arasında şeffaf yağmurluk ya da balıkçı yağmurluğu modelleri de bulabilirsiniz.

Yağmurluk alırken dikkat edilmesi gereken unsurlardan bir diğeri ise yaşadığınız iklim özellikleri. Yaşadığınız bölgede rüzgarlı havalar çoğunluktaysa rüzgar korumalı modellere yönelebilirsiniz. Rüzgar korumalı alternatifler sayesinde bol esintili günlerde bile harekete devam edebilirsiniz. İçinde bulunduğunuz iklim koşullarında kışlar çok soğuk geçiyorsa ve siz bu soğuk günlerde bile sporu ihmal etmek istemiyorsanız, termal özellikli modelleri inceleyebilirsiniz. Termal yağmurluklar, soğuk havaya karşı koruma sunuyor.  Barcin.com’da yer alan erkek ve kadın ceket modelleri arasından ihtiyaçlarınıza en uygun yağmurluğu bulabilirsiniz.

Kapüşon detayı da yağmurluk seçiminde öne çıkan unsurlardan birisi oluyor. Kapüşonlu modeller, yağışlı günlerde başınızın ıslanmasını da önleyeceğinden kullanışlılık sağlıyor. Son olarak yağmurluk satın alırken hafifliğe ve cep detaylarına da dikkat etmelisiniz. Hafif ve katlandığında yer kaplamayan yağmurluklar, hem üzerinizde ekstra ağırlık hissi oluşmamasını sağlıyor hem de güneş açtığında katlayarak küçük bir çantaya koyabilmenize olanak tanıyor.  Cepler ise yanınızda taşımak istediğiniz özel eşyalarınızı güvenle taşımanıza imkan veriyor. İç ve dış kısımlarda bulunan cepler cep telefonu ve para gibi ıslanmasını istemediğiniz eşyalar için koruma sunuyor.

Yağmurluk Giyerek Spora Devam Edin! 

Spor yapmanın yaşı yok. Ancak spor yapmanın günü de yok. Yağmurlu günlerde, sizi ıslanmaktan koruyacak ve kuru kalmanızı sağlayacak yağmurluk modelleri sayesinde günlük egzersiz programınıza ayak uydurabilirsiniz. Kısa ya da uzun, kapüşonlu, rüzgar korumalı ya da termal modeller, her hava koşulunda dışarıda özgürce hareket etmenize, koşmanıza ya da yürüyüş yapmanıza destek oluyor. Outdoor sporlarla ilgileniyorsanız dayanıklılığı ve arazi koşullarına uygunluğu ile öne çıkan kadın ve erkek outdoor ürünlerini inceleyebilirsiniz.

Siz de Barcin.com’un en avantajlı yağmurluk fiyatları ile en beğendiğiniz modele kolaylıkla sahip olabilirsiniz.

Vücuda F Vitamini Almanın Önemi Nedir?

Vücuda F Vitamini Almanın Önemi Nedir?

Vans Ayakkabılarının Üretim Serüveni

Vans Ayakkabılarının Üretim Serüveni