in ,

Yanlışlıkla Yarı Maraton Koştu

New York’lu kız, yolun yarısında yanlış parkurda olduğunu fark etti fakat ne olursa olsun yarışı tamamlamaya karar verdi.

New York’ta 12 yaşındaki bir kız, koşması gereken 5 kilometrelik yarışın başında yolunu şaşırıp yanlışlıkla bir yarı maratonu koştu.

Lee Adianez Rodriguez, geçen Pazar günkü Rochester Regional Health Flower City Challenge’ın bir parçası olan 5 km yarışına kayıt olmuştu. Yarış başladığında, başlangıç çizgisine geç ulaştığını düşünüp diğer koşucularla beraber koşmaya başladı.

Uzun mesafe koşucularından 15 dakika sonra aynı köprüde başlayacak olan Wegmans Family 5km yarışını koşması gerekiyordu.

Tabi bu durum yüzünden 5km yerine 21.1km’lik parkurda koşuyordu. Yolun yarısına geldiğinde (10.5km) yanlış yarışta olduğunu fark etse de bitirmeye karar verdi.

Yarı maratonu 2:43:31’de tamamladı.

Kızın konuşmasına ulaşmak için videoya tıklayın.

Bitiş çizgisinde diğer 5k koşucularının arasında kızını göremeyen anne, endişelenip polise haber verdi ve polis, kızın yarı maraton parkurunda olduğu sonucuna ulaştı.

Annesi kızı için “Sadece o yarışı bitirmek istemiş. Onu 2 saat bekledikten sonra polise gittiğimde onu bulduklarını ve bir madalya kazandığını gördüm.” dedi.

Türkiye’nin En İyi Sol Ayağı: Sergen Yalçın

adidas Mercury Pack İle Asla Kural Tanıma!