in

Yardımsever Abi: Cristiano Ronaldo

Popüler olduğu günden bu yana her yerde onun ismi var. Nike’ın futbol kategorisinde en önemli imaj ve reklam yüzlerinin belki de en başında geliyor. Yeşil sahalarda attığı goller, estetik şekilde rakiplerini geçerek top ile dans etmesi, mücadelesi, hırsı, üzüntüsü, coşkusu! Tüm yetenekleri, bazen de hakkında çıkan haberlerle her zaman futbolda medyanın ilgi odağı olan Cristiano Ronaldo, çocuklara olan düşkünlüğünü ve sevgisini her fırsatta gözler önüne seriyor. Yeşil sahalarında dışında birçok yardım kurumuna ve kampanyalara bağışlarda bulunan ve bugüne kadar özellikle çocuklara olan sevgisi ile bilinen Cristiano Ronaldo yine çocuklar için kesenin ağzını açtı.

yardimsever-abi-cristiano-ronaldo-sevinc

Güney Amerika bölgesinde oluşturulması planlanan çocuk hastane zincirinin başlangıcı olan ilk hastanenin maliyetini üstleneceğini duyurdu. Hepimiz haberlerde sağlık sorunlarının Şili gibi ülkelerdeki etkilerini görüyoruz. UNICEF ve Save The Children’ında elçisi olan Cristiano Ronaldo ilerleyen zamanlarda yeşil sahaların dışında çocuklar için yardımsever abi olmaya devam edeceğe benziyor.

yardimsever-abi-cristiano-ronaldo-save-the-children

Cristiano Ronaldo her zaman bencillik ve yüksek ego ile eleştirilen bir futbolcu oldu. Yıllık kazancının yüksek miktarlarda olması, lüks daire ve araba galerisi bu tarz eleştirilere maruz kalmasının en önemli nedenlerinden biri olduğu düşünülebilir. Ancak son girişimi ile hayatının sadece lüks ve paradan ibaret olmadığını aynı zamanda bazı değerlere sahip çıktığını ve savaştığını gösteriyor.

Geçmişte hangi projelere imza attı?

yardimsever-abi-cristiano-ronaldo-proje

Cristiano Ronaldo bugüne kadar birçok yardım kampanyasına el uzattı. Geçmişte çocuklara bakıldığında özellikle sağlık sektöründe oldukça duyarlı görünüyor. 2010’da sosyal medya üzerinden başlatılan kampanyayı görmezden gelmeyen Cristiano Ronaldo 10 yaşında bir çocuğun beyin ameliyat masraflarını üstlenmişti.  2012’de yine ölümcül hastalıklardan biri olan kanserle mücadele eden 10 yaşında bir çocuğun tedavi masraflarını karşılamıştı. Verdiğimiz örnekler sadece yaptıklarının iki tanesi ancak 2013’te yaptığı yardım medyada büyük sükse yarattı.

“Atın Top” ödülünü bağışladı!

yardimsever-abi-cristiano-ronaldo-altın-top

Şüphesiz “Altın Top” futbolda dünyanın en değerli ödülleri arasındadır.  Portekizli yıldız sırasıyla 2008, 2013, 2014 ve 2016’da “Altın Top” ödülüne laik görüldü. Ancak 2013’te laik görüldüğü ödülü “Bir Dilek Tut” Vakfı’nın açık arttırma gecesine göndererek herkesi şok etti. Hiç kimse neden böyle bir şey yaptığına anlam veremedi bir süre. Aldığı ödüller arasında aslında en değerli olanı 2013’te aldığı “Altın Top” ödülüdür. 2008’den, 2013’e kadar bu ödülü üst üste Messi sahiplenmişti. 2013’te Messi’nin serisine son vererek tekrar ödülün sahibi oldu. Kendisi için en değerli ödül diyebiliriz. Gecenin sonunda açık arttırmada 2.7 Milyon Pound para elde edildi. 2.7 Milyon Pound’un 600 Bini Altın Top’tan gelmişti.

yardimsever-abi-cristiano-ronaldo-dilek

Cristiano Ronaldo gibi daha birçok yüksek miktar kazananların, dünyanın daha iyi bir yer olmasında yardımlarını esirgememesi dileğimizle.

Allen Iverson Olmak Kolay Değil

Yer Elması Hakkında Bilinmeyenler